Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet leszoktatni a...

Hogyan lehet leszoktatni a kutyát, hogy bántsa a macskákat?

Figyelt kérdés

Felénk nincs se kutya ovi vagy suli és olyan személyt se találok aki tanítsa őket. Én pedig azért annyira nem értek hozzá. Oké ilyen alap dolgokra tanítom őket, de ez nem megy.

Szóval adott egy 1 éves kutyus aki szó szerint széttépte az egyik cicánkat mikor az kiszökött. Egy cicánk maradt akinek hamarosan kiscicái lesznek, remélem. Ő szinte csak kint szeret lenni. Újabban azt csináltam hogy kinyitottam egy kicsit az ablakot így be is tud jönni de ki is mehet. Kimegy és elfut amikor az adott kutya nem figyel. De most hogy kiscicái lesznek egyre nehezebben fog tudni elfutni, félek hogy elkapja vagy akár a kicsiket. Box van a kutyának de nem zárhatom be egyedül mert nyüszít egész nap egész éjszaka és a szomszédokat zavarja.

Próbáltam úgy össze szokatni őket hogy a cicát fogom és viszem lassan a közelébe de a cica amint meglátja el akar futni és belém ereszti a karmait a kutya pedig csak morog. Segítsetek, tanácstalan vagyok.


2019. jún. 3. 11:52
 1/10 anonim ***** válasza:

A mi utcánkba volt egy kutya, amelyik rettentő macskagyilkos volt.Szomszéd cicák átugrottak, mindet megölte, de sokszor volt kint az utcán, ott is amelyiket elkapta, annak annyi volt.Nagytestű kutya.

Egyszer az egyik gyerekük hazavitt egy talált kiscicát.Szokatták a kutyához, cicát egy ketrecbe tették naponta többször, kivitték udvarra, kutyának mutogatták,és mondogatták neki, nem szabad bántani.

Lényeg, hogy kb.2 hét múlva ült a kutya a lépcsőn, a kiscica ott mászkált a hasa alatt, és sosem bántotta.

De ez a kutya nagyon okos volt, a cica pedig még kicsi.

Felnőtt macskát szokatni nehezebb.Meg ha a kutya nem elég értelmes.

Nálam pont fordítva volt.3 kutyám együtt nőtt fel kiscicáimmal,szerették egymást.

Míg egyszer beugrott hozzánk egy idegen cica,a kutyák elkapták.Innentől kezdve ferde szemmel néztek a saját cicáinkra is,volt hogy megzavarták őket, hiába tiltottuk és büntettük, titokban mégis.

Nem mertük őket többet kiengedni, lett nekik csinálva egy nagy udvar, bekerítve, teteje is, ide kijárnak a cicák biztonságosan.

2019. jún. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Ne tartsd együtt az össze nem illő állatokat. Ne szaporíts macskákat, azaz ivartalaníts. Vállalj felelősséget az állatokért.
2019. jún. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%

Ha a macskádnak kismacskái lesznek, azok is mind veszélyben lesznek.

Amikor én befogadtam a német juhászomat, az is kergetni akarta a macskánkat, én hozzávágtam egy műanyag vödröt, és többet nem zavarta a macskát. De a német juhász nagyon okos, és mindent azonnal felfog.

Talán megpróbálnám az összeszoktatást úgy, hogy szájkosarat és pórázt tennék a kutyára, és bevinném a házba, oda ahol a macska van. Igaz, a macskának ez felér egy szívrohammal, de csak így tudnám megbeszélni a kutyával, hogy legyen közömbös a macskával szemben. Amint neki akarna ugrani, erélyesen rászólnék. És így a felügyeletem mellett együtt tartanám őket a szobában egy ideig. De persze ez sem garancia arra, hogy a kertben nem bántja a kutya a macskát.

2019. jún. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%

Borzasztóan felelőtlen vagy, hogy azok után hogy egy macskádat már széttépte, még mindig tartod mindkét állatot. Ráadásul ivartalanítani sem ártott volna a macskát, az hogy falusi vagy nem mentség.

Annyit tudsz tenni, hogy vagy a macskàknak vagy a kutyának keresel másik gazdát. Jelenleg időzített bomba a dolog, idő kérdése, hogy mikor öli meg a macskát.

A másik megoldás az lehet, hogy a macska teljesen benti lesz, teszel fel macskahàlòt és egyáltalán nem engeded ki. A kutyát meg nem engeded be.

Vagy gazdat keresel valamelyiknek. Ha viszont a kutyát adod örökbe, akkor egyértelműen hívd fel a figyelmet rá, hogy nem macskabaràt.

Amit most csinálsz az elég gáz, kockàztatod a cica és a cicák életét..

2019. jún. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Első teendő: macska ivartalanítása (hacsak nem akarod végignézni, ahogy a kutya széttépi a kölyköket). Addig sem, meg műtét után sem kell kiengedni!

Ezután, a kutya tudomására kell hoznod, hogy a macskát te, mint vezető, a kutya fölé helyezed a rangsorban, azaz a védelmed alatt áll.

A kutyával először rendezni kell a viszonyotokat, hogy tiltani tudd, szót fogadjon.

Ha nem értesz hozzá, és nincs szakember sem, akihez fordulhatsz, olvass könyveket a kutyanevelésről legalább, mert ez így igen nehezen fog menni.


Mennyit sétáltok a kutyával? Sétán szót fogad? Behívható?

Otthon helyére tudod küldeni? Helybenmaradás megy? Például ezek alapvető dolgok lennének.

2019. jún. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem sehogy. Azt esetleg el fogod tudni érni, hogy a jelenlétedben ne bántsa a macskát, de ennyi. Ha ennyire nem bírja a macskákat, nagyon minimális az esély arra, hogy biztonságban tudd a kutya mellett a cicáidat.

Ivartalanítsd a macskát és legyen benti cica, vagy csinálj neki egy elkerített kifutót.

2019. jún. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Fiatal cica egyébként 1 éves, most lesznek először kölykei. Ezt meg szerettük volna várni és utána ivartalanítani. Egyáltalán nem szokott be, mindig is csak aludni jött be de ennyi. Nagyon nagy udvarunk volt így nem gondoltuk hogy baj lehet ha kint van. Ez a kutya néhány hónapja van nálunk, a másik kutyával pedig nagyon jól el volt a cica. A kutya befogadott, már próbáltuk elhelyezni másnál de egyszerűen senkinek sem kell.
2019. jún. 3. 15:17
 8/10 anonim ***** válasza:
36%
Ha nagyon nagy udvarotok van, próbálj meg lekeríteni belőle valamennyit a kutyának, és keress neki tovább gazdát. Persze a kutyával is foglalkozz, amíg el nem kerül, vidd sétálni stb.
2019. jún. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mivel már széttépett egy macskát és többször is kergette már meg őket, így nagyon nehéz dolgod lesz, ha nem lehetetlen.


Egy lehetséges módszer az, hogy a macska boxban van, a kutyát odahívod, de egyelőre még nem engeded a közvetlen közelébe. Ha támadni akarja, akkor letiltod a viselkedését (ha kell, pórázzal visszatartod) vagy eltereled a figyelmét (nem tudom milyen módszerrel tanítottad eddig) és megjutalmazod.

Ezt ha sokszor, következesen megismétled, akkor rá fog jönni, hogy ha nem támadja a macskát, akkor jutalmat kap érte.

Ha már megy rendesen a gyakorlat, akkor közelebb engeded, lefektetheted a ketrec mellé és simogathatod, meg amit akarsz, a lényeg, hogy a kutya a mennyországban érezze magát, amiért ilyen jól viselkedik.

Amikor már egyáltalán nem lép fel agresszívan a ketrec mellett sem, akkor megpróbálhatod résnyire nyitni a box ajtaját, majd teljesen kinyitni. Amire figyelni kell, hogy ha a macska kiiramodik, akkor az aktiválhatja a kutya ösztöneit, amiről szintén le kell tiltani.

2019. jún. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem fair a macskával szemben ez a helyzet. Nincs otthon sem biztonságban, ráadásul fialni fog.. Be kéne zárni a házba amíg megfial és felneveli a kölyköket. De utána sem tudod kiengedni őket, a kölyköket tuti szét fogja tépni ha ilyen a habitusa. Az anya még talán húzza egy darabig és el tud menekülni, de ez így nen élet szerintem. Én választanék a kutya és a macskák között és méltó helyre adnám őket.
2019. jún. 4. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!