Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy lehet leszoktatni a...

Hogy lehet leszoktatni a macskákat arról, hogy az étkezőasztalon aludjanak?

Figyelt kérdés

Van 3 macskánk, az egyik kitalálta, hogy az étkezőasztalon fog aludni, a többi pedig követte.

Próbáltuk szépen, próbáltuk csúnyán leszoktatni őket róla, de egyszerűen nem fogadnak szót. Hiába zavarjuk le őket egy nap vagy 20-szor az asztalról, visszamásznak 21-edszerre is.



2015. nov. 2. 19:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Sok türelemmel. De a macska az nem egyszerű eset. Próbálj meg valami erős illatú párologtatót tenni az asztalra, aminek a szaga zavarja őket.
2015. nov. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Olvastam, hogy a citrus illatokat nem szeretik, raktunk ki citromhéjat, de oda se neki...
2015. nov. 2. 19:48
 3/9 anonim válasza:
Rakj valamilyen ragadós papírfélét rá. Nekem az bevált egyből :)
2015. nov. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálam is csinálták. Végül meguntam a kergetésüket és láss csodát: pár nap múlva egyik sem ment fel és azóta sem. Már nem volt érdekes, ha nem bosszant :)
2015. nov. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Leginkább sehogy, legjobb ilyenkor megvárni, hogy megunja és más aktuális dilit keressen magának. :D
2015. nov. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az enyém is rászokott a konyhapultra ugrálásra egy időben, nem foglalkoztam vele, akkor abbahagyta, úgy nem volt érdekes.
2015. nov. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Tedd a idozitos illatositot az etkezoasztalra :)

Nalunk bevalt.

(pontosabban az a mozgaserzekelos fajta)

2015. nov. 3. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kipróbálom az illatosítósat.
2015. nov. 3. 09:19
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a virágspriccelő vált be. Mondjuk én a szúnyoghálóra mászásról szoktattam le. Ha felmászott lespricceltem. Egy idő után ha meglátta a spriccelőt már attól leugrott és a végén már csak egy psz hangot kellett adni és már ott sem volt.

Ez a mai napig működik. Ha valami olyat csinál, amit nem szabad, akkor mondjuk, hogy psz és abbahagyja :)

2015. nov. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!