Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitöl köhöghet és fulladhat a...

Mitöl köhöghet és fulladhat a kiskutyám?

Figyelt kérdés
már hetek ota csinálja, az orvos többször megvizsgálta, injekciokat adott neki és gyogyszereket irt fel amit napi szinten adtam neki. ö azt mondta légcsöhurutja lehet. váltottunk egy más gyogyszerre, mig azt kapta nem is köhögött már, max naponta 1x. tegnap volt az utolso nap hogy megkapta, de ma már megint egész nap köhög, és fullad is. nehezen kap levegöt. holnap jön vissza hozzá a doki, de nagyon aggodom hogy mi baja lehet. orvost kellene váltani , hogy más kezelje a kiskutyát? vagy miért köhög megint ahogy elfogytak a gyogyszerek? bocsi ha kicsit hülyén fogalmaztam, nagyon ideges vagyok és gyorsan irtam. a válaszokat elöre is köszönöm
2019. jún. 3. 14:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem ha van rá lehetőség, vidd el egy közeli állatklinikára. Ott hátha tudnak rajta segíteni. És véleményem szerint ott alaposabban járnak el az ilyen ügyekben. Lehet eléggé költséges lesz, de szerintem megéri hogy végre megtudd mi a baja szegénynek, és hogy minél hamarabb egészséges legyen.

2019. jún. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
73%

Ha fullad es kohog, azt eleg sok minden okozhatja, legcsoszukulet, tudo, sziv problema. Erdemes lenne alaposabban megvizsgalni, verkep, sziv ultrahang, tudo rontgen akar.

Ha hetekig nem hatnak a kapott gyogyszerek, akkor ott nem valoszinu, hogy legcsohurut lesz a problema vagy pedig mas gyogyszerezes kell.

Vidd el egy felszerelt rendelobe szerintem.

2019. jún. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Lehet fertőzés, gyakori náluk. Vírusok és baktériumok is okozhatják, illetve átterjedhet a lenti légutakra is. Gyakran makacs betegség. Kennelköhögésként tudsz utána olvasni, bár nem minden kis nátha az, inkább ezt a köhögőrohamos formát hívják így.

Vsz vannak olyan helyek ahol gyakoribb. Előző környèkünkön egyik kutya sem kapta el soha. Itt kertvárosban körbekörbe jár a kutyák között. Megfertőzik egymást játék vagy közös vízből ivás (pl kutyafuti) során.

A mi kutyánk is érzékeny rá, most èpp megibt beteg. Van egy oltás amúgy a betegség ellen, de az csak néhány kórokozó ellen véd. Légcsőszűkület hajlamosíthat rá, ezért mi most elvisszük egy belgyógyászhoz részletes kivizsgálásra, de én szerintem csak tényleg egymásnak adogatják a kutyik. Ezért ne is engedd másokhoz, amíg beteg.

Ez a hülye idò se segít, levedlettek, aztán jött az eső és hideg...

2019. jún. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!