Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A show vonalú border colliek...

A show vonalú border colliek testesebbek?

Figyelt kérdés

Vagy csak a szőrüket fésülik úgy, hogy testesebbnek tűnjenek? De olyan, mintha a munka bordereknek az orruk is kicsivel hosszabb lenne, de nem tudom eldönteni.


Nézzétek meg ezt a képet és hasonlítsátok össze a videóval:

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=_lPFwT7K5F4



2019. jún. 3. 21:13
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Ugyanarról a kutyáról még képek:

[link]

[link]


Miért van az, hogy a videóban látott borderek egyike sem ilyen sovány és a szőrük is hosszabb? Elképzelhető, hogy a képen látott bordernek nyírják a szőrét és csak optikai csalódásról van szó?

2019. jún. 3. 21:15
 2/11 anonim ***** válasza:

Igen de kiállításra a kutyákat kb hízlalják úgyhogy egy nem igazán mérvadó.


Itt talán jobban látszik (mindkettő fajtatiszta)

[link]



[link]

2019. jún. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Akkor azt mondod, hogy show vonalú borderből is ki lehet hozni a képen látható alkatot (az tudom, hogy verseny vonalú)? De nem is tudom, a képeket nézegetve olyan érzetem van, mintha vágnák a szőrét.
2019. jún. 3. 22:25
 4/11 anonim ***** válasza:
65%

Csontozatilag erősebbek és szőrösebbek.

Ezeknek a kutyának nem vágják a szőrét, hanem szimplán kevesebb van nekik.

Más a cél, más az érték. :)

2019. jún. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Hogy van nekik kevesebb? Én ezt nem értem. Úgy tudom, hogy van az egyenes és a hosszú szűrő változat, a képen pedig a kettő közötti állapot látható.


De találtam itt egy hozzá hasonlót, ezen jobban látszik a szőrzete:

[link]


Ez most akkor nyírva van vagy én nézek be valamit nagyon csúnyán?

2019. jún. 4. 00:28
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyik sincs nyírva, viszont a téli és a nyári bunda között baromi nagy a különbség, télen jóval több szőrük van.

Az én kutyám nem ilyen fajta, de télen kb 10 centi a szőre, nyáron 3-4, miután levedlik olyan, mintha 20 kilót fogyott volna.

2019. jún. 4. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A munkavonalban van egész rövid és vékony szőr és van félhosszú szőr is. Emellett ezek a kutyák nyúlánkak, atletikusabbak. A küllemesek pedig arra mennek rá, hogy rövid lábú, zömökebb, hatalmas szőrű kutyákat csináljanak.
2019. jún. 4. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A show vonalú kutyák vastagabb csontozatúak és kicsit más felépítésűek mint a munkavonalúak. A munkavonalúakat jól látog, nyúrgábbak, mindenük kicsit hosszabb és vékonyabb. Vannak eltérő változatok, a képen látható kutya szőrés nem nyírták hanem kevesebb van neki mert egyszerűen nem arra szelektálják, hogy nagy szőrű, minél macisabb és szép legyen. Funkciónálisan ne zavarná a sok szőr a munkában, másra van szelektálva. Nézd meg például ezeket a kutyákat, tipikus példája a munkavonalnak: [link]

aztán ezeket akik tipikus show vonalúak:

[link]

2019. jún. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Uh, nagyon köszi! Én abban a hitben voltam, hogy borderből csak hosszú szőrű és egyenes szőrű (rövid) változat van.


Ha teszem azt valaki a képeken látható rövid szőrűt szeretne hobbikutyának, akkor erre nincs is lehetőség? Mert ahogy nézem csak a munkavonalúakat tenyésztik ilyen szőrzettel, azok pedig nem hobbira valóak. :( Egyáltalán show-vonalú borderrel lehet agilityzni hobbi szinten? Írtátok, hogy zömökebb a lábuk és erősebb a csontozatuk.

2019. jún. 4. 14:54
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Sportvonalat nem adnak el teljesen hobbira. Nem is bírná a gazda azt a mértékű aktivitást és ösztönkészletet.


A küllemesekkel pedig persze lehet hobbi szinten sportolgatni, de magasabb szinten nem nagyon. Viszont ha első kutyád lenne, akivel dolgoznál, küllemet vegyél! Ha kitapasztalod, hogy mennyi munka, foglalkozás, ráérzés kell a sportoláshoz és neked mire van szükséged a kutya habitusát tekintve, akkor érdemes munkavonalú kutyát választani.

2019. jún. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!