Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan, hogy egy show...

Van olyan, hogy egy show vonalú kutya (egyed) kiemelkedik egy sportban vagy munkában és közben show díjakat is nyer?

Figyelt kérdés
2019. máj. 1. 23:07
 1/4 anonim ***** válasza:
59%

Persze

Egy show vonalú kutya is tud jól dolgozni.

2019. máj. 2. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
27%

Nincs igazán, mert a gazdája kénytelen lesz választani a két út között, mert nem tud ő sem szétszakadni.

Kiállításokon kevésbé elterjedt fajtákkal viszont simán megtörténhet, hallottam már több olyan sztorit, hogy a tenyészvizsgához kellett egy nagyon jó minősítés, elment a manus a munkakutyájával és cac, res cacib vagy fajtagyőztes címet kapott. Utóbbi egy malinois volt és voltak vagy hárman a fajtába.

2019. máj. 2. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy a 2-es válaszoló miért lett lepontozva, de én is hallottam már több ilyenről. De akik mondták (munkakutyások), ezt csak egy szükséges rossznak tekintették, hobbiból nem járkáltak ilyen helyekre, szóval nem volt sok show díjuk. Ez alapján nem lehet megmondani, hogy ha a show vonalra mentek volna rá, akkor mennyire lenne abban kiemelkedő a kutyájuk.
2019. máj. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem zárja ki egymást!

Ismerek külföldön olyan NJ kenneleket ahol kiemelkedő show eredmények mellet világszintű munkaversenyeken is szerepelnek a kutyák!

Ez csak egy itthon elterjedt BAROMSÁG!

SŐT egy adott kutyafajtának eleve nem is szabadna különválnia munka és show vonalra. Egy adott feladatra kitenyésztett kutya akkor is tudjon dolgozni ha jól néz ki.

Ha valaki készül munkaversenyre, a tenyész szemlék semmik, a kiállítás meg csak egy kitérő. Semmi extra dolgot nem kell hozzátenni. Inkább csak itthon sok kiállító lusta és kényelmes.

2019. máj. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!