Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nagyon gazdacentrikus,...

Milyen nagyon gazdacentrikus, egygazdás, simulékony kutyafajták vannak?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok, akiknek a gazdája a mindene, nem hajlamos a szökésre és idegenekkel szemben tartózkodó.
2019. jún. 4. 15:07
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
Nekem az ír szetterem, a német juhászom, és egy terrier keverékem volt ilyen. Mindegyiket nagyon szerettem, és most újra kutyaválasztás előtt állok, de nekem már semmi más nem kéne, csak német juhász. Az felülmúlhatatlan!
2019. jún. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Nekem mudi kutyám volt. Minden igaz rá, amit leírtál. Nem szökött, mindig mellettem akart lenni, sétánál hiába volt szabadon mégis a lábamnál sétált vagy mögöttem. Viszont bizalmatlan volt, nem bízott meg idegenben, de még azokban sem akik nem az engedélyemmel jöttek be az udvarra. Még ételt sem fogadott el olyanoktól. Viszont a nővérem gyerekeivel jól kijött, rengeteget játszott velük. Nagyon jó jelzőkutyák, sőt! Arra kell számitani hogy az átlagnál többet ugatnak, éles hangon ráadásul. Bántani, harapni nem fognak senkit - legalábbis ha kiegyensúlyozottak - de ugatják az idegent, esetleg csipkedik, mint ahogy a juhokat terelik. Nem ajánlom mindenkinek, mert fantasztikus kutyák, de sok figyelmet, mozgást igényelnel, hogy jól érezzék magukat.
2019. jún. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Mudi
2019. jún. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%
Egy mentett kutya nagyon hálás és gazdimániás tud lenni, csak alaposan meg kell nézni kiválasztásnál, hogy mit tudtok bevállalni, mert van, amelyik beteg, van, amelyiknek rossz előéletét kell kezelni. Viszont ha sikerül, akkor nagyon tudnak kötődni. Mentett border collie jellegű kutyám van, igazi gazdifüggő, még a WC-re is jön utánam.
2019. jún. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
31%
Úgy van, ahogy a 4-es mondja. Egy szakembertől halottam, hogy egy olyan kutya, amelyik megtapasztalta az embertől való elválasztottság érzését, pl. egy gyepmesteri telepen vagy menhelyen, az ragaszkodóbb tud lenni bármelyik kölyökkortól nevelt kutyánál. És ezt én is tanúsítom, nekem is mentett kutyáim voltak.
2019. jún. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tacskó
2019. jún. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az amstaffom sokkal simulekonyabb,mint a foxim volt. Gazdacentrikus.

A lakast vedi es a engem a megtamadaslm eseten. Egyebkent kenyerre kenheto. O orul minden kutyanak es kedves,de neki sokan nem orulnek :D Ilyenkor elhivom es tovabb megyunk.

2019. jún. 6. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!