Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miután megindult az ellés és...

Miután megindult az ellés és távozott egy nagyobb mennyiségű zöldes nyák mennyi időn belül "kell" megérkezzen az első kölyöknek?

Figyelt kérdés

2019. jún. 4. 21:16
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
2019. jún. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen,ezt már olvastam.

Személyes tapasztalat esetleg?

2019. jún. 4. 21:23
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok kutyatenyésztő, és nem szaporítok, ha ez a cikk számodra nem ad elég támpontot, akkor állatorvoshoz fordulj. A tenyésztők értenek annyira hozzá, hogy ilyeneket nem kell kérdezniük, az állatorvosi egyetemen meg biztos, hogy tanítják.
2019. jún. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kérdés kiírása óta már elkezdődött a szülés. Ha nem, akkor baj van és állatorvost kell hívni.
2019. jún. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
Ha még nincs kint kölyök irány az orvos és azonnali császár.
2019. jún. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Itt vidéken leakasztani egy doktort éjszaka...Végül császározni kellett, az első kölyök elakadt a szülőcsatornában. Nem kívánom senkinek. Félidőig azt sem tudtuk,hogy vemhes. A szomszéd szólt,hogy átmászott a kutyája, de ő valahogy visszarángatta és reméli,hogy nem tüzel a szukánk. Szerencsétlen 8 év után lett állapotos...

Nem is ertem ezt az ideget meg stresszt ki akarja önként. Úgy sajnálom a kutyámat. Es az meg rejtély mit kezdek 5 kölyökkel. Agyon tudnám vágni a szomszédot. Legalább akkor szólt volna. Ráadásul akkorák a kölykök, mint az én kutyámból egy 3 hetes.

2019. jún. 5. 13:23
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk pont a szomszéd ivaros kankutyái az egyik nyomós érv a betegségeken és a gazdi kényelmén kívül az ivartalanítás mellett. Mi EÜ okokból kivártuk vele az első tüzelést, de egyből szóltunk akkor a szomszédnak, hogy helyzet van, figyeljen ő is a kutyáira. A mi "kis" szukánk ugyan többnyire szobafogságban volt, de akkor is.

Kitartást, vastag pénztárcát a kölyökneveléshez, sok szerencsét és jó gazdikat a kölyköknek! És jó egészséget az anyának!

2019. jún. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem csak a szomszéd hibája, hanem a tiéd is. Nemrég láttam a napokban facebookon egy képet terjedni, amin az látszódik, hogy a szuka bent áll a kerítés mögött, a kan meg kívülről pakolja, mert ugye átfér annyira a kerítés rácsain. Mindenki vonja le a tanulságot belőle.


A kölyköket mindenesetre hagyd az anyjukkal és majd 8 hetes kora után átadhatod másoknak, bérmentve (szapis kutyákért bunkóság pénzt kérni). Kell nekik chipet beadatnod és a kötelező oltásokat, ez a minimum. Jó kis tanulópénz lesz.

2019. jún. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
57%
Remélem, nem egy dobozban végzik a kölykök ezek után, hanem megpróbálsz gazdit találni nekik, természetesen ingyen, megfelelően féreghajtva, oltásokkal, és chippel ellátva, aztán azonnal mehetsz az anyakutyát ivartalaníttatni, és nem lesz legközelebb ilyen. Ha már ivartalaníttattad volna, amikor hozzád került az anyakutya, akkor most nem fájna a fejed emiatt. Jó tanulópénz lesz.
2019. jún. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!