Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyenkor mit lehet tenni? Már...

Ilyenkor mit lehet tenni? Már csak az altatást tartom esélyesnek.

Figyelt kérdés

5 éve a szomszédnak nem kellett a kutyája, mert agresszív volt

Akkor volt fél éves a kuvasz. Mindenre és mindenkire ok nélkül támadt. Elvállaltam mert volt már bántalmazott kutyám és kaukázusim volt épp akkor.


5 év alatt 13 házhozjövős kutyakiképző adta fel, egyöntetűen az a véleményük, hogy a kutya idegrendszerével van a probléma. Ami érthető mert szaporítótól van. Az állatorvos tegnap telefonban megerősítette hogy ez már csak altatás. kutyaiskolába el se jutunk, az utcára kivinni nem lehet.


Nagyon sajnálom mert tudom hogy az is ront a helyzetén hogy egy 600nmeres részen van elkerítve 0-24 ben de egész egyszerűen nem lehet megközelíteni.


Rengeteget ráköltöttem már és semmi, de tényleg semmi javulás nem volt.


Mindig türelemmel voltam felé, sose bántottam.


Nagyon agresszív, mindenre támad. Seprűvel tolom elé az ételt, vizet, különben engem is támadna.

Mivel megközelíteni se lehet, nem is tudunk vele semmit csinálni, nyilvánvalóan unatkozik, frusztrált, állandóan ugat, tombol.


Egész idáig nem akartam feladni, de mostmár úgy érzem mindent megpróbáltam. 5 év nem kis idő, valamilyen módszernek sikerülnie kellett volna. Rengeteg pénzt ráköltöttem már. Tudom hogy ő is szenved.


Eladni képtelen lennék, mert mégcsak be se lehet fogni.



2019. jún. 9. 17:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
73%
#10: Én ezzel vitatkoznék azért. Ha magában megvan a kutya, akkor miért ne lehetne kitenni egy hatalmas zárt telekre, hogy őrizze azt? Mivel láncolva sem lenne, kiszökni sem tudna és a területigénye is ki lenne elégítve, így semmilyen szempontból nem lenne ez állatkínzás. Persze nyilván rendes ételt naponta vinni kéne neki, de szerintem inkább egy ilyen kutyát rakjanak a telekre, mint egy friss, nevelhető németjuhászt, ahogyan azt sokan teszik. :(
2019. jún. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
86%

ma 21:16

És mit őrizne a hatalmas telken? A semmit? Mert bármi is lenne azon a telken, oda ember be nem menne a kutya természete miatt.

2019. jún. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

"Esetleg meg lehet próbálni elpasszolni valakinek, aki nagy, gondozatlan telket őriztetne vele."


Ne adj' isten, arra a telekre valaki véletlenül betéved? Megeshet, ugye? Vagy a kutya valahol el tud szabadulni. Akkor vajon mi fog történni, és az kinek a felelőssége lesz? A kutyáé? Gondolkodjunk már egy kicsit!

2019. jún. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
84%

11: Igen, és ezzel a megoldással kinek az igénye lenne kielégítve? A kutyáé biztos nem. A feladatra alkalmatlan lenne, mivel támad, nem kontrollálható, ölhet.



Egy egészséges kutya igénye ennél jóval több, ez a kutya nem boldog, egy másik területen sem lenne boldog.


Tényleg miért kell mindenáron mindent életben tartani?

2019. jún. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon büszke vagyok Rád azért, amit tettél vele, érte!

Viszont azt gondolom, hogy ha ennyire reménytelen, akkor talán ez a legjobb döntés. A kutyának sem jó ez az állapot és Nektek sem. Főleg, hogy csak idő kérdése, hogy Nektek is bajotok essen miatta.

Egy ismerősömnek a 12 éves puliját kellett elaltatni, mert bár fizikailag semmi baja nem volt, de olyan szinten lett demens, hogy sokszor nem ismerte meg a családtagokat sem és félelmében elkezdett támadni.


Egyébként Te sem tudsz egyáltalán a közelébe menni?

2019. jún. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

#14: Megint a kontextusból kiragadva értelmezitek a válaszomat. A legelején írtam, hogy én is altatnám és mint végső mentsvár, mint ötlet írtam ezt.


A #12-eshez meg nem tudok mit hozzászólni. Egy telekőrzésnek szerintem az a lényege, hogy ne merjen bemenni az ember. Aki egy őrjöngő kuvaszhoz beugrik, arra nem tudok mit mondani, de abban igazatok van, hogy nem kéne halálra marnia. Én abból indultam ki, hogy eleve nincs épeszű ember, aki be mer menni arra a telekre.

2019. jún. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!