Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Chippelt kutyának mi a sorsa,...

Chippelt kutyának mi a sorsa, ha elpusztul?

Figyelt kérdés
Eltemetheti a gazdája, vagy bejelentési kötelezettség hárul rá?
2019. jún. 10. 17:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
11%

Eltemetni semmi képpen sem szabad, tudtommal be kell jelenteni és majd csinálnak vele valamit.

Nem olyan mint egy macska vagy hörcsög stb, hogyha háznál elpusztul akkor a kert végébe el lehet temetni. Ezt nem lecseszésnek szántam csak megjegyeztem.

2019. jún. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Állatorvosnál érdeklődj. Nálunk pl nem temetheted el otthon, el kell szállítatni a tetemet, még a szomszéd kerületben nagyapámnál ez nem kötelező és eltemethette otthon.
2019. jún. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
19%

Elásod, kidobod, elhamvasztatod, vagy X összegért a kolléga elintézi a tetemet...de nem mindenki.


Esetleg jelented az állatdokidnak, és töröljük a rendszerből. Hivatalosan 8 munkanapon belül meg kell(ene) tenned.


Egy állatorvos.

2019. jún. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
23%
Ja nem, nem vagyok állatorvos, csak egy csicska troll...ahogy itt már több alkalommal leírták.
2019. jún. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%

Mi annó, mikor családi házban laktunk, a végstádiumú rákos kutyánkat, miután az állatorvos rövid szenvedés után reménytelennek nyilvánította és elaltatta, a kedvenc helyén, a kertben ástuk el egy fa tövébe (magát az egész testet, mindenféle hamvasztás nélkül).


A hivatalos dolgokat az eutanáziát végrehajtó állatorvos végezte el.

2019. jún. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%
Ja, azt elfelejtettem leírni, hogy ennek már majdnem 3,5 éve.
2019. jún. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
36%
Jelenteni kell az állatorvosnak, ő beírja a chiphez hogy az állat meghalt, már nem él. Ha nincs bejelentve, a hatóságok továbbra is üldözni fogják a gazdát, hogy miért nem oltatva stb.
2019. jún. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Eltemetheted, és az állatorvosnál, ahol addig évente veszettség ellen oltattad, be kell jelentened, hogy elpusztult.

Ha nem akarod a kertedben eltemetni, hívd a környékeden lévő állattetem eltakarítót. Régebben ingyen elvitték, aztán azt hallottam, hogy 5 ezer ft-ért, most nem tudom mennyi. Ha állatorvosnál hagyod a tetemet, ő 12 ezer Ft-ért szállíttatja el. Vagy a miénk felajánlotta a hamvasztást is 40 ezer Ft-ért, és akkor megkapod a kutyád hamvait. Van ilyen vállalkozás is, akiket kihívhatsz, és akkor ott helyben elhamvasztják, és megkapod a hamvait.

2019. jún. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Miért pontozzátok le a hármast?


Tök igazat ír. Eltemetheted, elhamvaszthatod, vagy ha sltatásra kerülne a sor, van olyan lehetőség hogy az állatorvosnál hagyod.

Utána meg szólsz az állatorvosnak hogy már nem él a kutya

2019. jún. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, 100 kg-ig, bizonyos megkötésekkel, de el szabad temetni egyes állatokat. Kutyát biztosan, feltéve, hogy nem magas nálatok a talajvíz és nem a szomszéd kerítése mellé ásol egy sekély gödröt neki. Az állatorvosnak meg szólsz, hogy írja át a rendszerben a chipet. Azt nem tudom, hogy az önkormányzatnak jelezni kell-e (szoktak tartani ebösszeírást, tehát elvileg lehet valami nyilvántartásuk).
2019. jún. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!