Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya hűtése? Hűtőmatrac?

Kutya hűtése? Hűtőmatrac?

Figyelt kérdés

Itthon a lakásban nincs baj, de aktívan versenyzünk és a verdenyszezon nyáron sem áll meg. Arra, hogy hőgutát ne kapjon, nagyon figyelünk, de így is kellemetlen tud lenni a meleg.

Gondoltam, hogy a boxába tennék egy hűtőtakarót/matracot, de annyi van, hogy nem tudok választani. Melyik a legjobb? Melyik tart tovább?

Camon, Trixie, Keep Cool, Scruffs Cool, Hyperkewl, Imac? Kinek milyen van?

Jobb a drágább, vagy ugyanazt tudja csak, mint az olcsóbb?

Illetve szeretnék rá ilyen hűsítő mellényt, abból mindenképp a minőségit, azt hiszem, a ruffwearnek van elég szimpatikus, gondoltam, hogy tréningeken abban lenne. Vagy hülyeség szerintetek? Esetleg ezzel valakinek tapasztalat?


2019. jún. 11. 13:19
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Engem is érdekelnek a tapasztalatok, úgyhogy figyelem a kérdést. Nekem van egy Trixie hűtőmatracom, ha otthon vagyok, megy a ventilátor (de nem hagyom bekapcsolva, mert ha baj van napközben, nem tudok ott lenni, hogy időben lépni tudjak, a környékünkön nem egy lakástűz volt mostanában, nem kockáztatok ilyet), vizeztem be törölközőt és letettem egy polifoamra, arra rá tud feküdni, ha hűsölni akar.
2019. jún. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Cicáinknak IMAC van. 2db is.

Elégedett vagyok vele.:) Ha ráteszed a karod/lábad érzed is, hogy tényleg hűt. Időnként természetesen átkell forgatni, hogy a zselés cucc benne egyenletesen hüljön/töltődjön stb.


Igazából itt azt kell nézni, hogy mennyi anyag van beletöltve (milyen sürűségű) és milyen a huzata. Könnyen kikaparhatják, kiszakadhat ha gagyi.

Ergo a legolcsóbbat én nem venném, de nyilván a legdrágább se feltétlen indokolt.

Aranyközépút, amin sok poztiv visszajelzés/komment van azt válaszd!

2019. jún. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Beszéltél már versenyzőkkel, ők hogyan hűtik a kutyájukat?
2019. jún. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
Az nagyon fontos, hogy ne olyat vegyetek, amiben etilén glikol van ( kékszínű zselés cucc, ugyan az mint a fagyálló), mert ha kiszakad a matrac akkor a kutya felnyalogatja a fagyállós zselét mert édes. És sajnos elpusztul tőle.
2019. jún. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, az Imac nekem is szimpi volt, a Ruffwear hűtőmellénynél meg annyi pozitív visszajelzés volt, hogy meg is rendeltem már.


Igen, beszéltem, legtöbbjük valami port, vagy italt (pontosan nem értettem, hogy miről beszélnek) ad nekik, amitől jobban bírják a meleget. Munka előtt és utána kell nekik adni, valami izo vagy iso (tényleg fogalmam sincs :D ) cucc a neve, elvileg tök természetes cucc, de ha nem muszáj, nem tömném mindennel a kutyám. Akik nem ezt adják, azok a kocsiban hagyják a kutyát amíg nem dolgoznak és nyomatják a klímát ezerrel (de ez benzin szempontjából baromira nem gazdaságos) vagy kiveszik a boxot a kocsiból és árnyékba rakják és itatják a kutyákat állandóan.

2019. jún. 11. 18:27
 6/8 anonim ***** válasza:
53%

Hűtőmellényben akarod tréningezni a kutyát? A versenyen is ráadod majd?

Kánikulában rövidebb ideig kell tréningezni a kutyával. És inkább a koraesti órákban.

2019. jún. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az izotóniás lesz.


Jó cucc, az egy ital, ami edzés előtt és főleg után pótolja a folyadékvesztés miatti és meleg miatti ásványianyag-vesztést is :)


Magyarul: ha nagyon kimelegedik a kutya és sok vizet beiszik, fel tud emiatt borulni az ionháztartása. Erre is való ez az ital. Ezzel nem tudsz rosszat tenni, nyáron az enyémek is kapják ilyen melegben :)

2019. jún. 12. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Utolsónak köszönöm, hatosnak pedig:

Igen, abban akarom tréningezni, nem, versenyen meg nem fogom ráadni. El tudom magamnak dönteni, hogy kell-e a kutyára vagy nem. Nem mindig tudunk kora este vagy reggel tréningezni, mert a kutyakiképzőnk romániai, onnan jár át ide. Van amikor egy-egy tréning 9-kor kezdődik, és 9:30-ig tart, ilyenkor már meleg van. Egyébként meg ezt a mellényt sporthoz kifejezetten ajánlják.

2019. jún. 12. 06:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!