Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Közép Ázsiai juhász menjen...

Pihe80 kérdése:

Közép Ázsiai juhász menjen vagy maradjon? Valoban csak egy kutyaszakerto nevelhet jol fel egy KAJ -t? Nem eleg 20aras telek neki? Feltenem kellene a 9 eves gyereket?

Figyelt kérdés
Gazdák tanácsaira lenne szukségem! Sajat cegbe kerestem orzo-vedot nagyobb telephely orzesere. Mindig is tetszett a KAJ ezert vettem egy 8 hetes kan kutyust. Mivel meg pici gondoltam haza viszem mig nagyobb lesz, viszont a csalad kezdi nagyon megszerteni. Megtartanam de sokan irjak hogy elso kutyanak ne, kemeny kezzel kell tartani, gyereket ne hagyj egyedul vele, rosszul neveled gyilkos lesz stb.Valaszokat tapasztalatokat elore is koszonom!

2019. jún. 12. 17:48
 1/3 anonim ***** válasza:
97%

Nekem egy 3 és egy 10 éves gyerekem van, a kájunk most lesz egy éves. Semmi probléma nincsen vele, igaz, minden nap séta van és heti kétszer kutyaiskolába is járok vele, volt már ilyen fajtám, így tudom hogy kell nevelni. Kertes házban lakunk. Mivel hatalmas testű kutya, így nekem fontos volt, hogy megbízható helyről, rendes tenyésztőtől jó idegrendszerrrel kerüljön hozzánk. Fél évig kerestem a megfelelő kutyát, míg megtaláltam. Az pedig alap, hogy a kicsivel nincsenek kettesben, nem azért mert felek, hogy a kutya bántja, hanem mert ekkora gyereket nem hagyunk felügyelet nélkül. A nagy fiam pedig szokott vele kettesben sétálni és volt olyan, hogy vele volt kutyaiskolaban is.

Az nagyobb problema lesz, ha csak úgy kiteszed a telepre.

Amúgy van egy nagyon jó Fb csoportunk, közép ázsiai Juhász vigyázz néven, ott nyugodtan fel teheted a kérdésedet,

2019. jún. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nincs saját tapasztalatom, a mi kutyánk fajtáját egy fokkal könnyebb esetnek tartják (de az ő eredeti munkakörük is az őrzés). Egyszer egy KÁJ gazdával beszélgettünk, ő azt mondta, hogy hiába a kertes ház, a kutyának sokkal nagyobb területre van igénye, úgyhogy nagyon sokat sétálnak (jó, azon a környéken nem szokott 2000 m2-es kert tartozni a házakhoz). Arra viszont figyelnie kellett, hogy a kutya nem csak a kertjüket védte, hanem hajlamos lett volna például a futtatót is. Szintén ő mondta, hogy az egyik KÁJ-os ismerőse úgy őrzött egy használtautó telepet, hogy este odament a felnőtt és képzett kutyával, szabadon engedte és onnantól kezdve a gazdán kívül senki sem mehetett be a területre. A lopások megszűntek. Azt viszont vedd figyelembe, hogy egy gazdával élő és képzett kutyáról van szó.

Messziről jött ember azt mond, amit akar, de szerintem jobb neki, ha a fiatal korát veletek tölti, nagyobb eséllyel lesz normális kutya, mintha a telephelyre lenne kicsapva. Fontos, hogy kötődjön hozzád és elismerjen vezetőnek! Viszont keresnék valakit, aki ért a fajtához és a kutyaneveléshez, hogy ha valami probléma lenne, akkor azt még azelőtt kezelni tudjátok, mielőtt komoly gondot okozna. Ettől még a ti dolgotok nevelni és tanítani. Esetleg érdemes lehet az alapengedelmességen túl telepőrzéshez kapcsolódó dolgokra is megtanítani, pl. ne egyen fel a földről ételt.

2019. jún. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Járjatok kutyasuliba és tanuld meg jól nevelni a kutyádat! De ugye lehalább annyira értelmes és felelős ember vagy, hogy tenyésztőtől hoztál kiskutyát? Ugye nem tk nélküli szapis kölyköt vettél?
2019. jún. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!