Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakás vs. Kert. Melyik oldalon...

Lakás vs. Kert. Melyik oldalon állsz?

Figyelt kérdés

Vannak akik szerint a kutya nem lakásba való. És vannak akik szerint lakásban is jól elvan. Na meg persze a középút. :) Arra vagyok kíváncsi hogy ki mivel indokolja a hozzáállását.

__________

EZT NEM PROVOKATÍV KÉRDÉSNEK SZÁNTAM, SZÓVAL KÉRLEK NE LEGYEN VITA!


2010. júl. 8. 19:30
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Ez függ a kutya fajtájától is azért....Nekem egy 38 kilós kutyám van fekete szőrrel,ő a mindenem,naponta megyünk sétálni,kétnaponta futni,a kertben pedig minden nap legalább 1 órát játszunk folyamatosan,és ahányszor tudom simizem,meg foglalkozom vele.Fésülve van,a szőre ápolva,minden oltása megvan ... Egyértelmű volt,hogy csak kinti kutya lesz,semmiképpen nem benti.Van egy 400nm-es kertünk,van egy nagy ólja,fedett előtérrel,az az ő helye.Soha nem is akart bejönni,pediga hátsó ajtónk mindig nyitva van jó időben.Én nagyon szeretem őt,de annak nem örülnék,ha a szobámba,vagy a konyhába bejöjjön fél napig lehetne takarítani utána=)Ez azért elég hosszú lenne leírni,sok minden miatt ez a véleményem.De kissebb kutyát nem szeretnék,de ha esetleg befogadhatnék egyet,akkor ő is kinti kutya lenne.Szerintem a kutyának kint a helye.Tudom,hogy sokaknak nem ez a véleménye,mint előttem is írták,de szerintem meg sokkal jobb neki kint.Természetesen sok foglalkozással,és ugyan annyi törődéssel,mint egy benti kutyával lenne.
2010. júl. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Én lakás-párti vagyok :) Így többet lehetünk együtt :) Rossz , ha nincs ott a kutyám, meg amúgy is családtagokat nem zárunk ki :) Szerintem bármely kutya jobban érzi magát a gazdi közelében. Ha kertben van a kutya, akkor is lehet vele suliba járni, naponta órákat sétálni vele, de szerintem nem ugyanaz. Én nem tudnám elképzelni, pl télen ülök a karossszékben a kutya meg kint fagyoskodik az udvaron.
2010. júl. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Azért szerintem ne te döntsd el ezt. Érdekes módon sokkal jobb a kapcsolatom az átlagnál a kutyáimmal amit nem csak én állítok hanem a kiképzők és egyebek akik csodálkoznak rajta. Ez nem azon múlik hol van a kutya. Az ilyen hátrányos megkülönböztetéseket el kéne végre felejteni. Télen meg nem karoszszékben kell ülni hanem kimenni a kutyához, ilyen egyzerű. Az én kutyáim imádnak kint lenne míg bent csak feküdni lehet mert olyan kicsi a lakás és semmi érdekes nincs benne csak csúszós csempe amin állni sem lehet... És szerintem ez a termászetes. Imádnak engem és egyedül elvannak kint sőt megvesznek érte és nem fagyoskodnak hanem lóg a nyelvük. Szerintem ne itélj meg másokat úgy hogy nem ismered őket a kutyájukkal együtt. Lehet neked nem ugyanaz, de másnak ugyanaz sőt akár jobb is mint te.
2010. júl. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Szerintem is jobb kint a kutyának. Sokkal több érdekes dolog van kint a kertben mint bent a lakásban. Nekem most egy 4 kg szobakutyusom van. Mindig ott van ahol én és nagyon szeret bent lenni a lakásban de nem annyira mint kint. Mikor elutaztunk vidékre reggeltől estig kint volt velem a szabadba, és nagyon élvezte. Egyáltalán nem akart bemenni még akkor sem amikor én bementem egy picit a házba. Ráadásként nagyon izgalmas volt neki mert nem kellett pórázt kötnöm rá, szabadon futkoshatott és minden izgő mozgó dologra vadászhatott. Ha kertes házba laknák akkor napközben biztos kiengedném, maximum estére hívnám be.
2010. júl. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

20:58 vagyok

Ja és azt elfelejtettem írni,az utánam írókról jutott eszembe,hogy a kutyák azért növesztenek bundát,hogy ne fázzanak télen.Egy bent tartott kutya nem növeszt olyan bundát,mint egy medve és ha pl kiviszik a -10fokba kabátot kell adni rá hogy ne fagyjon meg,az én kutyám a -10 fokban is vígan rohangál és a háza tetején alszik,ha pedig rakunk be neki valami anyag félét,takarót a házába,akkor elássa=)Tehát nem fázik.És hát igen,kint szabad tere van,annyit mozoghat amennyi neki jól esik=D

2010. júl. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
75%

Én azt mondom kert. Miért is? Kezdjük az elején ...

Jelenleg lakásban lakom, nincs kutyám. Ennek oka nagyon egyszerű: Szüleim nem szívesen látnának egyet sem idebenn.

Ők még az igazi falusi közegben nőttek fel (velem ellentétben), és ezt szokták meg. Ráadásul nem szívesen vixolnák a szőnyeget, ha a kutya odacsinálna. Gondolkodjunk el egy pillanatra, miért is a "a kutyának nincs helye a lakásban" nézet uralkodik idehaza, mondhatni vált hungarikummá. Dédszüleink nagy része nem városokban nőtt fel vagy élte le az életét, hanem kisebb-nagyobb falvakban, ahol mindennapos volt kimenni a kertbe ásni vagy kapálni, tyúkot vagy malacot tartani. Nagy becsben is tartották jószágaikat, növényeket, mert azok nélkül éhen haltak volna. Nem volt a közelben Tesco,Auchan,Lidl,Aldi vagy bármilyen szuper-hiper shoppingcenter, ahol olcsón tudtak volna bármit is beszerezni. Egy dolog viszont nem változott a hosszú idők során, tolvajok voltak akkor is és most is. Bizony valakinek meg kellett védeni a jószágokat és a birtokon fellehető értékeket éjjel és nappal egyaránt. Ugyanis ha azt tapasztalták, hogy a ház körül nincs mozgás (innen ered a közmondás: "A kutya se foglalkozik vele"), akkor nem kellett sokat várni, mire a ház körül található javak mind kámforrá váltak.

Mondhatnám azt is, hogy nyugodtabban alszom ,ha tudom valaki vigyáz a házra.

2010. júl. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

21:08-as vagyok

Nem mondtam egy szóval se, hogy milyen gonosz és aljas aki kertben tartja a kutyáját, annyit írtam, hogy én nem raknám ki. Ennyi. Nem kell mindent személyes sértésnek venni.

2010. júl. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
23.01-nek: hát, nekem ez a nézet a legszomorúbb, amit írtál. Mármint, hogy a kutya értelme, hogy megugassa/elkapja a betörőt.. én vagyok az ember, ezt nekem kell megoldani, riasztóval, egyebekkel, mert ez az én felelősségem. A legönzőbb dolog rákenni, rábízni a kutyára, hogy ő védje meg a házat - aztán ha baj van, persze az ő bőre megy a vásárra - őt üti agyon a betörő, őt altatják el, ha mégis megharapott valakit.
2010. júl. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
40%
Egyértelműen kert. Az én kutyáim kintiek, és 5 év alatt 2x volt h be kellett hozni kb. és nem érezték jól magukat, melegük volt, ki akartak menni.A kutya nem a 4 fal közé született.
2010. júl. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Miért az ember a 4 fal közé született?
2010. júl. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!