Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szüleimnek ajánlotak ismerős...

A szüleimnek ajánlotak ismerősök farkaskutya és igazi farkas keveréket, én nagyon imádom a farkasokat és nagyon szeretném, de azt mondták egy páran h veszélyesek lehetnek ez igaz?

Figyelt kérdés
2008. nov. 12. 20:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

na és honnan akarod beszerezni????? külföldről?

és hogyan pároznának mer ahoz hogy valakinek otthon legyen farkasa ahoz... nem is lehet otthon farkasod

ahoz hogy farkas meg egy kutya pározzon találkozniuk kell de nem gondolom hogy valki a hegyekben megy a kutya után és nézi hogy hogy basszák fel álatkertben meg eleve lehetetelen

2008. nov. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%
Igazuk van azoknak, akik azt mondják, veszélyes. A farkas ill. a kutya-farkas keverékek ivaréretté válásuk után már nem bírják annyira a kötöttséget és az ember közelségét. Ha Te és a családod nem foglalkoztatok eddig kutyákkal, és nem volt még nagytestű kutyátok, nem hiszem, hogy okos dolog volna ilyen jószágot tartani.
2008. nov. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
hát előtte farkaskutyánk volt ami szintugy igen nagytestű , de én mégis nagyon szeretnék egy olyat scak nemtom megérie
2008. nov. 12. 22:32
 4/12 anonim ***** válasza:
14%
lső válaszoló sztem attó még lehet hogy nem volt nekik mer én má 8 évesen tudtamm bánni a németjuhászunkal aki egyébként mindenkinek neki ment csak épp apámnak nem én meg (furán hangzik) de határozottan rászoltam és szótfogadott
2008. nov. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Eszetekbe ne jusson!!! Egy németjuhász (farkaskutya) és egy valódi farkas keverék között akkora a különbség, hogy ha azt le tudnám zongorázni, akkor én egy női Chopin lennék. Olyan speciális tartást, nevelést, foglalkozást igényel, amit nagyon kevesen tudnak neki biztosítani. Az, hogy volt németjuhászotok, semmit nem jelent ebből a szempontból. A németjuhász alapvetően engedelmes kutya, akinek a nevelése általában egy kezdő kutyatartó számára sem túl nehéz feladat. A farkas keverékek nagyon inteligens kutyák, de makacsak és önfejűek, akik nagyon határozott, de semmiképpen sem kemény gazdát igényelnek, hatalmas mozgásigénnyel és még naqgyobb vadásszenvedéllyel, ami miatt az egyéb háziállatok nincsenek mellette biztonságban. Nem lehet sem megkötve, sem kennelben tartani, a kölyökkori szocializációja pedig különös odafigyelést igényel ahhoz, hogy később ne legyen vele komoly gond. Nem olyan fajta, aminek a tartásába csak úgy bele lehet vágni.
2008. nov. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Félig vadállat, meg ne próbáljátok (bár én az ajánlat valódiságában is erősen kételkedem)!

Voltak egyébként kísérletek Magyarországon farkasok kutyaként történő felnevelésével, de hát közelébe se értek egy átlag kutyának, ami évezredek óta az ember szolgálatára van tenyésztve.

2008. nov. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%
Ne fogadjátok el! Etológusok próbáltak kutyaként felnevelni farkasokat, 4 hónapos korukig bírták! A kutyavér persze valamelyest enyhít a dolgon, de nagyon sok tudás és tapasztalat szükséges ahhoz, hogy bele merj vágni! Főleg, ha kisgyerek vagy más háziállat is van, vagy később szeretnétek.
2008. nov. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a Csehszlovák farkaskutyát ajánlották a szüleidnek, én viszont ezt kezdő kutyásnak semmiképp sem javaslom! Bővebb infó:

[link]

2009. febr. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%

Az előzőekhez még annyit fűznék hozzá, hogy a tényleges kutya-farkas keverék nagyon veszélyes lehet,de nem feltétlenül az, de azért inkább ne kísérletezz. Akkor már inkább cseh-farkaskutyát tényleg.

Egyébként az ELTE etológusai neveltek farkasokat, pózázon sétáltatták őket Pesten is tudtommal, de ha valamit akart a farkas, akkor nem lehetett megmondani neki, hogy "nem szabad" mint egy kutyának ( míg kölyöknek számít, addig a természetben a falka nagyon sokmindent elnéz neki, még a húslopást is)... Ez a lelkes etológuscsapat amúgy 2-3 éves korukig bírt a farkasokkal, vagyis ivarérés után már nem csináltak velük viselkedéses teszteket, mert sokkal kiszámíthatalanabbak lettek.

2009. márc. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az előző válaszolóval teljesen egyetértek. Hibrid nem első- vagy második kutyás kézbe való, akkor sem, ha nem F1-es (azaz egyik szülő farkas, másik kutya) hanem valamelyik későbbi generációból való. Kiszámíthatatlan lesz, mindemellett ivaréretten jelennek meh nála azon karakterek, amelyek állandósulnak. Itthon ha jól tudom, hibrideket tartani amúgy is tilos, legalábbis mindenféle engedély kell hozzá, hasonlóan, mint a farkashoz. Van erre külön törvény, jogszabály is. Csehszlovák ebfarkast is csak akkor vállaljatok be, ha a tartásához megfelelő körülményeket biztosítani tudjátok, ilyenek a betonozott fém kennel, megfelelő idő a rendszeres sétára, ami persze nem 10 perc, és a foglalkozás az állattal. Nagyon lehet szeretni, nagyon tud szeretni, de homlokegyenest más, mint egy németjuhász kutya, mind viselkedésben, mind pedig a kommunikációban. Tehát nagyon alaposan megfontolni, nem véletlen, hogy esetleg az előző helyről is mennie "kell": vagy nem bírtak vele, vagy a szomszédságnak gyűlt meg a baja, vagy egyszerűen mást vártak... a hibridet pedig felejtsétek el.
2010. jan. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!