Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szüleimnek ajánlotak ismerős...

A szüleimnek ajánlotak ismerősök farkaskutya és igazi farkas keveréket, én nagyon imádom a farkasokat és nagyon szeretném, de azt mondták egy páran h veszélyesek lehetnek ez igaz?

Figyelt kérdés
2008. nov. 12. 20:40
1 2
 11/12 anonim válasza:
100%
Nekem volt ilyen félig farkas, félig ordas német juhász keverék kutyám, a hetvenes években került hozzám. Kinézetre nem sokban emlékeztetett az anyjára. (Az volt a kutya.) Barna szín alig volt rajta kivehető, a hátsó lába pedig hosszabb volt, a feje és a termete is inkább farkasra emlékeztetett, mint kutyára. Az orra hegyétől a farka végéig egy fekete csík húzódott végig a hátán, viszont alapvetően a szürke árnyalataiban pompázott. Meglepően intelligens állat volt, de azóta beszéltem tenyésztőkkel, és a kezelhetősége egy ilyen hibridnek nagyon sok mindenen múlik. Mindenekelőtt sokkal komolyabban veszi a csípésrendet, mint a kutya és időről időre próbálkozik. Állítólag az sem mindegy, hogy mennyi benne a farksavér, mert ha túl sok, akkor miután ivarérett lesz, kiszámíthatatlanná válik, megszökik és soha nem kerül elő többé. Tanítani csak akkor lehet, ha a farkasvér nem dominál benne. Nekünk szerencsénk volt vele, mert védte a területét, sőt még ugatni is tudott, ami az ilyen hibrideknél nem jellemző. A mozgásigényét egy nagy kertben kielégítette. Ha elvittem valahová pórázon, nagyon meg kellett dolgozni vele és ha valamit eltökélt, azt meg is csinálta. A súlya és ereje miatt ezért egyre ritkábban vittük ki az utcára. Kedveltem az állatot, mert jópofa volt és feltűnően barátságos is velem, de immár jócskán felnőtt fejjel, a vele való tapasztalattal, eszembe nem jutna farkas hibridet venni, mert az egy egész embert kívánó állattartás. Lényeg, hogy a farkas hibrid az nem kutya! Nem is lehet úgy kezelni.
2011. okt. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 picwiw ***** válasza:
Tuti, hogy Cseh farkasról van szó. FCI által elfogadott fajta. Már évek óta nem vonnak be farkasokat a tenyésztésébe, de valóban német juhászból és kárpáti farkasból tenyésztették ki. Már csak ezeket a keverékeket párosítják egymással. Kezdő kutyásnak nem ajánlott, nagyon következetes gazdit igényel. Egyébként páratlanul jó fajta, okos, tanulékony. Hihetetlen nagy a mozgásigénye és nagyon következetesnek kell lenni a nevelésében. Fontos a szocializáció is ennél a fajtánál különösön. Más állatokkal együtt nem igazán tartható.
2012. ápr. 28. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!