Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állandó viszketés. Vajon mi...

Állandó viszketés. Vajon mi lehet a kiváltó ok?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves keverék kutyusunk és már több mint egy éve küzdünk vele már állandóan vakarózik. Bolhája nincs, mégis nagyon nyugtalan. Sokszor hirtelen elkezd futni, mintha valahol csípné valami. Annyira vakarózik, hogy több helyen kivakarta magát (enyhén véresre). Bűzmirigyét folyamatosan kinyomjuk, így nem tudom mi lehet az ok. Most már Nizoral samponnal fürdejtük, hátha segít, de eddig nem tapasztaltam változást. Valakinek volt hasonló problémája, és ha igen, hogyan oldotta meg? Vagy esetleg egyéb ötletek!?
2010. júl. 8. 22:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Doki látta már? Kellene egy komolyabb kivizsgálás, minta labor stb...
2010. júl. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy rühes szegényke? Vigyétek orvoshoz, ő majd felír valami sampont, vagy port!
2010. júl. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Mit eszik a kutyus mert lehet sőt valószínű, h étel allergiája van!

Attól ki vakarják magukat nagyon.

2010. júl. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt igy egy keverék kutyusunk,véresre marta már magát,de nem volt élősködője hanem a bőre volt iszonyú érzékeny,annyira kiszáradt h csak kinlódott,doki irt fel fürdetőt,amiben egyszer kellett fürdetni és jól lett(bocs a nevét nem tudom már),Ha később pár hónap múlva előjött neki megint egy fürdés és jól lett.Mindenképpen orvost kérdezz sztem.
2010. júl. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
Van bolhanyakörve?Mi is így jártunk,sokáig próbálkoztunk,mi lehet a baja,végül kiderült,a bolti bolhanyakörvre volt allergiás.Utána sokáig a Frontline-t kapta,aztán kinótte,mehetett a nyakörv,de csak az állatorvos által adott.
2010. júl. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is ételallergia, ha már egy csomó más okot kizártatok. Főleg kistestű (pl. bolognese), érzékeny kiskutyák hajlamosak rá. Váltsatok tápot, nézzétek meg az összetevőit, de biztos segítenek az állateledel boltban is.
2010. júl. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem hord bolhanyakörvet, mi is Frontlinet használunk. Doki látta már, de ő azt mondta, hogy a kivakart területre kenjünk disznózsírt.
2010. júl. 8. 22:14
 8/13 A kérdező kommentje:
Tápból kevertet eszik. Van benne húgykő elleni, mert ivartalanítva van (de kis része ez a tápnak) meg spáros tápot kap. Dobozos húst ritkán eszik. Szokott ételmaradékot is kapni, mint krumpli, rizs, tészta, meg csont.
2010. júl. 8. 22:16
 9/13 anonim ***** válasza:

22:06-os vagyok.

A spáros tápot sztem ne adjátok neki.

Meg kellen próbálni, h csak bárányos tápot adjatok nem olcsó de a Hill's nek van a bárányos izű tápja nem tartalmaz semmilyen szárnyas eredetű fehérjét. Vagy még a

Happy Dog Supreme Neuseeland ez is bárányos és nem tartalamaz szárnyast.

Vagy pedig amit még tudok javasolni az a Royal Canin Dermacomfort nevű tápja ez nem tartalmaz egyáltalán állati eredetű fehérjét.

Ide belinkelek neked egy részletes tájékoztatót is róla:

[link]


Ja és én keresnék egy másik állatorvost.

2010. júl. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

disznózsírt??anyám...


keress másik dokit,vegyél jó minőségű ,érzékeny,allergiás kutyáknak való sampont.

allergiateszt.

lehet ,hogy allergiás a csirkére pl..

2010. júl. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!