Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magára hagyhatom ennyi időre...

Magára hagyhatom ennyi időre a kutyát?

Figyelt kérdés

6 hónapos múlt, péntek délután indulnánk, vasárnap dél körül érnénk haza.

Tehát a pénteki és vasárnapi ellátása adott, csak a szombat nem.

Kertben élő kutya, van saját háza és területe. Decembernen költöztünk ide, nem tudunk kit megkérni szombaton hogy jöjjön el, hisz szinte idegenek, nem adhatunk kulcsot még itt senkinek.

Ha hagyok neki bőven 3-4 helyen vizet akkor el lesz ugyan?

Van rendőr ismerősöm aki eljár 24ezni, neki is el van a kutya azon a havi pár napon, de azért izgulok kicsit.


2019. jún. 18. 12:57
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
41%

Egy napot el kell hogy legyen maga..

Még ha nem is eszik aznap se tragédia, heti 1 koplalónapot szoktak javasolni.

2019. jún. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
23%
Nem, hogy tehetsz ilyet??? Téged hagytak volna 6 hónaposan 1 napot magadra!!!
2019. jún. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim válasza:
64%
Ne hagyd egyedül, mert szenvedni fog. Ilyen kis korban nem tudja még mi történik vele, egész hétvégén ugatni és nyüszíteni fog, a szomszédoktól is kapni fogsz érte, örülhetsz ha nem jelentenek fel.
2019. jún. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen melegben 2 nap alatt olyan lesz a víz, amiből senki sem inna szívesen. Nem hagynám így otthon. Nincs olyan rokon, barát, aki elmenne hozzátok? Egyébként ahhoz nem kell a házhoz kulcsot adni a szomszédoknak, hogy ránézzenek, és hogy adjanak neki friss vizet. Csak hát kérdés, hogy van-e bárki, akit egyáltalán beengedne :D
2019. jún. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
100%
Ha 2 éves lenne akkor talán. 6 hónaposan semmiképp.
2019. jún. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
91%

Még kölyökkutya. Ha meg is lenne mindene, víz, kaja, akkor sem lenne el ennyi ideig egyedül.

Az ismerősöd kutyája gondolom, már felnőtt, és nem is két napra megy el, hanem 24 órára.

Azért nem olyan egyszerű kutyát tartani, nem kéne mindenkinek beleugrania.

Egyébként az ismerősi körömben így oldják meg

- viszik magukkal pl. nyaralni is

- családtag vigyáz rá, nem megy el az egész család otthonról

- barát, aki rendszeresen jár oda, odamegy arra a pár napra

2019. jún. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
100%
Keressetek kutyapanziót. Én egy napra sem hagytam magára sohasem a kutyáimat. Egy dolog, hogy kánikula van, tehát órák alatt megposhad a víz, bármennyit is teszel ki, a másik az, hogyha nincsen hozzászokva akkor végig fogja ugatni az egyedül töltött időt.
2019. jún. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:

4.

Hát kerítésen át adna neki vagy hogy? Nehezen tudom elképzelni. :/

Amúgy csak egy szomszédunk van, de nincs közös kerítés se köztünk úgymond, tehát nem tud kerítésen át adni neki.


Legközelebbi rokon 60 km, nem tudom eljönne e, megkérdezem.


Amúgy nem most mennénk még,hanem 1 hónap múlva lesz esedékes csak előre gondolkodok.

2019. jún. 18. 13:17
 9/39 anonim ***** válasza:
52%

Te ismered , te kutyád.

Kölykök se egyformák..

Van olyan kölyök, aki hónapokig sír éjjel, van aki soha..

Nem minden kutya egyforma.

Ha amúgy sincs ahhoz szoktatva hogy éjjel nappal ülsz vele, hanem pl dolgoztok szerintem akkor nem fog 1-2 nap után öngyilkos lenni.

Gondolj csak rá, a kutyák régen nem ölebnek voltak tartva, hanem nyájat őriztek, területet védtek stb.

Sokszor maguk.

Ezt csak mi, mai modern emberek találtuk ki, hogy a kutyával úgy kell már foglalkozni mint egy ember gyerekkel.

Szeretem nagyon őket, imádom a kutyáim, de azért kutyának tartom őket. A gyerekeim a gyerekeim, a kutyáim a kutyáim.

Nyilván törekedj megoldásra, jó lenne ha valaki el tudna menni szombaton is ránézni, de ha nem akkor se omlik össze semmi..

Kertben van, dolgát tudja végezni, éhen nem fog halni, vizet pedig tényleg hagyj neki több helyen, akár vödörben is amit felér, azt nem tudja kiborítani könnyen..

Nagyon sok kutya még az esővizet is megissza, szóval erre se adj, hogy szombaton nem jó neki a péntek délutáni víz... Hidd el óránkénti friss forrásvíz nélkül is kibír egy napot a kutya.

Nekünk is van, imádjuk, de volt már egyedül 1-2 napot, nyilván 20 évig akkor most ne mennénk sehova? Attól az év maradék 363 napján imádhatjuk a kutyát. Baj meg akkor is történhet ha épp dolgozol. Szóval nem kell ilyenekre gondolni. Ennyi erővel az ember se menjen sehova mert őt is érheti baj. Ne toljuk már túl ezt.

2019. jún. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
52%

Felelős állattartás, 2019 Magyarország


Ez majd 2 nap neki egyedül. Ezt mégis hogy a fenében gondoltad?

30-32 fok a hőmérséklet, a kutyának ebben a fos melegben akarsz hagyni PÉNTEKEN vizet, amit VASÁRNAPIG kell fogyasztania. Én a kutyáimnak 3-szor cserélem/nap.

Az ételt hogy óhajtod megoldani? Eszik pénteken, meg aztán vasárnap? Ez igen! 6 hónapos KÖLYÖKkutyáról beszélünk az Istenért! Kölyökkutyával nem csinálunk koplalónapot, és nem hagyjuk napokig magára!!!

Azzal, hogy kutyát vállaltál, kutyássá kellett volna válnod. Ami lemondásokkal jár, vagy azzal, hogy ha több napra utazol, akkor viszed őt is, de minimum keresel egy kutyapanziót. Felelőtlen vagy!


Egyébként k urvára gáz, hogy fél év alatt nem vagytok annyira jóban a szomszédsággal, hogy adhassatok nekik egy kapukulcsot, hogy bemehessenek hozzá etetni, itatni, kicsit játszani.

2019. jún. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!