Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le az...

Hogyan szoktassam le az ásáról rágásról?

Figyelt kérdés
Kiskutyám folyamatosan gödröt ás. Hibába fenyítem, nem használ. Most a kis cseresznyefámat rágta el tőből. Betelt a pohár. Sirhatnékom van. Mit tegyek? Nem lehetek ott vele álladó felügyelettel
2019. jún. 19. 13:00
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Ilyenek a kiskutyák. Ásnak, rágnak, tönkretesznek dolgokat. Majd leszokik róla.

A mi kutyánk a rózsa töveket rágta el, a szoba kutyám a papucsokat és cipőfűzőket mostmár rá se néznek ilyenekre.

A te feladatod elkeríteni a kiskutyát olyan helyre ahol nincs fontos dolog. Az is segíthet ha többet viszed sétálni és jobban lefárad. De valószínűbb, hogy az idő oldja meg

2019. jún. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

A kölyökkutya a szájával ismerkedik a körülötte lévő világgal. Gödröt pedig most talán a meleg miatt ás. Hagyj neki helyet, ahol áshat. Minden más helyen elkezdett gödörbe tegyél kutyakakit a felső földréteg alá amikor betemeted. Legtöbb kutya elkerüli az ilyen helyet.

Tehetsz neki ki valamit, amiben víz van és tud benne pancsolni.

2019. jún. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Milyen fajtájú kutya?


Egyébként valószínűleg melege van, azért ássa a gödröket (+unalomból). Most ismerkedik a világgal, amit igazából csak a szájával tud megtenni, le fog róla szokni.


Egyébként sem fenyítéssel, sem sírással nem fogod tudni leszoktatni róla, simán el kellene vonni mással a figyelmét. Ha veszel egy gyerekhomokozót és abba teszel neki vizet, akkor inkább abban pancsol majd és hűti magát, mint a gödörben.


Mennyit foglalkozol vele?

2019. jún. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Törpe tacskó és yorki keverék . Hat hónapos.

Kisfiam állandó "zaklatásában" él. Tehát a mozgás megvan. Remelem leszokik róla mert a rózsákat kiásta,gödör mindenhol. Most meg a kis fa....

2019. jún. 19. 16:06
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy a gyerek nyüstöli nem mozgás! Mennyit sétáltatod egy nap? Ebből mennyit mehet szabadon? Mennyit és mit dolgozol vele, hogy agyban is lefáradjon? A tacskó is és a terrierek is munkakutyák, kell nekik a feladat!


Ha a minimum igényeit sem vagy hajlandó kielégíteni, miért vannak elvárásaid felé?

2019. jún. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A tacskó eleve "ásósabb fajta". Az, hogy a gyerek nyüstöli pedig nem foglalkozás és pláne nem nevelés. Ahogy a fenyítés sem az. Te nem tudsz vele többet foglalkozni?
2019. jún. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én a minden rágásról leszoktattam azzal, hogy saját játékokat adtam neki. Ha papucsot hozott leszidtam és beletoltam az arcába a saját játékát. Az ásás nehezebb dolog, nálunk vakondok is vannak, ha megláttam, hogy ás mindig leszidtam, és látta, hogy nagyon mérges vagyok érte. Vele igazából ilyen téren könnyű, mert imádja, ha dícsérik, és utálja ha szidom. :) Most pár hónapja nem ásott, de nem vagyok benne biztos, hogy nem is fog.
2019. jún. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!