Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az igaz hogy az állatmenhelyes...

Az igaz hogy az állatmenhelyes kiskutyák elszöknek otthonról? ( a többi lent. Elég fontos)

Figyelt kérdés
Ma találtam egy kiskutyát felhívtam az állatmentőket és elvitték. Ha megengednék itthon akkor biztos hazahoznám viszont barátnőm kutyája is befogadott kutyus és ő azt mesélte (meg tapasztaltam én is nálunk)hogy folyamatosan elszökik nem tudták megnevelni.(parancsszavak is stb.) Ez mennyire lehet igaz az összes ilyan kutyusra. Mert sokan mesélik hogy kölyök korban kell tanítani és hát ha azt szokta meg hogy az utcákon csavarog akkor lehet ezt veszi később normálisnak? Légyszives akinek volt már befogadott kutyusa az írja le a tapasztalatait. Előre is köszi :)
2019. jún. 20. 10:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%

Nem, nem igaz.

Vannak szökősebb kutyák, de nem mindegyik.

Nekünk volt befogadott kutyánk, előtte kocsik alatt aludt és a boltnál kunyerált, járta a falut. Befogadtuk. Utána azt a kutyát levakarni sem tudtuk volna magunkról (nem is akartuk). Nyitott kapun sem ment el. Elkísért néha a buszmegállóba aztán hazajött magától.

Azt azért megjegyzem, hogy ivartalan kan volt, rendesen le volt mozgatva, napi szinten jött velünk hosszú sétákra, játszott a másik kutyánkkal és agyilag is fárasztottuk.

Szóval nem feltétlen igaz, hogy minden befogadott kutya szökős.

2019. jún. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%

Nem igaz jobban, mint bármely más kutyára.

Nyilván először meg kell szoknia az új helyét, és ki kell alakulnia a kötődésnek a gazdi és a kutyus között.

A szökést fizikailag meg kell akadályozni (megfelelő kerítés).

Nevelni pedig bármely kutyát lehet.

2019. jún. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
63%
Talán nem törvényszerű, de menhelyi kutyusnál én is ezt tapasztaltam, mindig kiszökött, saját nevelésű kölyökkel soha nem volt ilyen gondom, pedig az sokkal nagyobb lett, nem jelentett volna gondot az 150-es kerítés.
2019. jún. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
61%

Dehogy szöknek el!!! Csupa örökbe fogadott kutyám volt, azok ragaszkodnak a legjobban! Még amelyiket véletlenül kizártuk, az is ott ült a kapuban, el nem mozdult volna.

Szökős kutya a háznál neveltek között is előfordul, ha nem foglalkoznak eleget a kutyával, nem sétáltatják, sokszor hagyják magára, stb.

2019. jún. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
59%
A szomszédunknak volt két kutyája az Illatos útról, ők nem voltak szökősek, több másik ismerősömnek is van/volt menhelyi kutyájuk, náluk sem általános a szökés. Viszont menhelyre általában valami probléma miatt kerülnek a kutyák, a szökősség is egy lehet ezek közül. Ha pedig a kutya rászokik a szökésre, mert mondjuk unatkozik vagy tüzelő szukák után jár, akkor nehéz később már róla lenevelni. A hozzánk közel lévő menhelyen több kutyához is oda van írva, hogy szökött leadták, elvitték, megint szökött, visszahozták :S. Szerintem ha körültekintően választasz menhelyről, meghallgatod a gondozók véleményét, sokat foglalkozol vele és jó a kerítésetek, akkor el lehet kerülni a szökdösést.
2019. jún. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%

Egy ivartalanított, rendesen nevelt és sétáltatott kutya nem fog szökni. Nevelési kérdésben kutyaiskolát, trénert kell keresni, és tudomásul venni, hogy ahogy az embereknél, úgy a kutyáknál is eltérőek az értelmi képességek. Rá kell szánni az időt és a türelmet.

A rendszeres séta meg azért fontos, hogy a kutya tisztában legyen a környezetével, mindig le tudja csekkolni, hogy mizu a környéken és akkor nem vágyik ki az udvarból.

2019. jún. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%

Ha elszökik annak egy oka van: nem éri elég inger otthon ahhoz, hogy ki legyen elégítve az igénye. Sétáltatni kell, játszani vele, agyilag fárasztani, suliba járni, nevelni. Ez habitusfüggő, van amelyik kutya elvan kevesebbel is, van amelyik olyan hiperaktív, hogy az egész napod sem elég neki.


(Természetesen ezt az egy okot ivartalan kutyára értem. Ivarosan adott az opció, hogy elszökik a párzási időszakban akármennyire is le van fárasztva, ha nem elég szökésbiztos a kerítés.)

2019. jún. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
25%

“Viszont menhelyre általában valami probléma miatt kerülnek a kutyák,”

Igen, a probléma pedig mindig ugyanaz: az ember szívtelen módon bánt velük. Rég nem írtak le akkora butaságot, mint a mondat, amit idéztem.

2019. jún. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
73%

Nem ezen múlik. Mentett kutyám van, az ideiglenes befogadója mesélte, hogy náluk szökős volt, nekem meg az árnyékommá vált fél év alatt.

Teljes munkaidőben dolgozom + utazási idő, de ezen kívül sokat foglalkozom vele, tanítom, túrázunk, nyilván az iditől meg nem elvárható, hogy kész kutyát adjon tovább gazdinak.

2019. jún. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszi a valaszokat :)
2019. jún. 20. 12:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!