Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire fontos a kutyák...

Mennyire fontos a kutyák esetében a törzskönyv és az, hogy a szülők szűrtek legyenek?

Figyelt kérdés
Bármilyen fajta esetére vonatkozik a kérdésem. Ez picit talán a szaporító - tenyésztő vonalhoz tartozik, csak szeretnék "laikusoktól" véleményt hallani, akik nem érdekből mondanak "a"-t vagy "b"-t.

2019. máj. 13. 15:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%

Én mivel nagytestű kutyát kerestem egy bizonyos fajtát, így fontos volt, hogy leinformálható legyen a kennel és a kutyák. Jó idegrendszerű egészséges kutyát vegyek. Azért ekkora kutyáknál veszélyes nagyon, ha idegileg nincs rendben, két kisgyerek mellett nem kockáztattam volna.

Szaporítótól nem vettem volna meg amúgy sem, semmi pénzért. Kihasználják a kutyákat, nem támogatnék szaporítókat.

Én azt vallom, ha valakinek kutya kell és nem fontos egy bizonyos fajta törzskönyvvel, akkor mentsen meg egy menhelyes/fajtamentéses kutyát!

2019. máj. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
88%

"Ez picit talán a szaporító - tenyésztő vonalhoz tartozik"


Nem picit, hanem teljesen, ugyanis amelyik kutya nem rendelkezik törzskönyvvel, az nem is származhat tenyésztőtől, csak szaporítótól...

És fajtatiszta sem lehet.


Hogy mennyire fontos, azt neked kell eldönteni, de ha neked nem fontos, akkor fogadj menhelyről örökbe inkább szinte ingyem, mintsem, hogy egy szaporítót támogass.


A törzskönyv garancia arra, hogy van szűrve betegségekre a vérvonal visszamenőleg is sok-sok évvel, vagyis jóval kisebb az esély pl. daganatos megbetegésekre, de azért nem teljesen kizárt.

Meg persze még arra garancia, hogy a kutya meg fog felelni a fajta stabdarjának...

2019. máj. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
93%

A szülők esetén azért fontos a szűrés és hogy nullás egyedeket párosítsanak, mert ha valamelyik szűrésen pozitív érték jön ki és teszem azt ennek ellenére összeraknák őket, akkor onnantól kezdve a vérvonalba bejönne egy "selejtes" ág, amit ha tovább visznek, csak egyre súlyosbodni fog. Ha ezt az ágat nem akarják továbbvinni vagy valamit kifejezetten várnak tőle, akkor talán megfontolják a párosítást, de sok értelme nincs, mert ha pozitívak lesznek a kölykök is, akkor az eleve leviszi az árakat és ráfizetés lesz.


Másfelől ebből is láthatod, hogy miért fontos a törzskönyv: Mert visszakövethető az egyedek származása. Pl. ha a fajtába valaha bejön egy epilepsziás hajlam, akkor kapaszkodj meg, pontosan visszakereshető, hogy melyik szülő hozta be az epilepsziát a vérvonalba! Szerintem azért ez elég nagy szó, ha belegondolsz.


Kölykök esetén pedig azért fontos a szűrés, mert 200 ezerért senki nem akar beteg kutyát venni és ha mégis pozitív érték jön ki valamire, akkor előre fel lehet készülni rá és nem csak találgatni, hogy mi lehet a baja, ha előjönne.


Azt nem árt tudni, hogy a pozitív eredmény csak a hajlamot mutatja és vannak fokozatai (A, B, stb.). Tehát ha valamelyikre "A" érték jön ki, akkor az sem nagy baj, mert nem is biztos, hogy ki fog jönni a betegség rajta, annyi, hogy általában ezeket a kölyköket már nem vonják be tenyésztésbe.

2019. máj. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
11%

Tenyésztő = legális szaporító.


Csak ő többet el mer/tud kérni a kölyökért, így nem kell folyton elletnie.

2019. máj. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
11%

Ja, és amit a TENYÉSZTŐ leír, az olyan mint a Biblia! Szent, sérthetetlen, igaz! >:)


Nem használnak hamis matricát, bélyegzőt! Nem játszik össze az állatorvos.


Ááááááááááááááá, soha! >:)

2019. máj. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
50%
Nagyon :)
2019. máj. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
88%

Annyival kiegészíteném hogy a szűrés a legfontosabb.

Én olyan tenyésztőtől vettem kutyát aki minden szempontból tökéletes volt. Szép, nagy, igényes, egészséges környezetben éltek a kutyák, sokszor mentek kiállításra, korrekt bejegyzett tenyésztő stb stb stb minden érvényes rá ami egy tenyésztőre. Kivéve hogy nem szűr egy a fajtára jellemző genetikai betegségre (veseelégtelenséget okozó örökletes) és úgy ad el kutyát.


6 évesen altattam el a labradorom.


Szóval minden de minden semmit sem ér ha nincsenek normálisan szűrve a kutyák

2019. máj. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
19%
Hiába pontozzátok le, sajnis sok példa van arra amit az 5-ös mond. Plusz nagyon sokan adócsalók
2019. máj. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
6%

És az 5. ráadásul állatorvos, de végül is, mit ért ő hozzá!


:))))))

2019. máj. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
47%
Jah, állatorvos, hát persze... Mi más?
2019. máj. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!