Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom megneveli a 8...

Hogy tudom megneveli a 8 hetes westimet? Harap, rág a sárba dagonyázik, esténként sír, ugat. Már nem bírom idegekkel. Többször összeharapdált. Próbáltam már fenekére ütni, rászólni hangosabban. Egyszerűen nem fogad szót. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2010. júl. 9. 09:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
17%
Nem a kutya a főnök! Ha harap üsrá. Ha este sir valami baja van. meny oda hozzá és simogasd. Ha a sárba van nem baj neki az jó. Próbáld meg fegyelmezni.
2010. júl. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

add el !


:)

menj kutya suliba neveld meg olvasd el a konyveket ami a kutya nevelesrol szol stb! ha mar magadhoz vetted a kutyadat kotelesseged nevelni gondozni!!!!


Igy jartal! szegeny kutya biztosan nagyon jo helye van nalad ha ennyire idegesit!

Csak gartulalni tudok....

2010. júl. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Jhaj...nekem is kiskorában igazi ördög volt. Kibírhatatlan. De hát még kölyök. Nekem az összes farmernadrágomat szétépte ..

Próbáld meg hogyha jót csinál szóval valamire hallgat akkor jualmazd meg jutalomfalatkákkal. Ha rág akkor vegyél neki valami csontot vagy ilyen kiszárított húst amit rághat. Azért rág mert viszket az ínye mivel most nőttek a fogai.

Ha harapd de neked az fáj akkor valami sikító hangot adj ki hogy tudja hogy neked az fáj. ... több nem is jut eszembe. Remélem segíthettem

2010. júl. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%

8 hetes, kutyaéletben számolva még egy csecsemő! Mégis mit vársz tőle? Hogy kendővel a nyakában végigegyen egy villásreggelit az asztalnál? Ráadásul egy ennyi idős kiskutyának még az anyja mellett lenne a helye, hogy szocializálódjon, és pont ezeket megtanulja, hogy ne rágjon, ne harapjon stb. Gondolom, bagóért vetted valahol, nem neves kennelből, hiteles tenyésztőtől, garanciával és részletes használati utasítással 9 hetesen, akkor nem kérdeznél ilyeneket.


Kutyát ütni épp olyan alapvető hiba, mint gyereket.


Nem lett volna hülyeség beszerezni és elolvasni egy kutyanevelési könyvet, még MIELŐTT beszerzed ezt a kutyát. De még nincs késő. Ballagj el a boltba, és vegyél egyet MOST, aztán olvasd is el.


Ha megrendszabályozni akarod a kutyust, akkor maximum a grabancát rázhatod meg óvatosan, ahogy az anyja tenné.

2010. júl. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

a westi terrier ,erre lehett számítani.nem fehér üngyömbüngyöm kutya,hiába néz ki annak..

kő kemény kutya jellemben,nem egyszerű eset.


amúgy majd kutyasuli..


meg máskor a fajtának illene utánanézni,mielőtt veszel kutyát.

2010. júl. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%

Gondolom a 10-16 éves korosztályt képviseled.


Amikor ilyen kérdéseket olvasok, mindig 1 kérdésem van:

NINCSENEK NEKED SZÜLEID? Akik mielőtt megvették neked ezt az élőlényt végiggondolták, vagy végigbeszélték volna veled, hogy mire lehet számítani?

Hogy egy kutya mit csinál ha gyerek , és mit lehet tenni, hogy ne csinálja, hogy hiába ütsz a popsijára mert nem tudja hogy miért teszed stb stb.


Mivel ez egy kölyökkutya, igen ő rág, meg dagonyázik, meg harap.Alapvető hogy határozd meg azt a szót amit KÖVETKEZETESEN fogsz a tiltásra haszálni ez értelemszerűen a NEM lesz. ezentúl kizárólag ezt az egy szót fogod használni a tilásra.Ezt nem mondogatod, hanem csak 1x határozottan, lehetőleg vakkantva, mint ahogy a kutyák rendezik egymás között. Ezt egyből vágni fogja.


A grabancánál csak akkor cibálod, ha valami tényleg nagyon rossz dolgot csinált.A fenekét nem ütjük, kézzel meg pláne nem.

Harapdálás ellen egyszerűen az előző módszerre vakkants nemet.vagy szisszenj fel, hogy tudja hogy neked az már fáj.Szerintem ne is engedd egyáltalán hogy harapjon, ahogy hozzádér a fogával azonnal visíts/szisszenj fel.

Nagyon fontos, hogy minden reakció amit tőled lát mindig ugyanolyan legyen, egy dologra mindig ugyanúgy reagálj.

ha dagonyázik meg egyszerűen rakd arrébb és mond neki, hogy nem.

A sírás elmúlik, ne reagáld le egyáltalán.


Türelem, türelem türelem. semmi sem fog elsőre menni,sőtt 10.re sem.

2010. júl. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%

Uramisten, már most nem bírod idegekkel? Mióta van nálad ne haragadj, egy hete? Minek neked kutya? Vagy mit gondoltál, mikor megvetted? Hogy egy simogatni való plüssöd lesz? Basszus, ezrét kéne vizsgához kötni a kutyatartást.


Fenekére ütni a gyerekeknek szokás, azoknak se ajánlott. Ő nem egy ember, neked kell megtanulnod kutyául, még azelőtt, hogy őt megtanítos emberül. Tudod elvileg intelligenciában lényegesen fejlettebb vagy, mint ő.


Ha harap, mondd, hogy rossz, és fordíts neki hátat. Ne nézz rá egyáltalán, nem foglalkozz vele amíg le nem nyugszik. Utána mehet újra ajáték. Megint harap, megint faképnél hagyod. Ezt eljátszod párszázszor, és leszokik róla, megbeszélni sajnos nem tudod vele, hogy nem szabad.


Rágni még fog is, mondjuk úgy 7-8 hónapos koráig. Jönnek a fogai. Rémlik? Te is rágtál kiskorodban, csak te babarágókát. Először is pakolj el mindent, amiben kárt tud tenni. Aztán vegyél neki valamit, amit rághat.

Először, hogy megszeresse vegyél sípolósat, az izgi: [link]


Aztán valami ilyesmit: [link]


ezt nagyon szeretik rágni.


Ha olyasmit rág, amit nem szabad, akkor azt mondod, hogy rossz, és odaadod neki a játékát, amit viszont szabad rágni. Ha ez nem hat, és újra rágja, akkor kizárod a helyiségből egy olyan helyre, ahol semmiben nem tud kárt tenni, és nem az ő helye, mert büntetésbe küldöd. Alakíts ki bünti szobát, nálunk ez a vécé volt. Ha csendben van 10 percig, akkor kijöhet. Ha megint rágni kezd, megint rászólsz, és megint visszazárod.


Az éjszakai vonyítás teljesen normális, nincs még hozzászokva az egyedülléthez, meg kell tanulnia. Ilyenkor egyáltalán ne foglalkozz vele, színlelj alvást. Tudom, hogy szívszorító, de minél inkább reagálsz a kis műsörára, annál inkább csinálni fogja, hiszen megtanulja, hogy ezzel fel tudja kelteni a figyelmed. Hagyd figyelmen kívül és egy-két hét alatt elmúlik.


Egyébként azért ilyen rossz, mert túl korán lett elválasztva, még az anyja mellett lenne a helye. Gondolom olcsón vetted, és minél hamarabb túl akartak adni rajta.


Az előzőekkel pedig egyetértek, irány a könyvesbolt. Illett volna kutyavásárlás előtt, de arról már lekéstél.

2010. júl. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
igazán velős lett az osztás :)
2010. júl. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%

Olyan rossz egyre több ilyet olvasni, hagy idézzelek:

"8 hetes (...)Már nem bírom idegekkel(...)Próbáltam már fenekére ütni"

8hetes, szval nálad van már kemény egy hete? Igazából 8 hetesnél korábban nem lenne szabad elhozni, szval lehet hogy csak 1-2 napja van nálad.

Próbáltál a fenekére ütni. EGY 8 HETES KISKUTYA EGY ÚJSZÜLÖTT CSECSEMŐVEL EGYENLŐ KORBAN. TE KÉPES VOLTÁL MEGÜTNI EGY ÚJSZÜLÖTTET!Mit gondoltál, ez egy kutya. Úgy játszik hogy harapdál, felfedezi a világot, belehempereg a sárba, és mint mondtam egy újszülött kora szerint, tehát még az anyja mellett vagy a pótanyjával a helye. Ezek után hogy csodálkozol azon hogy sír, ugat mert egyedül hagytad?

AZ ILYEN NEM ÉRDEMEL KUTYÁT!

És azért írtam nagybetűkel amit úgy írtam mert azt élőben ténleg ordítottam volna bele a képedbe hogy felfogd.

2010. júl. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Már ne is haragudj, de azt hiszen nem azért írtam ide h. kioktass szóval ha nem tudsz normális tanácsokkal szolgálni ne is válaszolj.
2010. júl. 9. 17:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!