Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A haparáshiba csak előre...

A haparáshiba csak előre meghatározott lehet vagy születés után fizikai ráhatásra is kialakulhat?

Figyelt kérdés

A harapáshibának vannak fokozatai vagy hibás aztán kész?

Amelyik fajtánál x harapáshiba kizáró ok ott mi lesz az ősökkel, tesókkal stb akik esetleg tökéletesen néznek ki, de hát a hibának valahonnan jönni kellett? Őket nem zárják ki, lehet őket ugyanúgy tenyészteni?


2010. júl. 9. 11:11
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

- A származási lappal nem rendelkező mudik tenyészszemle eredményük alapján regisztrálhatók. A regisztrációra szánt kutyákat előzőleg microchippel kell ellátni, annak meglétét a tenyészszemlén ellenőrizni kell, a chipszámot a tenyészszemle lapra fel kell írni. A regisztrált kutyáknak a tenyészengedély csak főtenyészszemlén adható ki. A tenyészengedély két alomra szól, mely két alom két különböző pártól kell, hogy legyen. Javasolt, hogy a két partner különböző vérvonalúak is legyenek. Az almoknál az alomellenőrzés kötelező. A kölyköket 1 éves koruk után tenyészszemlén kell bemutatni, utódellenőrzés céljából. Az összes Magyarországon élő utód bemutatása után, a kutyák tulajdonságait figyelembe véve a regisztrált szülő további legfeljebb három alomra kaphat tenyészengedélyt a Tenyésztési Tanács javaslata alapján. Az ily módon regisztrált kutyák egymással való párosítása egyedi esetben engedélyezhető, amennyiben mindkét kutya esetében az első két alom utódellenőrzése már megtörtént. Az engedélyt a Klubtól kell kérni, az engedély megadására vagy elutasítására a Tenyésztési Tanács tesz javaslatot.



www.magyarmudiklub.hu


itt nézz körül



amit én leszűrtem az az,hogy terelő képességvizsga van a tenyésszemléknél,de nem függenek össze,és karakterteszt is.ezekhez viszont nem hinném,hogy kell tenyésszemle.


amúgy nézd meg a standartot az előreharapás elvileg kizáró ok.

persze mivel diszpláziás kutyákat is simán átengednek tenyésszemlén a te kutyádat is biztos.

2010. júl. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

amit én leszűrtem az az,hogy terelő képességvizsga van a tenyésszemléknél,de nem függenek össze,és karakterteszt is.ezekhez viszont nem hinném,hogy kell tenyésszemle.


Ezt nem értem... Nekem a versenyekhez kell a reg. és ahhoz kell a tenyészszemle, vagy hogy érted? A chipet mondták, azt nem hogy kell hozzá ösztönpróba vagy karakter teszt, szerintem az a tenyészthető kutyáknak kell, de mivel én nem is akarom és nem is lehet... Ösztönpróbája amúgyis van.

2010. júl. 9. 15:18
 23/25 anonim ***** válasza:

Úgy értem,hogy a terelés,karakterteszt nem függ össze a tenyésszemlével,tehát nem kell,legalább is én ezt szűrtem le.


De egyébként ha mégis kell tenyésszemle tuti átengednek.

2010. júl. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
De engem nem érdekel a karakterteszt, az nem is egy verseny, hanem a munkaverseny és ahhoz kell a regisztráció, és ahhoz kell hogy megnézzék a kutyát ha csak jelképesen is.
2010. júl. 9. 15:42
 25/25 Akiteki ***** válasza:

A tenyészszemlén regisztrációs lapot kapsz, azzal lehet menni versenyezni. Nem lehet vele tenyészteni.

A reg. lapon legfeljebb megjegyzik, hogy harapáshibás, de ez mindegy is, mert nem tenyészthető. Innen kezdve a kérdések okafogyott.

Egyébként a harapáshiba öröklődő, a fog egyéb okból csak valamilyen trauma folytán sérülhet. A gond nem is a harapással van, hanem hogy összefüggés van egyéb csontrendellenességekkel is, amit viszont már fájdalmas a kutyának, esetleg életképtelen utódok lesznek.

2010. júl. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!