Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fogom még szeretni?

Fogom még szeretni?

Figyelt kérdés
Sétáltunk az erdőben, amikor kutyám meglátott egy vadmalacot. Rávetette magát, nem törődve azzal, hogy magávak rántott, és vonszolt a pórázzal, amit nem mertem elengedni. Ráharapott a malacra, és rázta, az meg visított. Hiába kiabáltam, sőt, meg is ütöttem. Semmit nem érzett, 3s hallott meg. Aztán elrohantam a másik kutya után. Kb 3 óra múlva jött elő, csupa vér volt. Azóta olyan furcsa érzés fog el, ha meg akarom simogatni.
2019. jún. 23. 14:15
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

Ez mind a te hibád. Ha rendesen nevelted volna, tanítottad volna, ha segístéget kértél volna ezekhez egy hozzáértőtől (kutyakiképző), akkor le tudtad volna állítani egyetlen szóval, le tudtad volna hívni róla, még csak meg sem kellett volna próbálnod megütni.

Szóval csakis magadat okolhatod.

2019. jún. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az elsőnek. Egy kutya magától nem tudja, hogy az emberi szabályok szerint hogyan kell viselkedni, mert az ösztönei mást diktálnak. Ha erdőben sétáltok, ahol izgalmas ingerekkel, pl. vadállatokkal találkozhat, akkor a te felelősséged, hogy a kutyád leállítható, behívható legyen. Ha nem az, ne vidd ilyen helyre. Ha nem tudja a szabályokat, semmit nem ér, ha ilyenkor megütöd.


Egyébként ha sérülten került elő, akkor nem simogatni meg lelkizni kellene, hanem orvoshoz rohanni, mert olyan belső vérzése lehet, amibe órákon belül elpusztulhat.

2019. jún. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A korábbi kommentek után (amikkel valamelyest egyet kell értenem):


Mi miatt fura érzés?

Mert nem hallgatott rád?

Mert elhúzott a földön?

Mert megölt egy kismalacot?

Mert elszökött és aggódtál érte, hogy meg-e lesz?

Mert véres és irtózol a vértől vagy a véres kutyád látványa zökkentett ki?


Számomra nem világos, hogy mi a bűne a kutyádnak, ami miatt nem szeretnéd.


Továbbá:

Kijelölt útvonalon, úton haladtatok? Ha nem, tisztában vagy vele mekkora veszélyben voltál a kutyáiddal? Ha ott lett volna az anyakoca a történet alapján nem csak a kismalac veszett volna oda.


Másik kutyával mi történt? Nem értem, hogy ő most pórázon volt, ő is a malacra ment, vagy máshova...


Hány kilós kutyád van, hogy így elrántott? Nyakörvnél/hámnál meg kell tudni tartani a saját kutyád, ha megveszik akkor is.

2019. jún. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
89%
Én ebben a történetben csak azt nem értem, hogy a legvégén milyen másik kutyáról van szó és mi jött elő 3 óra múlva, ha a kutyádat végig tartottad a pórázzal?
2019. jún. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
40%
Tehát nem nevelted a kutyádat, és most őt szidod és nem szereted ezután? Inkább magadat köld szembe, hogy ilyen pocsék gazda és felelőtlen ember vagy!
2019. jún. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!