Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyáknál hány hónapos...

A kutyáknál hány hónapos korra kell leszállni a heréknek?

Figyelt kérdés
2010. júl. 9. 11:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
8 hónapos korukig.Ha az egyik nem szállt le,akkor ivartalanítani kell,mert elrákosodik,és az ilyen kutyával nem is szabad tenyészteni.
2010. júl. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség , már 12 hetes korára le kell hogy szálljanak , ha addigra nem történik meg el kell vinni orvoshoz hogy segítsen.
2010. júl. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%
Van olyan kutya,amelyiknek később száll le,ez persze ritka,de mint írtam 8 hónaposig muszáj.
2010. júl. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
8-9 hetes korra már illik nekik lent lenni. De!! A Zöldág prof azt írja a könyvében, hogy egyes fajtáknál előfordulhat, hogy ez egy kicsit később következik be és csak 7-8 hónapos kor után mondható ki biztosan, hogy a kutya rejtett herés. Ez egyébként csak annyit jelent, hogy a kutyát ivartalanítani kell, mert a fenn maradó herék elrákosodnak. Ez meg ugye egyébként is kívánatos lenne minden kedvenckét tartott egyednél.
2010. júl. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem törpeuszkárom van!A kutyakozmetikus szolt hogy a 4 hónapos kutyusomnak nem szállt még le a heréje!Elvittem orvoshoz és még felhívtam 2 dokit hogy rá kérdezzek mi a teendő!Mindegyik azt mondta hogy legkésőbb 1 éves koráig kell,ha nem akkor műtét!7 hónaposan már a helyén volt neki szerencsére!Igaz másfél évesen ivartalanítva lett de természetesen nem ezért!
2010. júl. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%
Nekem igazából tenyésztő ismerősöm mondta , ha kiskutyát veszek valahonnan , és 12 hetes korára nincsenek lent a heréi , akkor inkább ne hozzam el amennyiben nem akarom ivartalanítattni.
2010. júl. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

1 kan:)

Persze mert úgy már tenyésztésbe nem viheted!

Az 1 éves kort úgy értettem hogy ha addig nem száll le neki akkor mihamarabb műtét a kutya érdekében!:)

13:10-es voltam

2010. júl. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Rendben ;)
2010. júl. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az én westiem most 3 hónapos és még nincsenek lent a heréi. Mondta az állatorvos, hogy ez baj, de én valahogy úgy érzem még túl fiatal ahhoz, hogy így kijelentsük róla, hogy sose fognak leszállni.
2010. júl. 9. 18:56
 10/11 Akiteki ***** válasza:
52%

5 hetesen már minden kiskutyámnak ki tudom tapogatni. Ja, nem mindnek, csak a kanoknak:))

Ha 12 hetesen nincs lenn, az bizony gáz.

Ivartalanítás, mert nem maradhat a hasüregben, elrákosodik.

8 hónaposan más semmilyen kutyának nem fog leszállni. Én is vettem úgy kutyát, hogy 8 hetesen nem volt még lenn az egyik, nem is lett neki 3-4-5 hónaposan sem.

Ha van szerződésed, hogy kiállításra vetted, a tenyésztőtől kérhetsz kártalanítást. Ha nincs, akkor meg mindegy, ki kell heréltetni és kész.

2010. júl. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!