Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát támadásra ösztönözni?

Kutyát támadásra ösztönözni?

Figyelt kérdés

Tegnapi napon történt a faluban egy incidens

Egy kissé alkohol befolyása alatt álló csoport és egy még egy ember közt benne is volt alkohol már jócskán.


Pontosan nem tudom hogy történt ki kedvezményezett arra lettem figyelmes hogy nagy veszekedés van és ekkor az egy szemely fia(mivel a házuk előtt történt) kihozta a sztaffiját hogy majd az ott lerendezi a dolgokat. Támadásra akarta használni de ezt benézte mivel a kutya nem akart támadni ami a szerencséje volt mivel nem jól nevelt nem ismeri az alapokat sem tehát ha az megfog valakit nem engedi el de ezt viszont a csapat gyerekei videóra vették így a kutyát elis vehetik tőlük.


A kérdésem az lenne hogy mivel én nemsokára tenyésztőtől vásárolni fogok egy belga juhászt és vele én őrző védő tanfolyamra akarok járni ha olyan helyzet fordulna elő hogy kénytelen vagyok használni a kutyát(amire remélhetőleg nem lesz szükség) akkor azt szabályosan hogy tehetem meg? Felszólítom a támadó félt hogy képzett kutya és ha nem megy el akkor támadni fog?


2019. jún. 24. 09:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

Sehogy. Egy képzett kutya fegyvernek minősül, amit nem használhatsz mások ellen. Ha bizonyítottan rád támadnak, akkor megvédhet a kutyád (de annak is lesznek köbetkezményei), azonban fenyegetésre, "rendet tenni", stb. nem használható a kutya!


Egyébként nekem eszembe sem jutna a saját sportkutyámat ilyenre használni. Annál sokkal fontosabb ő nekem, hogy kiszámíthatatlan, veszélyes helyzetbe belevigyem.

2019. jún. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Nem, egyrészt csak úgy nem támadhat rá a kutyád nyílt utcán másokra, mert te azt mondod neki. Másrészt, teljesen más amikor egy kutya suliban öv-zik és teljesen más a nyílt utca. 10-ből 8 öv-s kutya biztosan kihátrálna a szituációból
2019. jún. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél inkább gázpisztolyt, és kérj rá viselési engedélyt, ha félsz, ne egy élőlénnyel játszadozz.
2019. jún. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem is értem hogy juthatott eszébe kihozni a kutyát mert ebből komoly baj is lehetett volna főleg hogy gyerekek is voltak ott


Ez még csak egy elméleti kérdés volt mert a belga juhászom nem biztos hogy öv-re fog járni lehet hogy Nyomkövetésre


Természetesen nem szeretném hogy tamadjon a kutyám

2019. jún. 24. 09:50
 5/12 anonim ***** válasza:
69%
Szia. Kutyát ember bántalmazására használni nem a legokosabb dolog! Ha véletlenül pedig netalántán a kutyád a te utasitasodra megsebez valakit akkor el is veszítheted mert elaltassák! Sajnos miénkkel is ez történt pedig egy részeg embert harapott meg aki bemaszott a házunk kapuján! A törvényben is benne van hogy amelyik állat ember halálát vagy,, bántalmazását '' okozza azt el kell altatni(régebben lelőtték őket)
2019. jún. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Sajnálom a kutyádat :(


Erről én is hallottam de valami olyasmiről is ha valaki bejön az ingatlanodra vagy a kertben és ha ott negharapja akkor azért nem vehetik el mert őrizte a házat vagy valami ilyesmi aztán lehet hogy teljesen hülyeség


És Még egyszer leírom a további itellezesek miatt hogy én nem akarom hogy fegyver váljon belőle amit használni akarjak

2019. jún. 24. 09:59
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"Nem is értem hogy juthatott eszébe kihozni a kutyát"

Úgy, hogy a legtöbb embernek fogalma nincs arról, hogy kutyát emberre uszítani tilos. Ha megteszi, nem szabálysértés szintjén büntetik.

2019. jún. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak az nem világos, hogy te a majdani belgáddak mit akarsz kezdeni?

Lehet öv, de lehet nyom?

Ugye tudod, hogy ezek egyben vannak?

Az IGP 3 fázisából kettő.

A, B és C fázisa van.

Az A fázis az öv.

A B fázis az engedelmességi.

A C fázis pedig a nyom.


Mellesleg ahogy előttem is írták, sport öv-s kutyák 90 % nem alkalmas személyvédelemre, mert a sportból űzött öv és a kutya élesítése két külön dolog. A sport öv-ben inkább játékosan, zsákmányszerzési ösztönre építenek, ritkán visznek bele agressziót. Valós, szituációban történő védelemhez meg agresszió kell, amit egy sport segéd nem fog neked megcsinálni, de jól is teszik, mert nem való éles kutya magánszemélyek kezébe.


Egyébként tapasztalatból mondom, hogy ezeknek az utcai támadóknak bőven elég elrettentő erő, ha ugat a kutya, már a közeledbe se fognak menni.

2019. jún. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem akarta uszítani, csak magával a kutya jelenlétével fenyegetőzni.

Mármint hogy sokan azt gondolják, hogy a sztaffok "emberevő szörnyek", így lehet azt remélte, a kutya jelenléte is elég lesz, hogy lezárja a vitát.

2019. jún. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
53%
Úgy tudom nem használhatsz kutyát ember ellen akár képzett akár nem, szájkosárral neki mehet de anélkül altatás is lehet belőle. A kutyádat másik kutya ellen használhatod közterületen illetve ha pl egy idegen személyt kutya támad meg akkor a tiéd ráküldheted a támadó állatra hogy megvédje az idegent.
2019. jún. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!