Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Befogadtunk egy kóbor kan...

Gabben83 kérdése:

Befogadtunk egy kóbor kan kutyát pár napja, de kiderült, hogy nem nagyon akar rajtunk kívül mást beengedni a lakásba, morog, ugat, szinte támadásra kész! Mit tegyek, nem akarok agresszív kutyát?

Figyelt kérdés
Van egy másik kutyánk,5 hónapja van nálunk(8 hónapos),ő szuka,menhelyes!Nemrég tüzelt,akkor jött a kóbor kutyi,természetesen be volt zárva a lakásba addig,és csak felügyelettel volt kinn!Ő nagyon kedves minden emberrel,jól kijön az új kutyával is,és nem akarom,hogy esetleg átvegye(meg egyébként sem)agresszív kutyát!Kicsit olyan mintha védelmezne minket!Hogyan lehet leszoktatni?Egyébként hallgat rám,de azt akarom,ha nem vagyok ott,akkor se morogjon a családomra!

2012. okt. 12. 19:16
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

Ez nem igazán egy rossz szokás, amiről le kell szoktatni, hanem egy olyan viselkedés, amit a ti viselkedésetek fényében teljesen jogosan produkál a kutya. A kapcsolatotokat alapjaiban kéne megváltoztatni ahhoz, hogy ne ő akarja eldönteni, ki jöhet be, meg ne a magáénak tekintse a terepet, hanem fogadja el, hogy a tiétek a ház, a kert, és mindenki.

[link]

Ezt a cikket javaslom indításként, de jobb lenne, ha szakemberrel beszélnétek, aki segít eligazodni a témában, és személyre szóló tanácsokat ad.

2012. okt. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
23%

Najo, szerintem nem kell egyből szakértőhöz szaladni. Szerintem pár hónapig-hétig neveljétek és csak utána menjetek. 2nap alatt nem fog hallgatni "idegenekre". Sajnos a falkavezérséget egymás közt fogják elintézni, ha beleszólnátok, akkor csak az egyik felet aláznátok meg, a másiknak pedig kinyilvánítanátok a tiszteleteteket.

Sok neveléssel biztos vagyok benne, hogy megtanítható sokmindenre. Először is, ha jönnek a családtagjaid akkor hozzanak neki jutalomfalatot, te is dícsérd, stb.

2012. okt. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Olvastam én is ezt a cikket,egyébként tök jó,és hasznos, a másik kutyánál igyekeztünk is alkalmazni,viszont az új kutyinál attól tartok,hogy nem ismerem az előéletét,és nem tudom,hogy bizonyos dolgokkal mit válthatok ki belőle!Tudom,hogy erőteljesen kell fellépnem,mert érzik a félelmet,vagy bizonytalanságot!Remélem nem lesz semmi baj!Mégegyszer köszi!Ja,és szólok a családnak,hogy tankoljanak fel nasiból!:)
2012. okt. 12. 23:53
 4/5 anonim ***** válasza:
58%
Hogy érted azt, hogy mit válthatsz ki belőle? Azt, hogy elfogad téged falkavezérnek, semmi többet. De mondom, beszélj inkább szakemberrel, főleg, ha ennyire nem bízol se a kutyában, se magadban, se a nevelésben mint folyamatban.
2012. okt. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
56%
Egyrészt tisztellek mert mindkét kutyát örökbrfogadtad másrészt szerintem hogyha jön valaki zárd be az egyik szobába(lehetőleg nagyba hogy ne készüljön ki) vagy fogd le míg bemegy a házba aztán zárd ki az udvarra
2012. okt. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!