Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám furán viselkedik, de...

A kutyám furán viselkedik, de az állatorvos nem vette komolyan! Mi baja lehet?

Figyelt kérdés

Délelőtt vettem észre, hogy nagyon liheg a kutyám (2 éves német juhász). Ez még oké, hosszabb szőrű fajta. Van hűvös helyen ólja, és a garázsba is szabad bejárása van. Ami nekem aggasztóbb tünet, délután óta nyüszít!

Elvittem az állatorvoshoz, megvizsgálta (UH és fizikális vizsgálat), szerinte nincs baja. Ki van merülve.

Tegnap sokat szaladgált a vihar miatt, mostanában kevesebbet alszik szintén a vihar miatt, meg tüzijáték is volt. Sosem volt ilyen, hogy nyüszített volna, de olyan már volt hogy az állatorvos legyintett és aztán meghalt a kutyám.

Még nem kakált ma, amiatt fájhat a hasa? Kullancs nincs benne.

Evett, ivott, most alszik. Néha nyüszítget még. Kergeti a bogarakat, szaladozott is. Ugye nincs semmi baja? :(


2019. jún. 24. 19:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet a meleg nagyon oda vágott szegénynek próbáld meg hűteni kicsit bevizezett törölközővel.
2019. jún. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%

Azért én megnézetném másik állatorvossal, lehetőleg állatkórházban, ahol vehetnek egy komplett labort is, különösen ilyen tapasztalat után:

"...de olyan már volt hogy az állatorvos legyintett és aztán meghalt a kutyám."


A legoptimálisabb esetben "csak" egy idegkimerültség, a sorozatos, vihartól, tűzijátéktól való rémülete miatt.

De ez sajnos nagyon komoly egészségi problémákat is tud okozni.

Ilyenkor a kutyáját szerető gazda legalább az előszobába beengedi a kutyáját ha tapasztalja, hogy a kutya fél, akármilyen csillagos, gyémántos palotában is lakik.

2019. jún. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Eddig jelét sem mutatta annak, hogy félne. Sejtettem, hogy valamilyen formában fel fog vetődni annak a lehetősége, hogy sz*r gazdi vagyok. Minden vihart vagy végig alszik, vagy végig ugatja, nem fél tőle, el akarja kapni a villámot. Volt hogy beengedtük, de kaparta az ajtót, vissza ki akart menni kergetőzni. Köszönöm a válaszokat, már hűtöm a testét a hideg törülközővel.

(Egyébként 2 állatorvos van a közelünkben, az egyik az aki legyintett, a másik meg akihez ha vittem a kutyám.)

2019. jún. 24. 19:50
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

#3

Mivel te írtad az esetleges kiváltó okok között a vihart és a tűzijátékot, ezért tűnt logikusnak, hogy fél tőle.

Egyébként elég, ha a szomszédba olyan kutya kerül, aki ilyenkor pánikol és ragasztják egymásra a félelmet.

Ahogy a mi szomszédságunkban is volt egy ilyen szerencsétlen kutya, de az egy viharsorozat után, fiatalon szívrohamban kimúlt.

De kerülhet a kutya sokkos állapotba, vagy kaphat agyvérzést is ilyenkor.

Nem gondoltam, hogy szar gazda lennél, mert ha azt gondolnám, akkor azt írtam volna.

Mindenesetre, ha felmerül a gyanú,hogy fél, (mert egyébként mitől is van kimerülve a kutya?) kérj az állatorvostól kutyának való nyugtatót és ilyenkor add be neki!

2019. jún. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!