Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beköpte a légy a kutyám...

Beköpte a légy a kutyám szőrét, lehet valami baja?

Figyelt kérdés
Egy idős, hosszú szőrű németjuhász kutyám van, minden nap fesülöm, és gyakran fürdetjük. Ma fürdetés után feésültem, és észrevettem, hogy a farka tövénél tele van a szőr légy "lárvával".. Megnéztem, de sehol se találtam sebet a kutyán. Kivágtam a beköpött szőrt, és jól átmostam azt a területet mégegyszer. Lehet valami baja? Miért fordult ez elő, amikor ápolva van?

2019. jún. 25. 22:22
 1/8 anonim válasza:
Max annyi baja lehetett volna, hogy a kutya kitepkedheti a szoret a larvak idegesito jelenlete miatt, ami sebekhez vezethet, de mivel nem lattal sebet nem lesz semmi baja ;)
2019. jún. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
65%

Amennyiben nem találtál sebet a kutyuson, valószínűleg azért találta ott be a légy, mert ott erősebben èrezte a szagot, ami nem csoda, hisz ott a feneke.

Ha kivágtad és megmosdattad a kutyusod, nem hinném, hogy különösebb baja fog lenni emiatt. :)

2019. jún. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
0%
Amugy altalaban nem az apolt szorzetre mennek, hanem a koszos, kutyakra. amugy meg azert, mert mivel nemetjuhasz, es husszu gubancos farka, vagyis szorzete van, a legyek bele peteznek. Es azert a farokba, mert ott a kutya vegbel nyilasa , na meg ott nem nagyon erik el altalaban a kutyak a petet. Na meg elmondom hogy csak a nemet juhaszoknal van ilyen
2019. jún. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
megnyugtattatok! köszönöm szépen a gyors válaszokat! :)
2019. jún. 25. 22:39
 5/8 anonim ***** válasza:

Mivel fésülöd a kutyádat? A hosszú szőrűeknek nagyon sok az aljszőrzetük. Légy egészséges bőrbe nem petézik.

A kivágott részt Betadinnal kezeld le.

2019. jún. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A nedves, pállott bőrt szeretik. Ha véletlenül megázott és rosszul száradt meg, beköpik. A legápoltabb kutyával is fordulhat elő ilyen, pláne az utóbbi napok időjárását figyelembe véve.


Nézd át nagyon-nagyon alaposan, hogy találsz-e máshol telepet és hogy a bőre érintett-e. Ha a bőre érintett, uzsgyi orvoshoz, majd segít kezelni.

2019. jún. 26. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem petézés, de légy és németjuhász, mindig érdekelt a megelőzése, de sose kérdeztem meg.


Volt egy németjuhász keverék kutyánk, nyáron a fülei hegyét mindig kicsípték a legyek. Emiatt szinte mindig vérzett és varasodott. Pont a legpuhább része az egész kutyának. Természetesen betadinnal kezeltük naponta többször és körömvirág kenőccsel jó vastagon bekentük (addig se mentek rá a legyek). Ez nagyjából minden nyáron előfordult 6-7 éves korától egészen 14 éves koráig, tavaly nyárig. Mindig rendbejött a füle, varasodott, hámosodott, szörösödött (mindig kihulott a füle hegyén a szőr), és újra puha lett.


Most van ismét egy 3 hónapos németjuhászunk, nála szeretnénk ezt megelőzni, nem a kialakult állapotot kezelni hetekig. Anno hiába éreztük, hogy már varasodik a füle hegye kb. borsónyi felületen, kezdtük el azonnal betadinozni, kenőccsel kenegetni, napokig csak terjedt a kicsípett felület... Utána szépen visszaszorult és begyógyult.


Szóval, legyek ellen amik a fülét csípik, mit lehet tenni? Ja, falun élek, bár nem jellemző már a szomszédságban a haszonállattartás, van pár házzal arrébb disznó is azért, máshol pulyka, tyúk, kacsa.

2019. jún. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat! :)


Az én kutyám fülét kiskora óta támadják a legyek nyaranta, sebesre csípték neki. Régebben az orvos ilyen büdös, fekete krémet adott, azt kellett rákenni, de néha még arra is rámentek. Jó pár éve már Advantixot használunk, és nagyon hatásos, nem mennek a fülére, orrára rá a legyek, szúnyogok.

2019. jún. 26. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!