Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Találtam egy 3 hetes kiscicát...

Találtam egy 3 hetes kiscicát egy bokorba dobva. Szegény nagyon sovány és beteg. Arra lettünk figyelmesek, hogy a bőrét beköpte a légy és tele van lárvákkal. Megfürdettük párszor és kiszedegettük, de erre nincs valami gyógyszer vagy bármi más?

Figyelt kérdés
2013. júl. 5. 12:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Állatorvoshoz vidd el, lehet más baja is azon kívül ami látszik. Ki kell vizsgálni és gyógyítani, ha nincs pénzed, nem akarod megtartani akkor állatmentőknek szólj szerintem.
2013. júl. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Honnan tudod, hogy 3 hetes? Elvitted állatorvoshoz? Ha igen, akkor ott kellett volna megkérdezni őt bővebben, ha nem, akkor vidd el most hozzá a cicát.

Lehet, hogy antibiotikum (nem "akármilyen", nem lehet adni neki csak úgy valamit, ami maradt otthon) is kell neki, nem elég kiszedni a lárvákat.

Ha eltávolították a lárvákat, megfürdettétek (tehát nem büdös vagy piszkos) és nincs rajta seb sem, akkor nem fogják újra beköpni a legyek. Ha nincs rajta sehol seb (bár lehet, hogy a lárvák már csináltak), akkor valószínű azért mentek rá, mert ilyenkor még az anyja tisztítja őt pisilés, kakilás után. De mivel ő nem tette meg, így gondolom piszkos maradt...

De attól még belül lehet gyulladása és valószínűleg súlyos vitaminhiánya is van és esetleg a kiszáradás is fenyegeti. Mindenképp el kellene vinni az állatorvoshoz, hogy tablettát, injekciót, esetleg infúziót kapjon. Később pedig féregtelenítőt tablettát is (ha most engedélyezi az állatorvos, akkor most is, az fontos). Bolhák és egyéb külső élősködők ellen is kérdezd meg mit javasol, mert ilyen pici cicának még nem mindig jó a felnőtteknek való spot-on vagy egyéb por, spray.

Tudom, ez így soknak hangzik, de nem lesz drága valószínűleg, a férgek elleni tabletta is csak pár száz forint, ráadásul egyetlen pici macskáról van szó.

Macskanátha elleni oltás sem árt, bár így egyszerre nem biztos, hogy jó ennyi mindent beadatni szegénynek, pláne most nem, amíg gyenge. (De majd tartsd észben, mert később jó neki beadatni.)

Még annyit, hogy a füleit is nézzétek meg (víz ne menjen bele és nem ajánlott belenyúlni sem, inkább az állatorvos tisztítsa ki), oda is bemászhattak a lárvák.

2013. júl. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat , már elvittük állatorvoshoz és adott rá gyógyszert. Onnan tudom , hogy mennyi idős mert elég sok cicám volt már és most is van , betudom tippelni mennyi idős
2013. júl. 5. 22:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!