Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német juhászkutyának nagyon...

Német juhászkutyának nagyon hullik a szőre, vedlik, mivel lehet csökkenteni a szőrhullását?

Figyelt kérdés
Furminatorral ki van szedve az aljszőre, viszont látszik rajta, hogy nehezen viseli ezt a hőséget, normális, hogy ennyire hullik neki?

2019. jún. 26. 12:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Normális. Csökkenteni semmivel nem lehet, viszont jó, ha akár naponta ki van kefélve, illetve ha nagyon melege van, érdemes fürdővizet kitenni neki, bevizezni a bundáját.

Egy ismerősöm nj-a szinte egész nyáron meg sem szárad, annyira imád vizezni :)

2019. jún. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Valóban kiszedted a téli aljszőrzetét?

Meleg van. Olyan nem lesz sosem, hogy ne legyen melege egy kutyának sem.

Tessék valamilyen módon lehetőséget adni neki, hogy vízbe hűsölhessen. Sokan gyerekhomokozót, vagy szüretelő kádat vesznek hozzá.

Egyébként német juhásznak mindig van kifésülhető aljszőre.

2019. jún. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%
A napi bundakefélésen kívül adj az ételéhez lazacolajat, sörélesztőt vagy tojást(heti 2x).
2019. jún. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket, tanácsokat. Tojást adok majd neki, lazacolaj van a tápjában most néztem az összetevőknél. Lassan többet kefélgetem mint az asszonyt, próbáltam porszívóval is felvenni a harcot a szőrök ellen, jól viselte, de nem hozott áttörő sikert. Van egy használaton kívüli hűtőnk lehet nyitott ajtóval a nagy busa fejét belerakná, hűsölhetne, 200wattnál többet úgyse fogyaszt.
2019. jún. 26. 13:51
 5/5 anonim ***** válasza:
Ilyenkor érdemes kozmetikába elvinni. Csapatóval jelentősen jobban kiszedhető az elhalt szőr.
2019. jún. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!