Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák hogy lehetnek normáli...

A kutyák hogy lehetnek normálisak, ha a farkas az õsük?

Figyelt kérdés

Itt arra gondolok,hogy nem maradt-e a kutyáknak olyan tulajdonságuk mint a farkasoknak? (pl. vadság,csordába lenni,támadás stb.)

A válaszokat elöre köszönöm! :)



2019. jún. 27. 12:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
62%
Jesszusom, buta vagy, mint a föld.
2019. jún. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
A farkas nem támad ok nélkül. Ettől függetlenül egyik állat sem "nem normális" csak mert emberre támad. Általábna az ember a hibás, mert fenyegeti az állat területét vagy kicsinyeit. Ez természetes a vadállatoknál, más állatra is rátámadnak ha okuk van rá.
2019. jún. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Mér a farkas nem normális? Butaság falkában élni, vadászni és elűzni akár megölni azt aki fenyegeti? Szerintem nem lehet ezzel az elvel nagy baj náluk ha évezredek óta működik. Azért mer a farkas neki megy az embernek nem azt jeleni hogy nem normális hiszen az ember szintén egy csúcsragadozó, konkurencia teljesen logikus lépés hogy támad.

A kutya más tészta a kutya nem természetes szelekcióval maradt a bolygón ennyi éve, a kutya tenyésztva van, az ember irányít. A kutyák többsége éhen halna az ember nélkül hiába van foga és van benne ösztön ha már az üköreganya se tudta hogy kell egy őzet levadászni, sok kutyának türelme se lenne csendbe a bokorba várni meg oda osoni a szarvashoz, az meg amúgy lazán lefut egy kutyát. Mire szegény blöki magától rájön hogy kéne rég éhen halt.

A farkas más ők tanítják a kölyköket erre, az én kutyám meg kitudja nyitni a szekrényt ahol a tápja van.

2019. jún. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Az egyik elterjedt elmélet szerint eleve a farkasok merészkedtek közel az emberekhez. Ez már önmagában felfogható egy szelekciónak, hiszen a vadabb egyedek továbbra is az embert kerülve éltek tovább, így kimondhatjuk, hogy szelídségük alapján elszeparálódtak a fajtán belül.

Azóta eltelt tízezer év (egyes elméletek százezer évet is emlegetnek!), az ember pedig tovább szelektálta őket, nem csoda, hogy a mai kutyák "normálisak", a szavaiddal élve.

2019. jún. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
18%

Na ez szép, itt néhány ember minden sületlen baromságot összehordott.


Mi az, hogy a "csordaszellem" egyenlő a falkaösztönnel? Hogy jönnek ide a kóbor kutyák? Azok sem csordábn vannak! Fogalmatok sincs a külömbségekről, igaz?


Mi az, hogy az őv munkában nincs agresszió? Hogy az csak játék? Visszadobom a feladónak: gondolom sosem képeztél még őv-re kutyát, igaz? Legfeljebb csak családi kutyás, hobbi őv-re...

2019. jún. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Ja, hogy azért nem normális, mert emberre támad? Egyébként nem támad. Normális esetben a farkas kerüli az ember közelségét. Maximum akkor támad, ha veszélyben érzi magát, vagy a kölykeit. Ez a viselkedés szintén teljesen normális egy vadállat részéről. Ezt megteszi a vaddisznó is, ha csak a környezetünkben élő állatokat nézzük.

Sőt, a kakas is hajlamos megtámadni az embert védve a tyúkjait. A pulykakaksról, a libáról már nem is beszélve. Ezek mind nem normálisak? Butus vagy.

2019. jún. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

# 15


Pont az a lényeg, hogy családi és hobbikutyás öv-nél nem lehet az agresszió szempont.

A munkakutyás öv teljesen más tészta. Viszont munkakutyás öv-re kizárólag az erre hivatott hatósági szerveknek engedélyezett a kiképzés.

Szerintem még ha az agresszióra is építenek a kiképzés során, azért ez kőkemény ösztönkezeléssel párosul. Ott sem megengedett, hogy a kutya szétmarcangoljon bárkit.


Olyan meg nincs, hogy ilyen módszerekkel képeznének ki kutyákat magánembereknek otthonra.

2019. jún. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Kedves 15-ös.

Ha tudnál szöveget értelmeznu, akkor látnád, hogy odaírtam, hogy SPORT ŐV-ben nincs agresszió. Munkánál van. Abba most ne menjünk bele, hogy kinek való ilyen élesített kutya és kinek nem (hobby ember kezébe nem, csakis hatósági személyhez) .

Igazad van, nem képeztem még ŐV-s kutyát, mert nem vagyok kutyakiképző, de Magyarország és Románia legjobb kutyakiképzője a mentorunk, több ŐV-s kutya képzését láttam már, mint amennyit el bírsz képzelni. Igen, sport kutyák voltak és nem, nem volt bennük agresszió mégis VB-re is kijutottak az ŐV-s munkájukkal. Na akkor mi is van most?


Te se puffogj ha valamihez nem értesz. A kupeckutyák és a sportkutyák nem egyformák ;) , attól, hogy te még nem láttál profi sportkutyát, csak agresszív kupeckutyákat attól még nem én leszek a hülye.

Ajánlom egy VB-re kijutott kutya ŐV tréningjét nézd meg (én megtettem, élőben) és akkor pofázz bele a dolgokba ;) .

2019. jún. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!