Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A csivava és a yorki egészsége...

A csivava és a yorki egészségesebb fajta, mint a mopsz? Mik a jellemző betegségeik?

Figyelt kérdés
2019. jún. 28. 11:09
 1/2 anonim ***** válasza:
2019. jún. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Alapjából véve egészségesebbek, hiszen nincs nyomott fejük, így légzési nehézségeik sincsenek. Persze itt nem a jófogásos "extra mini" kutyákról beszélek.


Mindkét fajta várható élettartama igen magas, 14-16 év, de nem ritka a 18 éves csivava/yorki sem. Fajtabetegségeik:

- patella-ficam

- fogproblémák (fogkő, fogínysorvadás stb)

- légcsőszűkület


A patella-ficamra van szűrő vizsgálat, így tenyésztőtől származó kutyáknál csökken az esély a kialakulására. Örökölni biztosan nem fogják. Maximum szerzett úton alakulhat ki, idősebb korukra. Műtéttel teljesen korrigálható.


A fogprobléma a legtöbb kistestű fajtát érinti. Ők hajlamosabbak a fogínysorvadásra és hamarabb fogkövesedik a foguk is. Genetikai hajlam kérdése, hogy melyiket mennyire érinti idős korára. Fogkőeltávolítás manapság sima ügy.


Légcsőszűkület is jól ismert probléma. Van rá gyógyszer, műteni csak végső stádiumban szokták, amikor már életveszélyes. Ez szerencsére ritka. Ezért is érdemes hámot használni, kiméli a nyakukat, ezáltal a légcsövet is.


Mopszos csoportnak sokáig tagja voltam. Ahogy láttam náluk a légzési problémák (lágyszájpadlás, műthető) és a szemproblémák állnak az élen. Sok mopszot műtöttek a szeme miatt. Hátsófélgyengeség is gyakori idősebb korukban. De olvastam bepálott redőkről, gyulladt fülekről és patella-ficamról is.


Tapasztalat alapján a csivavák és a yorkik egészségesebbek.

2019. jún. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!