Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szívférgesség elleni védőanyag?

Szívférgesség elleni védőanyag?

Figyelt kérdés
Jelenleg semmi baja a kutyámnak, de másoktól úgy hallottam, hogy a sok szúnyog miatt, fokozattan fennál a szívférgesség kockázata és hogy érdemes elvinni a kutyát az állatorvoshoz, ahol vért vesznek tőle, majd adnak neki valamit szívférgesség ellen, nem emlékszem pontosan mit. Igaz ez? Vagy elviszem a kutyát tök egészségesen és majd néznek rám, hogy akkor most mit akarok?

2019. jún. 28. 12:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Elviszed, ott csinálnak tesztet vérből. Ha negatív akkor nem fertőzött és lehet neki adni olyan féreghajtót ami mellett nem is fog kialakulni a szívférgesség. Ha pozitív akkor további teszt és annak függ ényében kezelés. De reméljük nem lesz az.
2019. jún. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

"...érdemes elvinni a kutyát az állatorvoshoz, ahol vért vesznek tőle, majd adnak neki valamit szívférgesség ellen"


Ez a helytálló.

Mi Milbemax-ot (jól írtam?) kapunk, egy tabletta/hó szúnyogszezonban. 2400Ft/db, de lehet van olcsóbb is, nem tudom.

2019. jún. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Milbemax vagy Milprazon, mindkettő jó. De csak negatív teszt után kaphatja. Különben nagyobb bajt csinál, mint hasznot.
2019. jún. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Akkor ma elviszem.
2019. jún. 28. 13:12
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szívféreg ellen van féreghajtó, ahogy a többiek is írják.

A milbemax és a milprazon erre van, havonta egyszer kell beadni. Ezek csak a szívféreg ellen jók, egyéb külső élősködő (bolha, kullancs) külön kell védekezni és 3 havonta rendes féreghajtót adni.

Van már olyan termék is, ami az előbb írt összes hatást tudja, a nexgard spectra pl ilyen. Ezt is havonta egyszer kell adni.


Bármelyik mellett döntesz, előtte kell a teszt, különben az allatban lévő férgek meghalnak és elzarjak az ereket, meghal a kutya. Egy pár ml vért vesznek, nem kell hozzá altatni vagy bóditani sem. Kb fel óra alatt megvan az eredmény.

2019. jún. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Vagy van még a nexgard spectra, ez nemcsak szívféreg ellen véd, hanem például bolha és kullancs ellen is, meg ha ezt szedi akkor még külön féreghajtást sem kell nála csinálni. Azért kell előtte vérvételt csináltatni, mert ha esetleg már szívférges, és arra beszedi ezeket a gyógyszereket, rettenetesen rosszul lehet, abból nagyobb baj is lehet.
2019. jún. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha negatív, akkor havonta egy gyógyszerrel megelőzhető, amit állatorvosnál, vagy állatpatikában beszerezhető. Pont a Tényekben láttam, milyen undorító vastag, hosszú gilisztát vettek ki egy kutya szívéből. Még sosem láttam ilyet, de elég ijesztő volt. Jobb az ilyet elkerülni. Nem fognak rád hülyén nézni, inkább ellenőriztesd, az a biztos. Utána pedig mint sokan írtuk, havi egy darab gyógyszer valamilyen falatba belecsempészni. Bekaffantja egy pillanat alatt.:)
2019. jún. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
7. vagyok. Elírtam, nem a Tényekben, hanem a Heti Naplóban láttam. Tök mindegy, a lényeget leírtam-tuk. Jobb félni, mint megijedni.
2019. jún. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
15%

Ha a kutyád fertőzött lesz, akkor 3-4 év múlva kezdenek el a tünetek jelentkezni. De addigra már tele lesz hatalmas, kifejlett férfekkel a tüdeje és szíve! Ott már sokszor menthetetlen!


Viszont nem is értem ezt a hozzáállást. Eddig miért nem védekeztél? Sok éve fenn áll ez a gond! A védekezés az alap felelősségtudathoz tartozna!

2019. jún. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Utolsó. Azért nem védekeztem, mert minden alkalommal rendesen vittem oltásokra, stb... de egyszer sem került szóba, hogy erre is szüksége lenne. Most hallom először, hogy ez elég gyakori probléma, ezelőtt azt hittem, hogy csak egy rossz körülmények között kialakuló ritka fertőzés.


Azért tettem fel a kérdést, mert nem a legalkalmasabb az időjárás a kutyának, fekete kutyáról beszélünk. Az állatorvos pedig nem este rendel, amikor már nem olyan erős a napsütés. Ezért nem szívesen sétáltam volna le vele az orvosig, ha semmi értelme. De amint mondtam elviszem.

2019. jún. 28. 16:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!