Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatáp váltás gyorsan?

Kutyatáp váltás gyorsan?

Figyelt kérdés
Ugye azt mondják nem jó, ha tegnap még rossz tápot evett, ma meg már minőségit. És hogy kevergetve kell egy hét alatt átszoktatni. Az nem jó helyette, ha egy 2-3 napig nem kap semmit a kutya? Mert akárhányszor keverek neki bármit a megszokott tápjához napokig hasmenése van. 3 éves kutya eddig 4-5x volt tápváltás, mindig infúziózni kellett. Ő nem bírja a kevergetést.
2019. jún. 29. 07:07
 1/5 anonim ***** válasza:
58%

Azt ne csináld, hogy 2-3 napig éhezteted.

Azt meg lehetne próbálni, hogy az új kajából a napi adagot nem egyben adod neki oda, hanem szétosztva a nap folyamán. Jutalomfalat szerűen, egyszerre mondjuk 3-5 szemenként. Így egyszerre nem terheli meg a gyomrot és az emesztőrendszert. Másnap picit többet adsz neki egy-egy alkalommal, és kevesebbszer. Egy hét alatt el lehet jutni a napi 1 etetéshez.

Ehhez persze az kell, hogy kb egész nap tudj adni neki kaját, ha 10-12 órát egyedül van nem megoldható. Ha ma kezded, akkor szombat vasárnap otthon vagy, az első két napnak megfelel, hétfőn meg ha csak 6-8, órát nem tudod etetni, akkor az még belefér.

2019. jún. 29. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Fokozatosan szoktasd hozzá!!


Elösször napközbe csak egy pár szemet kapjon mondjuk jutalomként másnap egy kicsivel többet kapjon mondjuk ha tegnap 4 szemet kapjon akkor másnap 6 szemet kapjon és így tovább 1 hét mulva etetéskor a régi tápja mellé rakj egy nagyon keveset az újból és fokozatosan a régi tápadagját csökkendsd az újat meg növeld


Én így csináltam remmélem segítettem szia

2019. jún. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kutyát max 1 napig koplaltatunk, de esetedben ettől még ugyanolyan hasmenése lesz ha egyből váltasz.

Próbáld meg eleinte jutifalatként adni az új tápot, csak 2-3 szemet egyszerre. Ha így nincs gond meglehet próbálni kisebb adag bekeverésével, mondjuk 1-9 aránnal.


Bár ennyiere érzékeny kutyánál én megfontolnám, hogy maradok a meglévő tápnál ha azzal nincs semmi baja.

2019. jún. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Minden táppal először jóban van, de idővel kijön az allergiája vagy sok lesz a gyomrának és meghajtja vagy lefogy tőle.

Köszönöm a tanácsokat.

2019. jún. 29. 10:51
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor miért nem olyan tápot veszel ami külön érzékeny gyomrú kutyáknak van?
2019. jún. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!