Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert bantja a kutyam a...

Miert bantja a kutyam a macskamat?

Figyelt kérdés
Ket hete van nalunk a kiskutyank (samoyed) ket eves szoba cicaval van lakasba. Es ket het alatt nem szoktak ossze. Igaz alszanak. Neha egymashoz kozel, sikerult. Elerni hogy a cica ne feljen tole. De a kutya ujjabban állandóan kergeti es harapja a nyakat. Lehet jatekbol de a lenyeg az hogy erosen. Es nekifut es leteriti. Felek baja lesz a cicamnak mar nemtudja hova menekuljon. Mi a megoldas erre? Nagyon aggodom :(

2019. jún. 30. 19:33
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
96%

Ez nem úgy hangzik, mint ha a legminimálisabban is felkészültél volna kutyatartásból.

Lesz még ilyen nem kívánt viselkedés , több száz is akár.

A megoldás ugyanaz, napi szintű rutin:

Kutyát fegyelmezni, letiltani, más alternatívát mutatni neki. Mindezt természetesen szintén a napi szintű lefárasztás után követelheted meg tőle.

Egy kutya pont annyit enged meg magának, amennyit te megengedsz neki.

2019. jún. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Probalom fegyelmezni ahogy a parom is. De nem erdekli semmi. Mivel az oktasait nem kapta meg meg mivel kicsi nem vihetem le oda ahol mas kutyak is vannak. De barmilyen fegyelmezest probalok vagy buntetest igen sokat. Olvasgattam utana. Lehet mas kutyanal be is valik de nala. Nem. Leszarja azt is ha faj neki valami egy perc mulva ujra csinalja. Tehat nemtudom megis mivel követelhetnem hogy hallgasson ram. Nem kioktatast kertem amugy hanem tanacsot aki hasonlo cipoben jart mar
2019. jún. 30. 19:56
 3/25 anonim ***** válasza:
90%

A samoyed, mint a legtöbb szánhúzó, nem az eszéről híres, ráadásul elég önfejű is, és nehezen nevelhető. Mégis muszáj nevelned. Légy nagyon határozott vele, és találd meg mi az, amivel el tudod riasztani a macskanyúzástól.

Próbáld meg pl. egy virágöntöző spricnivel vízzel képen spriccelni, miközben a macskát nyaggatja, vagy ha másképp nem megy, elektromos nyakörvvel fegyelmezni.

2019. jún. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
69%
Nevelni, tiltani kellene ezt! De miért kellett szamojéd, ha nem értesz hozzá? Ha két hete van nálatok, akkor minimum 10 hetesnek kell lennie! Mostanra három oltással rendelkeznie kellene! Vagy szapitól van, aki nem oltatta?
2019. jún. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Koszi szepen. Pont most probaltam a vurah ontozot es elvezi. Nem fel hanem ker meg vizet a kepebe xd probaltuk azt is hogy kutya hordozoba bezarni egy ket percre amikor rosszat tesz. Kozel vittuk a macskahoz egyszerre aimogattuk. Oket. Ha nem bantotta kapott jutalom falatot ea simit. Ja bantotta megszidtuk es kapott az orrara egy picit. Odaig mar eljutok hogy ha elis kezdi csesztetni a mavskat es felallok hog mit csinal elrohan tole. De azert megia odamegy hiaba kap ki erte.
2019. jún. 30. 20:10
 6/25 A kérdező kommentje:
De meg hianyzik oltasa. Es meg csak 8 hetes. Ismerostol van es el. Kellett. Hoznunk hamarabb mert nyaralni mentek a kicsikre ma. Rnem. Vokt aki vigyazzon. A tobbieket is elvittek mar addigra. Allatorvos aztmindta nem gond van akit mar ilyenkor elvisznek magukkal. Szovla. Meg. Kell. Ket oltas
2019. jún. 30. 20:14
 7/25 A kérdező kommentje:
De a kerdesre szeretnek valaszt olyantol aki hasznos infot is tud ezzel. Kapcsolatba. Ok tiltsam neveljem. Tiltom allandoan de nem erdekli most akkor mit csinaljak 😀
2019. jún. 30. 20:16
 8/25 anonim ***** válasza:
78%
Ha már otthagyja a macskát, ha látja, hogy felé mozdulsz, az már fél siker. Akkor már pontosan tudja, hogy rosszat tesz, csak makacs. De te légy makacsabb, mint a samoyed, ha kell, százszor is mozdulj rá, és fegyelmezd! Ne hagyd magad, illetve a macskát!
2019. jún. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Koszi szepen. Azt nemtudom amikor sokan irjak hogy tiltsam meg fegyelmezzem megis mivel. Nem verhetem agyon. Mi a megdelelo szintű büntetés?
2019. jún. 30. 20:23
 10/25 A kérdező kommentje:
Bocsi csak sietek es telon vagyok
2019. jún. 30. 20:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!