Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyam uldozi a macskamat....

A kutyam uldozi a macskamat. Mit csinaljak?

Figyelt kérdés

Mikor megkaptam a kutyamat meg kolyok volt es azt hittem osszetudom szokatni oket. A macskam az elozo kutyammal nagyon jol kijott egyutt aldtak stb.. Na es hat a mostani kutyammal ez nem igy van. Kolyok korabam meg semmi sem tortent. De miota "felnott" azota ha bejon a macska a kapun a kutya elkezdi uldozno ha elkapja akkor meg huzza-vonja.Mar sok mindent kiprobaltam.

Nemtudom mit csinaljak. Elore is koszi a valaszokat


2016. jan. 27. 20:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Vannak kutyák, akikkel meg lehet értetni, hogy nem bántjuk a macskát, van amelyikkel nem sajnos. Nekünk volt 2 tacsink, az egyik együtt aludt a cicával, a másik szerintem széttépte volna, ha nem fut el előle, volt hogy elkapta a macskát, és ha nem vagyok ott, nem tudom mi történik. Mi végül elajándékoztuk a kutyát.

Nem tudom kintiek vagy bentiek, de valahogy meg kell próbálni elkülöníteni őket, az egyik csak kint, a másik csak bent. Vagy fogni a kutyát, és úgy odavinni a cicához, vagy fordítva, valahogy összeszoktatni őket, mert általában a kutya azért kergeti a macskát mert az elfut előle. Más módszert sajnos nem tudok.

2016. jan. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 bollocks ***** válasza:
100%
Nevelés, tiltás.
2016. jan. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Minden kutyát le lehet szoktatni a macska kergetésről, csak valamelyikhez erősebb kezű, következetesebb gazda kell, valamelyikhez pedig nem. Pont akkor kell elkapni és olyan mértékű büntetést kell adni, ami után ha legközelebb meglátja a macskát ez ugrik be neki először. A gond ott kezdődik, hogy a gazdák megállnak az ejnye-bejnyénél, esetleg egy kis grabanc rázásnál és csodálkoznak, hogy a kutya ezt nem veszi komolyan és folytatja ezt a viselkedést.
2016. jan. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kintiek. Amikorott vagyok a macska mellettem es a kutya is nem tortenik semmi nem foglalkozik vele.. Viszont ha a macska elkezd futni vagy menni akkor elkezdi kergetni. Ekkor odamegyek megfogom es racsapok az orrara mondom neki hogy nemszabad stb.. Ekkor tudja hogy rosszat csinalt es hogy mem szabad de utana meg semmi..
2016. jan. 27. 21:40
 5/6 anonim ***** válasza:
Dehogy tudná! Azt tudja, hogy ha "szégyelli magát", akkor vége a büntetésnek, nincs további következménye a viselkedésének. Akkor tudja, hogy rosszat csinált, akkor hatásos a büntetés, ha többet nem fut a macska után.
2016. jan. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amikor a macska futni kezd, a kutyában feléled a zsákmányösztön. A zsákmányösztön egy olyan dolog, ami bizonyos kutyákban magasabb szinten van jelen, bizonyosokban kevésbé, de mindegyiknél ott van valahol :)

A te kutyádnak (nem tudom milyen fajta, valószínűleg valamilyen vadász) igazán magas a zsákmányösztöne. Erről ő nem tehet, de jól kordában lehet tartani, de csak akkor ha erős kezű gazdi van mellette.

A kordában tartásához legelőször is fegyelmet kell tanulnia, lehetőleg kutyasuliban. El kell érned azt, hogy minden szituációban figyeljen rád, főleg akkor, ha az ösztönei kibontakoznak.

Nagyon sokat kell vele foglalkoznod, mert ha ezeket a dolgokat nem tudod megvalósítani, akkor a cica látja majd kárát, mert ha elkapja a zsákmányt és te nem veszed észre, utána jön a holtra rázás...


Üdv.

egy kutyakiképző


Ui: mindenképp mozgasd le alaposan napi szinten!

2016. jan. 28. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!