Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám megtámadott egy másik...

M4teka kérdése:

Kutyám megtámadott egy másik kutyát, köteles vagyok fizetni?

Figyelt kérdés
A kutyám kiszökött és összeverekedett egy másik kutyával. A másik kutya gazdája meg sem próbálta elkerülni, hogy a két kutya egymásnak menjen. Tétlenül nézte, hogy harcol egymással a két kutya. Az én kutyám elszakította a pórázát. Megbeszéltük hogy megvesszük neki a pórázt. Három napra rá átadtuk és megkérdeztük hogy van a kutya. Azt válaszolta hogy rendben van otthon kezelik. Eltelt 3 hét és felhív a gazdája, hogy a kutyájának elfertőződtek a sebei és fizessük ki az orvosi és műtéti költségeket. Ez a követelés mennyire jogos az ő részéről? Köteles vagyok kifizetni a teljes összeget?
2019. jún. 30. 13:51
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
69%

Utólag nem. Ha akkor viszi neked a kezelésről a számlát, az még jogos. Viszont a fertőződés már nem a te hibád. Az a gazda hibája, mert nem megfelelően kezelte a kutya sérüléseit.

Ha pedig nem volt orvosnál az eset után, és csak most , az elfertőződés miatt ment orvoshoz, az sem a te sarad.

2019. jún. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ! Én is erre jutottam, de megvan róla győződve, hogy neki van igaza és fizetnem kell :\
2019. jún. 30. 13:57
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Szerencséd, hogy ennyivel megúsztad! Legyél felelősségteljesebb és ne adj alkalmat, hogy kiszökjön a kutyád. Mellesleg hozzálértően nevelni sem ártana.
2019. jún. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
74%
Még szép, hogy jogos! Te kutyád szökött ki, természetesen te vagy a felelős az egész esetért és így valamennyi kárért és következményért! Még lenne bőr a képeden hárítani is?
2019. jún. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
66%
Egyébként én kapásból feljelentettelek volna és akkor nem csak az orvosi költségelet kellene állnod!
2019. jún. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
83%
Hát, mivel a te kutyád szökött ki és ment neki egy pórázon sétáló kutyának, szerintem igen, köteles vagy.
2019. jún. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
74%

És te nem tétlenül nézted hogy a két kutya verekszik? A helyedben hamargyorsan összeszedtem volna a kutyámat, miután az szökött ki és ment neki egy gyanútlanul pórázon sétáló kutyának.


Ha számlát felmutat igen, köteles vagy fizetni, és az erkölcs is ez diktálja.

2019. jún. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
78%

Az a része, hogy a kutya kiszökött és másik ebet megtámadott, az a szabálysértés köre. A megtámadott kutya gazdája tehet feljelentést a közjegyzőnél.

A másik kutyában okozott sérülés kezelésének kifizetésére pedig akkor jogos az igény, ha azonnal orvoshoz vitték és számlával alátámasztva nyújtja be a kárigényét a vétkes gazdának .

3 héttel az eset után már nincs joga a 3 hetes elfertőződött sebek kezelésére kártérítést kérni, ha addig nem látta orvos a kutyát.

2019. jún. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
87%

Bíróság tudná megállapítani, hogy mit kell fizetned.


Ha azonnal orvoshoz vitte és utána fertőződött el a seb, akkor szvsz rosszul kezelte le az orvos. Ebben az esetben az elfertőződés kezelésének a díját nem gondolom jogosnak kifizettetni veled, mert az az orvos hibája. Viszont előtte az orvosi kezelés költségét igen.


Ha nem vitte orvoshoz a gazdája, akkor nincs miről beszélni, egyértelműen nem a te sarad, hogy eddig várt vele.

2019. jún. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
34%

Ha bemutatja az állatorvosi igazolást, hogy egy másik kutya (a te kutyád) által okozott sérülések igényelnek kezelést (lényegtelen, hogy elfertőződött vagy sem) és ezen kezelésekről számlát is hoz, akkor igen, fizetned kell.


És örülj, hogy nem jelent fel, mert ezért még jobban megüthetnéd a bokádat.

(Közterületen szabadon lévő, felügyelet nélküli kutya gazdája akkor is feljelenthető, ha az állat kárt semmiben nem okoz, mert ez kutyával történő veszélyeztetésnek minősül)


Én a helyedben fülem-farkam behúzva kérnék bocsánatot a gazdától, ha már voltál olyan nagyon ügyes, hogy hagytad a kutyád kiszökni. Amúgy a leírásodból úgy tűnik, hogy te is végignézted az esetet, mégis a másik kutya gazdáját szidod, hogy miért nem csinált semmit. Te miért nem fogtad meg a kutyád? Ja, mert nem tudod. Ügyike vagy, akkor járjatok kutyaiskolába, mert így közveszélyes.

2019. jún. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!