Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajta kutya illene...

Melyik fajta kutya illene hozzám ezek alapján?

Figyelt kérdés

Nagyon régóta kutya fóbiával küzdöttem , mára már jobb a helyzet de az is csak azért mert nincsenek kutyák a közelemben. Viszont úgy döntöttem hogy szeretném ezt leküzdeni és szembe nézek a félelmeimmel és leküzdöm őket! Arra gondoltam hogy szeretnék egy sajátot, amit egészen pici kora óta nevelhetek és így közelebb kerülök ezáltal a kutyákhoz és elmúlik bennem az összes ilyen téren ért sérelem velük szemben. Egy harciasabb ,, izmosabb, nagyobb testalkatú kutyára gondoltam , tudnátok nekem ilyen -fajtákat irni ?

Reményeim szerint biztos sok gát és sérelem feloldódna ezáltal

23/L


2019. júl. 1. 09:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
41%
nekem ugyanilyen fobiam van es labradort valasztottam, mivel egy kezdonek a legkonnyebben idomithato. valahogy nem bizom a harci kutyakban. az en labradorom eleg nagy testu, tehat mindenki atmegy a tuloldalra :)
2019. júl. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyet. Ez nem így működik. Te valójában nem akarsz kutyát, csak a félelmed leküzdeni. Ebből a kutya húzza majd a rövidebbet. Harciasabb, izmosabb kutyát meg PLÁNE NEM. Őket csak tapasztalt kutyatartónak szabad, első kutyásnak semmiképp, olyannak, akinek meg még fóbiája is van nagyon nem.

És ugye tudod, hogy ha kutyád van, őt hordani kell kutyaiskolába, ami TELE VAN idegen kutyákkal, NAGYOKKAL is. Kutyák közé utána, hogy játszani tudjon. Sétálni kell, ahol találkozni fogsz más kutyákkal akaratlanul is.


Ne legyen kutyád, inkább keress fel egy pszichológust, majd ő segít a problémádon.

2019. júl. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

És mi van, ha egyetlen egy gát és sérelem sem oldódna fel? Menne a kutya az utcára, mert nem vagy képes megbírkózni a fóbiáddal?

Ne játsszunk már életekkel, könyörgöm !

2019. júl. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%
Ez így merész lenne, harciasabb, erős akaratú kutyákkal pedig akár egy újabb trauma is. Nem csak neked, a kutyának is. Első körben a helyedben keresnék olyat, akinek barátságos kutyája van, az még jobb, ha terápiás kutya. Beszélnék sok tapasztaltabb kutyással, mert a nevelésnél rengeteg dolgot el lehet rontani, főleg akkor, ha félsz is a kutyától. Aztán ha már sokat tudsz a kutyatartásról elméletben, megbarátkoztál néhánnyal és még mindig szeretnél kutyát, akkor el lehet gondolkodni mondjuk egy megbízható helyről származó, nyugodtabb labradoron. Ők izmosak, elég nagyok és főleg a feketéktől van, aki tart. Jó, van olyan, aki a mi majdnem fehér goldenünktől is összecsinálja magát. Viszont suliba (oviba, ha van) célszerű járni vele, úgyhogy nem úszod meg az idegen kutyákat. Ha ezt nem tudod vállalni, felejtős.
2019. júl. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
43%
Te ilyen szado-mazo jellem vagy?
2019. júl. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
94%

Egyik sem. Amíg a fóbiád súlyos, azt egy szakembernek kell(ene) kezelnie - és nem gyógyszerrel. A fóbiáknak ezer gyökerük lehetséges, és egyáltalán nem biztos, hogy te valóban a kutyáktól félsz.


Semmit sem old meg az, ha veszel egy nagytestű kutyát - azt aztán végképp ne! -, akkor sem, ha kicsi korától neveled. A kutya (is) ráadásul nagyon érzékeny jószág, és átveszi a belső félelmeidet. Elég valószínű, hogy valójában a kiskutyával feloldódik benned a féllem és a gát. Csak áthelyeződik a belső szorongás és egy másik tárgyat keres magának: azaz lehet, hogy elmúlik a kutyafóbiád, de lesz helyette más. Pl. hídfóbia, agorafóbia stb.


Szerintem ne vegyél kutyát, mert nem csak magadnak ártasz vele, hanem esetleg tönkreteszel egy kis jószágot is, aki rád van bízva. Ha szereted az állatokat, akkor van benned felelősségtudat is.

2019. júl. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
73%

Kutyafóbiával harcias kutyát bevállalni kész öngyilkosság, bánni sem tudnál vele rendesen, fejedre nő, aztán nem csak attól paráznál, hogy benned kárt tesz, hanem hogy másban kárt tesz.

Kezdőként, fóbiával csak valami könnyen kezelhető kutyát érdemes vállalni.

2019. júl. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%
Ebből így nem csak fóbia lesz, hanem rettegés. Neked nem harci kutya kell, hanem valamilyen családi eb, pl. egy golden retriever, ha nagytestűt szeretnél. De azt is csak úgy javaslom, ha ki tudod elégíteni az igényeit: Napi séta, céltudatos nevelés, szocializálás(!). Ha ezeket nem tudod biztosítani, akkor inkább keress más utat a fóbiád leküzdéséhez, pl. menj el kutyás rendezvényekre vagy kérj meg valakit, hogy csatlakozhass a napi sétájához.
2019. júl. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

Semmilyet ne akarj! Az általad leírt fajták dominánsak, magas agresszióval rendelkezők és nehezen nevelhetők!


Ha gondod van a kutyákkal, akkor keress fel terápiás kutyásokat.

2019. júl. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
83%

Pont nemrég beszéltem egy ismerősömmel, aki bevállalt egy második kutyát az előző halála után. Ugyan az a közepes-nagytestű fajta, kölyök kutya. Az előző egy ritka nyugodt, lusta jellem volt, szinte problémamentes, néha eljártak sétálni, de egyébként a kutya a kertben élte az életét. Ez a második viszont egy magas energiaszintű egyed, szétszed mindent, problémás, neveletlen. A gondok ott kezdődtek, amikor kutyaiskolába akartak menni, ugyanis a gazda retteg a többi kutyától, végül inkább egy rakat pénzért külön kiképzőt hívott. Sétálni nem mer menni vele, mert az utcában egyszer egy kistestű rájuk támadt. A kutya egyébként érzi a félelmét, és már odáig jutottak, hogy ő is ugat a többi kutyára.


Én a helyedben nem saját kutyával kezdenék, hanem ha tehetem, keresnék egy pszichológust. Az is jót tehet, ha kilátogatsz kutyás eseményekre, például kiállítás ha lesz a közeletekben.


Egyébként mi okozza ezt a félelmet? Említettél sérelmeket. Megharaptak, felborítottak?

2019. júl. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!