Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajta kutya illene...

Melyik fajta kutya illene hozzám ezek alapján?

Figyelt kérdés

Nagyon régóta kutya fóbiával küzdöttem , mára már jobb a helyzet de az is csak azért mert nincsenek kutyák a közelemben. Viszont úgy döntöttem hogy szeretném ezt leküzdeni és szembe nézek a félelmeimmel és leküzdöm őket! Arra gondoltam hogy szeretnék egy sajátot, amit egészen pici kora óta nevelhetek és így közelebb kerülök ezáltal a kutyákhoz és elmúlik bennem az összes ilyen téren ért sérelem velük szemben. Egy harciasabb ,, izmosabb, nagyobb testalkatú kutyára gondoltam , tudnátok nekem ilyen -fajtákat irni ?

Reményeim szerint biztos sok gát és sérelem feloldódna ezáltal

23/L


2019. júl. 1. 09:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
58%

"Pont nemrég beszéltem egy ismerősömmel, aki bevállalt egy második kutyát az előző halála után. Ugyan az a közepes-nagytestű fajta, kölyök kutya." - Ez az, amit nem szabad. Nincs két tök ugyanolyan kutya, hiába akarod az előző kutyád mását, az új kutya nem az lesz, hanem más. Ezért kell jellem szerint keresni, a küllem is számít, de az maradjon a második helyen.


Mentettek között vannak egyébként jó első kutyák, és nagyon hálásak tudnak lenni, de nem szabad csak úgy beleválasztani.


Én nem beszélek le senkit a kutyázásról, mert nagyon jó hatása lehet egy jó választásnak. Nekem a szüleimmel javult a kapcsolatom, anyám idegei romokban vannak, de amikor a kutyámmal foglalkozik (pedig nem terápiás kutya), a kutya nagyon jó hatással van rá.


Ha van segítséged, egyezzetek meg, menjetek el menhelyekre, nézelődjetek, beszéljetek a gondozókkal...


Harcias kutyát viszont ne akarj. Olyat még én sem vállalnék, pedig nincs ilyen fóbiám. Nem is fognak olyat ajánlani.

2019. júl. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
69%

Juj...


Eszedbe ne jusson így bevállalni egy kutyát, pláne egy harciasabb, izmosabb fajtát!

Találkozz kutyás ismerőseiddel kutyákkal együtt, járj kutyás eseményekre, esetleg keress fel menhelyet, ahol tudsz kicsit önkénteskedni. Ha már úgy érzed megszeretted a kutyákat, akkor bevállalhatsz egyet, de akkor se harciasabb, keményebb kutyát.

Ez nem olyan, mint amikor az embernek fóbiája van a pókoktól, és úgy küzdi le, hogy egyből egy madárpókot tesznek a kezébe. Ez egy kutya!

2019. júl. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
83%

Na, én nem félek a kutyáktól, viszont macskás vagyok alapvetően, nem értek a kutyákhoz. Nemrég a nyakamon maradt egy bull típusú keverék kölyökkutya, akit bedobtak az udvarunkra. Hát...lehet kihullik a hajam, mire felnő és megnevelem...

Szerintem inkább járj el egy menhelyre segíteni, ha elmondod mi a helyzet, akkor nem tesznek oda problémás kutyákhoz! De amit kitaláltál, az szerintem sem jó ötlet!

2019. júl. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
70%

Nehez kérdés. Én nem javaslom a kutyát.

És ha menhelyre járnál önkénteskesni? Vagy ideiglenes befogadó lennél?

Akkor tudnál barátkozni kutyákkal, de nem lenne a saját felelősséged egy élet. :)


Vagy, ha mindenképpen elhatároztad magad érdemes a választott fajtádon belül gyorsan egy szimpatikus tenyésztőt választani és őszintén beszélgetni vele, megismerni a kutyáit és a szülőket.

2019. júl. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Dia4907 ***** válasza:

Egyenlőre semmilyet sem kéne xd nem hogy harciasat bár az hogy harcias-e vagy sem az neveléstől függ :D

Inkább látogass el egy közeli menhelyre ahol lehet sétáltni az ottani kutyusokat így te is szép lassan megbarátkozol velük, ismerkedsz aztán lehet hogy megismersz ott egy olyan kutyát akivel szerelem lesz első látásra :)) sok szerencsét de ne feledd, a kuytatartás borzasztóan nagy felelősség ;)

2019. nov. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!