Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fülvágás? Melyik állatorvos...

Fülvágás? Melyik állatorvos csinálja meg?

Figyelt kérdés

A kutyáim Taste of the wild tápot kapnak, napi 3 szor sétálunk, hétvégén kirándulok és úszom velük, örző-védőt jövőre kezdjük az egyikkel.

Foglaltam egy kölyköt a tenyésztőnknél, a következő alomból. Szeretném ha a fülei szépen állnának, egy karaktert adnának a megjelenésének. Tudom körülbelül mennyibe kerül, nem sajnálom a pénzt egy kutyára, minden biztosítva van nekik. A lógó fül eleve egy a tenyésztés közben kialakított természetellenes mutáció, a farkasnak nem lóg a füle.

Nem vagyok állatkínzó, az állatkínzás a láncon tartott kutyáknál kezdődik, ami hatalmas probléma a mi falunkban is.

Tehát melyik orvos csinálja meg?



2019. júl. 2. 14:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
32%
Sok kutyának kiskorában lóg a füle, de ahogyan nő és "megerősödik" a füle, nem fog lógni.
2019. júl. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

ebben a tenyésztő segít.

Egy állatorvos sem fog jelentkezni neked, mint magánember

2019. júl. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
39%

"Nem vagyok állatkínzó, az állatkínzás a láncon tartott kutyáknál kezdődik, ami hatalmas probléma a mi falunkban is."

Attól még, hogy te nagylelkűen megengeded magadnak, hogy ez nem állatkínzás attól még az. Lehet neked meg az orrod ku*va ronda, a szüleid mégsem vágattak le belőle.

2019. júl. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én sokaktól hallottam hogy inkább Szlovákiába hordják, mert itthon 'nem lehet', illetve csúnyán csinálják.
2019. júl. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
31%

Szegény kis állat:(

De azért vicces, hogy gyártod itt a kifogásokat, miért nem állatkínzás. Nyugodtan sorold magad a többi állatkínzó közé a kis faludban, te sem vagy különb, szerencsétlen.

2019. júl. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
70%
#5, az én kutyámnak is vágott a füle, a tenyésztő kvára nem kérdezte, hogy hogy akarom. Így adta és kész. Akkor most én is állatkínzó vagyok?
2019. júl. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
21%
Utolsó: Te egy cinkos állatkínzó vagy.Mivel az állatkínzó szaporító ténykedését támogattad.Vettél tőle kutyát.
2019. júl. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
40%

Kérdező,a farkashoz hasonlítod a kutya fülét.Legközelebb mit műttetsz meg rajta, hogy korrigáld a természetellenes mutációt?És hogy jobban hasonlítson a farkashoz?

Nekem totál önző dolog eleve amikor valaki kutyát vesz pénzért.

Tele vannak a menhelyek, az utcák kidobott, szerencsétlen, megkínzott kutyákkal.

Én is mindig csodáltam néhány kutyafajtát.Ha lett volna rá lehetőségem, ilyeneket tartottam volna.

De! Nem volt, mert inkább befogadtam ezeket a csóró keverék, testileg-lelkileg beteg kutyákat, akiből most csak 8 van.De gyönyörűek, hálásak, úgy néznek rám mint egy Istenre.Imádom mindet.Pedig lóg a fülük.Nem a fül a lényeg, bár te biztos hogy addig csinálod, míg levágják neki.

2019. júl. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
46%

"A lógó fül eleve egy a tenyésztés közben kialakított természetellenes mutáció, a farkasnak nem lóg a füle."

A lógó fül előnye, hogy védi a füljáratot. Az álló fül előnye, hogy a kutya jobban tud koncentrálni a hangok irányára. Mindenki döntse el, hogy ez tényleg természetellenes mutáció-e...


A fő kérdésre válaszolva: Fajta standardot kell megnézni, hogy mit mond a kinézett fajtáról és ha elfogadott az álló fül, akkor jelezni kell a tenyésztőnek ezt a kívánalmadat.


Persze pár hetes korban is csak tippelni lehet, hogy állni fog-e a füle (a fül méretéből/súlyából lehet jósolni, de kb. fél éves korában mondható csak meg biztosan) és lehet rá kell segíteni porcerősítővel, de ez még mindig természetesebb megoldás, mint az egyébként illegális fülvágás.


Nem is értem hogyan gondolod, hogy a lógó fül természetellenes, de a fülvágás az már nem?


Viszont, ha olyan fajtát néztél ki (a kérdésed alapján ez gyanítható), aminek alapból lógós füle van, akkor kb. a show vonalat el is felejtheted, mert ők minél jobban a standard-ra mennek rá küllemileg. Ha ennyire ragaszkodsz hozzá, akkor lehet, hogy évekig várnod kell a megfelelő alomra. Tényleg megér ennyit az egész?


Szokták mondani és nagyon sok igazság van benne: Ne küllem alapján válasszunk kutyát! Elsődlegesen a belső tulajdonságai legyenek döntőek, utána lehet foglalkozni a küllemmel is.

2019. júl. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
50%
Itt mindenki állatkínzó aki nem kanapén fekteti álló nap a kutyáját :)
2019. júl. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!