Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Francia Bulldog mennyire...

Francia Bulldog mennyire tanítható ennyi idősen?

Figyelt kérdés
Nos, van egy 1 éves Francia Bulldogom, akit eddig kint tartottunk, tudom ez eléggé nagy probléma. December végén került hozzánk, tehát havat is élt meg velünk,olyankor egy fűtött melléképületbe volt. A kérdésem az lenne, hogy ennyi idősen mennyire könnyü megtanítani a szobatisztaságra, mivel úgy olvastam, hogy 1 éves korukba a legkönyebben taníthatóak. Az alap dolgokat már tanítottuk neki, tudja is(ül, fekszik stb.) Eddig szüleim nem engedték,hogy bent lehessen, de mikor volt rá alkalmam behoztam és már ismeri a házat belülről. Eddig 2x kaptam rajta pisilni a szőnyegre mikor bent volt olyankor gyorsan felkaptam kicsit rá szoltam és kivittem a fűre. Hogy kellene elkezdem megtanítani szobatisztaságra? Vegyek neki elsőnek pelenkát? Illetve elkerített részt csináljunk neki a házba? (Kint van neki)

2019. júl. 3. 23:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Bevallom a fajtaban nem vagyok annyira otthon. Marmint masmilyen kutyim van de remelem azert tudok segiteni.

Hogyan szeretned a szobatisztasagot? Ugy ertelmeztem kertes hazrol van szo. Azt szeretned h a kutya kint uritsen vagy h az utcan (vagy ahova mentek) seta kozben?

2019. júl. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt szeretném, hogy kint az udvaron üritsen mikor kiengedem és igen kertes házban élünk :)
2019. júl. 4. 00:12
 3/9 A kérdező kommentje:
De azért azt se akarom, ha elmegyek vele sétálni akkor tartogassa és,csak otthon engedje ki
2019. júl. 4. 00:13
 4/9 anonim ***** válasza:

Az nagyon-nagyon pozitív dolog, hogy javítani akarsz az életminőségén és végre bemehet a házba.


Szobatisztaságra ugyanúgy lehet szoktatni, mint a kölyköket: 2-3 óránként kiviszed, ha megvan a pisi vagy kaki, jolly joker jutalomfalat és hülyére dicséred. Mindemellett figyeled bent a jelzéseit, ha látod, hogy keresi a helyet, rohantok ki. Aztán ha megértette mi az elvárás, folyamatosan lehet növelni az időtartamot.


A pelenkával csak bekavarnád, azt tanítod vele, hogy bent szabad. A pelenkát inkontinens kutyáknak találták ki nem erejük teljében lévő, egészséges felnőtteknek.


Szerintem marhára sokat segítenél azzal, ha sétához kötnéd. Hamarabb pisil, többet pisil és még a bélmozgásba is besegít, tehát hamarabb felfogja miről van szó és a üres hólyaggal kevésbé kerül bajba bent. Mindemellett a kutyának alapvető szüksége a séta, szóval nem értem, mit tökölsz...

2019. júl. 4. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekünk is hasonló szitunk volt. Nem kellett őket szobatisztaságra szoktatni, tudták hogy bent nem szabad és megszokták hogy kint ürítenek, így ha be is volt csukva az ajtó kikéretszkedtek.
2019. júl. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

2.

Ha arra célzol,hogy nem viszem le sétálni akkor tévedsz. Én úgy értettem, hogy ha sétánál pisilni akkor nem zavarna e be neki az, hogy az utcán pisil és azt tudná e, hogy az udvaron is lehet. Akkor a pelenkát hagyom. Jutalomfalatot alkalmazzak vagy inkább virslit, mivel ugye a virslit könnyebben megeszi. Köszönöm a segítséget!

2019. júl. 4. 11:38
 7/9 anonim ***** válasza:
A jutalomfalat lehet bármi amit a kutya szeret.
2019. júl. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem fog különbséget tenni, hogy kerten belül vagy kívül van-e. Érteni fogja, hogy házon kívűl akárhova pisilhet.

Nekem a szoba kennel bevált, bár csak éjjel használtam. A kutyák nem szoktak oda üríteni ahol alszanak, szóval valószínűleg ha kell is neki éjjel, megpróbál valahogy jelezni. Az én kutyám mindig addig kapart amíg fel nem keltem.

Jutalom falat mindegy mi, előbb utóbb rájön ha következetes vagy hogy kint örülsz neki bent meg leszidod.

2019. júl. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem, nagyon szépen köszönöm!
2019. júl. 5. 00:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!