Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A magas fehérje százalék árt...

A magas fehérje százalék árt a kutya vesélyének? Ha igen, akkor miért van annyi táp amiben ilyen sok a fehérje?

Figyelt kérdés

A csirkemellben van elvileg az egyik legtöbb fehérje, 27% körül...

Mégis van egy csomó szuperprémiumnak mondott táp amiben 38-40-42% van, de olyat is láttam amiben közel 60% volt.


Illetve, hogyha a kutya sportol, dolgozik, akkor is ugyanannyira árt a vesénék, vagy izomba épül?


2019. júl. 8. 17:05
 1/6 A kérdező kommentje:
Veséjének*
2019. júl. 8. 17:06
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezért etetek abszolút vegyesen. A vérkép tiszta, a kutya majd kicsattan az egészségtől 8 éve már
2019. júl. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem hajlam kérdése.. Én kölyök kortól magas fehérjés táppal etettem a 8 éves kutyát és semmi baja.

2 éve volt vérkép nézve az igaz.


Viszont az első kutyosom akitől tavaly kellett búcsúznom abszolút vegyes étrenden volt illetve nem magas fehérjés táppal etettem mégis vese beteg lett idős korára.


Szerintem nem igazán függ össze.

2019. júl. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
41%

A tápokban (persze nem a hulladékokban) jobb minőségű fehérje van a kutya számára. Olyan aminosavakat tartalmaz, amit a kutya nagyrészben fel is tud használni, "beépíti". Így nem fog sok fehérje a vesével ürülni. 7 eves kor felett pedig senior tápot kell nekik adni, amiben mégjobb minőségű fehérjé van és kevesebb a foszfor benne, így kíméli a veséket.

De amúgy a kutyákban az a jó, hogy ha szarul is eteted, akkor sem pusztul el, csak nem lesz matuzsálem korú. Ezért vannak el csak hús diétán vagy akár maradékon is. Peresze tudjuk, hogy nem ez a legjobb nekik, ezért igyekszünk jól etetni őket.

2019. júl. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
56%
Én egy nap táp, egy nap barf szerint etetek.
2019. júl. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
47%

Mi az hogy hús diéta???

A kutya szervezete ragadozó életmódra van beállva, fogazata, bélrendszere is.Plusz kell neki zöldség is.Tápra nincs beállva, ezt az ember találta ki neki, azért hogy tök egyszerű legyen az etetése, mert csak oda kell elé borítani.

De ez nem jelenti azt, hogy ez a jó neki!Kell neki a húsevés élménye, a rágás is!A húsnál természetesebb táplálék nem létezik számára.

A hús teljes értékű kaja nekik.Pótolni kell zöldséggel, akár főtt rizzsel, főzni nekik,hogy minél kiegyensúlyozottabb legyen a kaja, és változatosabb.

Igen, nekik is kell a változatosság, ne azt a száraz bogyót rágják szerencsétlenek egész életükben.

Elképzelem magamat:naponta elém borítanak egy adag száraz bogyót,minden benne van, de iszonyat unalmas egy idő után, a gazdi persze eszi a finom kajákat, de nekem csak ez jut.Megeszem, mert másképp éhen halok.

Az én kutyáim roppant egészségesek, hosszú életűek.Nem kövérek, de jó erőben vannak.Ennyit a diétás húsról.

2019. júl. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!