Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idő alatt nő vissza a...

Mennyi idő alatt nő vissza a szőre?

Figyelt kérdés
Ha egy komondornak levágják a szőrét (elhanyagolt szőrzet miatt), akkor mennyi idő alatt nő vissza? Illetve ha nyár elején vágják le, őszre kb mennyire lesz hosszú? 1 év alatt gondolom nem nőhet vissza rasztásra, de mennyit nő?
2019. júl. 9. 12:41
 1/6 anonim ***** válasza:
58%

Genetika, táplálás, kor függő.

Ha jó a genetikája, tápanyag- és vitamindús táplálékot eszik és fiatal a kutya, akkor előbb, ellenkező esetekben lassabban.

2019. júl. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kb 4-5 éves. Itt nálunk normális kaját fog kapni. De az érdekelne, hogy ha most tök rövid, télre legalább nem fog már fázni?
2019. júl. 9. 22:04
 3/6 anonim ***** válasza:
Én egy hete nyírtam le a kutyám szőrét. Minden tavasztól nyár végéig nyírva van. Ha jó kaját kap akkor gyorsan nőhet. Adj neki SelenPet-kapszulát. Az én kutyámnak ettől nagyon szép dús lett a szőrzete. Puli-komondor keverék. Mióta nálam van és Purizon tápot meg Lukullus konzervet kap meg étrendkiegészítőt, azóta dús a szőre és nagyon gyorsan nő neki, emellett tiszta hiperaktív.
2019. júl. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%
Ja azt kihagytam, hogy az én kutyám szőre vissza nő annyira télire, hogy ne fázzon. Bizony rasztásra vissza tud nőni ha szed étrendkiegészítőt és jó kaját kap. Hozzáteszem az én kutyám öreg 10 éves elmúlt.
2019. júl. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi
2019. júl. 11. 17:05
 6/6 anonim ***** válasza:

A legtöbb kutyában genetikailag bele van kódolva hogy, amikor fázik akkor fűtse magát. A rövid szőrü fajtáknál, akik nem tudják mondjuk 5-6 cm nagyobra növeszteni a szőrüket, és télen kint vannak gyakran elhasználják atápanyagot (ha tripla adag kaját kap akkor is elfűti), arra hogy melegen tartsák magukat. Ilyenkor ha nem fütötta kutya háza akkor gyakran lesoványodik, akár milyen és mennyi hiper szuper kaját kap. Ha kinti benti kutya akkor ez nincs igy.


Ezért azok a kutyák akik hosszú szörrel vannak megáldva (pl komondor) azoknál ez úgy működik, hogy le lehet nyirva a kutya télen is de addig biztos nem fog hízni míg meg nem növeszti a szőrét olyan hosszúra hogy már ne érezze a hideget.

Az ilyen kutyák hidegebb időbe (elég ha 15 fokra esik le az idő) ők automatikusan növeszteni kezdik a bundát, mert nem szokott hozzá a szervezetük hogy nincs az a hosszú, vastag szörme ami védi őket a környezeti tényezőktől.

Ézért pl. a pulik és a komondorok is érzékenyek a napra, könnyen leégnek vagy napszúrást kapnak.

Ez azért van mert, ők ahoz vannak szokva hogy még avíz sem érinti a bőrüket nem hogy a napsugarak.


Szóval nem kell tartani attól hogy nem növeszti vissza a szőrét, ez a génjeibe van kódolva, hogyha fázik akkor nőni fog a bundája

2019. júl. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!