Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Inkább a puli vagy a mudi...

Inkább a puli vagy a mudi jobb lakásban tartásra?

Figyelt kérdés

Megfelelő fizikai és szellemi lefárasztás mellett persze, monőségi táppal etetve, ivartalanítva...


Illetve a puli szőre hogyan viselkedik, hogyha meg van hagyva hosszúra és normálisan zsínorokra van szedve, akor igaz e, hogy szinte nem is hullik?


2019. júl. 10. 21:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Mudi
2019. júl. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi, az okait is leírnád?
2019. júl. 10. 21:31
 3/11 anonim ***** válasza:
58%

Egyik sem lakásba való.


De ha választani kell, akkor talán a mudi.

2019. júl. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

Figyu! Mudim van. Az első pár évben sokat volt a házban velünk. Novemberben lesz 10 éves. Már be sem tudom hívni. Konkrétan utál benn lenni. Melege van a nagy busa szőrében. Valamint vágyik ki az udvarra. Ha beengedem mégis, 1 perc múlva az ajtóban áll.

A terelőkutyák nem szobakutyák. Biztosan előfordul pár kivétel, de alapvetően nem szobakutyák. Kinn az állatokkal az akolban elalszik.

2019. júl. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
97%
Nekem van 2 mudim, minden nap 5-10 kilónétert sétálok velük, + a kertben is rohangálnak. De lakásba nem zárnám be órákra. Ezeknek a kutyáknak a puszta is kevés, mehetsz velük egész nap, akkor sem fog elfáradni. persze tarthatod lakásban, mert a kutyák rugalmasak, de nem tesz jót nekik és hajlamosak hízni. Le lehet pontozni mint a többieket, de ez az igazság. Aki lepontoz, az írja meg, hogy hogyan tartja lakásban a mudi meg puli kutyáját, és hiszek neki
2019. júl. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Pulim van,már 8 éves. Panelből egy éve költöztünk kertesbe, de most is csak akkor megy ki, ha én is. A panelban volt légkondink, jobban szeretett bent lenni nyáron, mint kimenni a dög melegbe. Egyébként reggel,este futtatom, sétálunk, játszunk. Boldog, nekem elhiheted:)
2019. júl. 11. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
96%

Én egyik fajtát sem ajánlom lakásba, mindkettő nagy mozgásigényű, és lételemük a feladat, feladat, feladat.

Abba gondolj bele, hogy mire használták a fajtát, mire tenyésztették, és rájössz, hogy ezt lakásban tartással nem tudod neki megadni.


Biztos megszoknák és boldogok is lehetnének lakásban, de nem az ő preferenciájuk a lakásban lét. Hagyjuk meg őket azoknak, akiknek pont ilyen tulajdonságú, jellemű kutyákra van szükségük, ezáltal biztosítva az ő szükségleteiket is.

Válassz a te életformádnak megfelelő kutyát. Illetve akkor esetleg választhatod őket, ha neked is igényed van arra, hogy olyan helyre vidd őket napi szinten több órára sportolni, amit igazán élveznek. Olvass jól utána a fajtáknak!

2019. júl. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Igazából a több olyan tenyésztő is van, mindkét fajta esetében, aki azt vallja, hogy ezek a fajták csak akkor maradhatnak fenn a jövőben, hogyha társasági kutyák lesznek, s már most rengeteg olyan egyed jön ki közűlük ekezből a kennelekből, akik alkalmasabbak az ilyen tartásra...

Egyébként border colliet és sheltiet is ismerek, aki itt a környéken panelban él, pedig velük a gazdájuk komolyabban is sportol, kifejezetten munka vonalasak.

Én egy hobbibb egyedet szeretnék majd, puliból vagy mudiból... Futni szeretnék vele meg néha terelni vinni, de nem versenyszerűen.

Igazából, hogyha youtubeon néztek ilyen (magyar) ismertetőket, akkor azokban rendszeresen elhangzik, hogy ezek a fajták teljesen jól tarthatóak lakásban is... Illetve még a pumi is.

Sőt igazából, bár lehet hogy rosszindulatú vagyok, ezek tipikusan azok a fajták, melyeket azok akik kertben tartják, ridegtartásban, azok hajlamosan kitenni Őket a hatalmas birtokra és aztán azt feltételezik, hogy akkor már nem is kell vele sétálni, foglalkozni, stb.

Na lakásban ilyen nincs, a kutya nem hagyja, hogy ne foglalkozz vele megfelelően...

2019. júl. 11. 11:54
 9/11 anonim ***** válasza:
96%

7-es vagyok.


Nekünk 2 puli, pumi keverék kutyánk van 11 évesek. Szóval ismerem jól a jellemüket. El nem tudom őket képzelni lakásban. Nekik állandóan feladatuk van, úgy érzik. :) Ha a tyúkok, kacsák összekapnak, rikácsolnak, már mennek rendet tenni, etetés időben be kell gyűjteni az összes állatot, és szólni nekik, hogy jön a gazdi, kaja lesz, meg ilyenek. Megmutatom neki, hogy melyik tyúkot akarom levágásra elkapni, ők szépen elkülönítik nekem, leteperik finoman a lábukkal, hogy meg tudjam fogni. Feladatéhesek folyamatosan. Mi többet vagyunk kint, mint bent, mindig van tennivaló. Persze visszük őket rendszeresen sétálni és futtatni is, de nekik tényleg kell a fizikai, szellemi fárasztás kvázi folyamatosan.

2019. júl. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok.

Abban az esetben van több értelme kint tartani, mint bent, ha van mit csinálnia. Ha (mint az előző válaszolónak) vannak baromfik vagy más állatok, akikkel munka van. Egyéb esetben kint csak ugatóssá válik, kb a semmire is vonyítani fog. Lakásban nincs ilyen. Ha lakásban élés esetében biztosítasz neki mondjuk heti 2x kutyasulit/sportokat, ahol kiélheti ösztöneit és eleget mozoghat, tanulhat, kvázi elfáradhat, de úgy istenigazából, akkor nem lesz vele gond. Persze a heti két alkalom mellett naponta igényli a futást, gyakorlást, szabadon szaladgálást, labdázást vagy egyéb fizikai fárasztást. Én is így csinálom, most is, mivel az udvaron nincs mit csinálnia, így semmit nem ér, hogy van-e, nincs-e udvar. Szóval nem feltétlenül kötelező az udvar.

2019. júl. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!