Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ennyire korlátolt...

Miért ennyire korlátolt valaki, ha a kutyákról van szó?

Figyelt kérdés

Éves villanyóra ellenőrzés ...

5 éves lányommal voltam otthon szabin, így ki tudtam menni, amikor csöngetett a villanyórát leolvasó kb 50-es férfi. A kutyám ott állt az udvaron amikor kimentem, lefektettem a kb 5 méterre a kaputól, hogy nehogy probléma legyen belőle, van aki fél a kutyáktól, vagy nem szereti őket, ezt meg tudom érteni, nem is akarom rájuk erőltetni a kutyázást. Erre a pasas, mikor nyitnám ki a kaput, mondja, hogy ő nem hajlandó addig bejönni, amíg be nem zárom a kutyát. Van kennel, de épp a szomszéd kerítést újít fel, szóval nem tudom bezárni sehova a kutyát, mert az egyik oldala nyitott emiatt. Magyaráztam, hogy a kutya A, nem bánt, B, megfogom, ha az úgy jó, bár akkor nem tudom megmutatni hol a villanyóra, sem a kaput kinyitni. Nem, az se jó, ha megfogom a kutyát. Magyarázom már kissé ingerülten, hogy jól nevelt kutya, én vagyok a gazdája, tudom, hogy nem bánt, ezenkívül engedelmeskedik nekem szinte bármilyen helyzetben, nem kell félni tőle. Nem, az nem elég neki, ha a kutyát nem viszem el, ő nem hajlandó bejönni. A vége az lett, hogy ki kellett hívni a lányom, ő nyitotta a kaput, én meg fogtam a kutyát pórázon. Erre is elkezdte, hogy igazán mehetnék messzebb, el a kert végébe, mert így csak akadályozom a munkáját. Persze, az 5 éves lányomat meg nyitott ajtónál hagyjam ott egy idegennek, hogy oldja meg a villanyóra leolvasását?!

Nem értem egyszerűen, hogy hogy lehet valaki ilyen nehéz felfogású, számomra már-már korlátolt személyiség. Ez nekik megéri, direkt idegesítik az embereket vagy szimplán ennyire buták? Miért nem lehet elfogadni a kutyákat, vagy hogy a gazda ismeri a kutyát? Valószínűleg nem fogom ráuszítani a kutyát, ami amúgy sem egy támadó fajta (egy halál nyugodt labrador), és ha azt mondom, a kutya nem bánt, akkor ez így is van. Segítsetek kérlek, csak én nem értem az ilyesmit, vagy most én reagáltam túl a helyzetet?



2019. júl. 11. 10:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Ez csak fóbia lehet. Valószínűleg történhetett vele valami rossz a kutyákkal kapcsolatban, ami miatt fóbiája lett és nagyon fél. Lehet régen egy leolvasás során megtámadta egy kutya. Vagy még gyerekkorában. Csak azt nem értem miért ezt a munkát végzi, ha ennyire nem tud uralkodni a fóbiáján.
2019. júl. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%

Hát igen, ez elég durva félelem a kutyáktól, biztos valami trauma érte.

Miért voltál rá ideges? Miért nem lehetett beengedni addig a házba, vagy kikötni hátul valahová arra a néhány percre?


Tudod, hány olyan ember van, aki azt hiszi magáról, hogy tudja kezelni a kutyáját, valamint simán rámondja a kutyára, hogy nem bánt, közben meg bokán csípi a látogatót?


Villanyóra leolvasóként lehet, hogy volt már nem egy ilyen tapasztalata, és nem bízott meg benned.

2019. júl. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%

Miért nem lehet elfogadni, hogy vannak emberek, akik bizalmatlanok, vagy félnek is a kutyáktól?

Ha nem tudtad megoldani az elszeparálását kint, becsukhattad volna bármilyen helyiségbe a jólnevelt kutyádat.

2019. júl. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"szóval nem tudom bezárni sehova"


Dehogynem. Beviszed a lakásba és rácsukod az ajtót. Ne várd el, hogy a villanyos/gázas stb., aki naponta több tucat udvarba kell, hogy bemenjen, bemondásra elfogadja, hogy minden kutya jól nevelt és megbízható. Az én kutyám is az, de ilyen esetben szó nélkül küldöm be.

2019. júl. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Arra a pár perce bevihetted volna a házba, nem?


Vagy kiköthetted volna a pórázzal valamelyik távolabbi helyen.


Az egyik ismerősöm fóbiásan fél a kutyáktól, egy gyerekkori baleset miatt. Nem hülyéskedik, tényleg retteg, és émelyeg hogy ha kutyák közé kellene mennie.

2019. júl. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a problémádat. Hiszen a jól nevelt kutyádat fél perc alatt behívod a házba és bezárod. Aztán beengeded a leolvasót. A lányodnak sem kellett volna kimenni...

Ennyi lett volna és probléma megoldva.

2019. júl. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tartom jogosnak a kirohanásod. Nagy és kis testű kutyám is van, de nem várom el senkitől, hogy elhigyje mennyire jólneveltek. Ha úgy tűnik, ha nem.

Szerintem csak voltak már rossz tapasztalatai. Kertben élő kutyák ritkán jól neveltek, inkább csak kerti díszek (ott ahonnan származom legalábbis). Eltudom képzelni hány helyen járt már ahol azt mondták nem bánt, mégis történt valami.

A fóbiásoktól meg még annyira se lehet elvárni, hogy vakon bízzanak egy idegenben. Bezárhattad volna a házba arra a 2 percre.

2019. júl. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkoromban egy rokonék építkeztek, volt egy kuvaszuk, nagyobb volt a kutya, mint én, lehet, hogy csak játszani akart, de annyira megijedtem, hogy olyan vehemensen futott felém a felállványozott épület mellett, hogy kirohantam az utcára, és addig nem voltam hajlandó bemenni a házba, amíg el nem zárták a kutyát, elzárták a hátsó udvaron, volt kennelje, de végig ugatott, míg a házba bementünk.

Most van saját kutyám, alap, hogy megfogom, ha idegen jön, nem csak leültetem, lefektetem szabadon, hám, póráz (nekem nincs udvar), vagy valamelyik helyiségbe elzárom addig.

2019. júl. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom a sokszor tíz éves kijárós munkatapasztalata során nem egy rosszul nevelt kutyával találkozott már, ezért ragaszkodott hozzá, hogy mindenképpen zárjátok be. A gazda szava ugyanis annyit számít, amennyire jól neveli a kutyáját. Akinek idegbeteg, szót fogadni nem képes kutyája van, a gazdája azt is "jól nevelt"-nek látja, különben már tett volna ellene, elhiheted.


Ilyenkor két opciód van: Nem engeded be a szerelőt, kéred, hogy küldjenek mást. Vagy beparancsolod a kutyát valami elkeríthető helyre pihenni. Mi pl. ilyen esetben vagy beküldjük családtaghoz egy szobába, vagy ha nincs itthon más, akkor megy a fekhelyéhez sziesztázni és becsukom az ajtót.

2019. júl. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 kutyám van, nagytestű mindkettő. Én nem félek a kutyáktól, de elfogadom, hogy valaki igen. Ha megkér, hogy zárjam el a kutyát akkor tiszteletben tartom és elzárom.


Nem történik semmi a lakással ha arra a kis időre bezárod a kutyát és akkor nem kellett volna patáliát csapnod, hogy ott hagytad az 5 éves gyereket egy idegennel...


Szóval igen, túlreagáltad.

2019. júl. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!