Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ennyire korlátolt...

Miért ennyire korlátolt valaki, ha a kutyákról van szó?

Figyelt kérdés

Éves villanyóra ellenőrzés ...

5 éves lányommal voltam otthon szabin, így ki tudtam menni, amikor csöngetett a villanyórát leolvasó kb 50-es férfi. A kutyám ott állt az udvaron amikor kimentem, lefektettem a kb 5 méterre a kaputól, hogy nehogy probléma legyen belőle, van aki fél a kutyáktól, vagy nem szereti őket, ezt meg tudom érteni, nem is akarom rájuk erőltetni a kutyázást. Erre a pasas, mikor nyitnám ki a kaput, mondja, hogy ő nem hajlandó addig bejönni, amíg be nem zárom a kutyát. Van kennel, de épp a szomszéd kerítést újít fel, szóval nem tudom bezárni sehova a kutyát, mert az egyik oldala nyitott emiatt. Magyaráztam, hogy a kutya A, nem bánt, B, megfogom, ha az úgy jó, bár akkor nem tudom megmutatni hol a villanyóra, sem a kaput kinyitni. Nem, az se jó, ha megfogom a kutyát. Magyarázom már kissé ingerülten, hogy jól nevelt kutya, én vagyok a gazdája, tudom, hogy nem bánt, ezenkívül engedelmeskedik nekem szinte bármilyen helyzetben, nem kell félni tőle. Nem, az nem elég neki, ha a kutyát nem viszem el, ő nem hajlandó bejönni. A vége az lett, hogy ki kellett hívni a lányom, ő nyitotta a kaput, én meg fogtam a kutyát pórázon. Erre is elkezdte, hogy igazán mehetnék messzebb, el a kert végébe, mert így csak akadályozom a munkáját. Persze, az 5 éves lányomat meg nyitott ajtónál hagyjam ott egy idegennek, hogy oldja meg a villanyóra leolvasását?!

Nem értem egyszerűen, hogy hogy lehet valaki ilyen nehéz felfogású, számomra már-már korlátolt személyiség. Ez nekik megéri, direkt idegesítik az embereket vagy szimplán ennyire buták? Miért nem lehet elfogadni a kutyákat, vagy hogy a gazda ismeri a kutyát? Valószínűleg nem fogom ráuszítani a kutyát, ami amúgy sem egy támadó fajta (egy halál nyugodt labrador), és ha azt mondom, a kutya nem bánt, akkor ez így is van. Segítsetek kérlek, csak én nem értem az ilyesmit, vagy most én reagáltam túl a helyzetet?



2019. júl. 11. 10:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
88%
Most ettől miért lenne korlátolt, hogy nem bízik egy idegenben aki azt mondja hogy jol nevelt a kutyaja. Biztos egy rakás ellenpeldat látott már. És akkor mi lett volna, ha a lányod ottmarad a leolvasoval. Ellopja v mi a fene?
2019. júl. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Halál komoly, nem kamu, de én a lepkéktöl félek. Ha lepkéket tartanál az elöszobában, tutira nem mennék be hozzád villanyorát leolvasni. Pedig a lepke abszolut nem bánt. Ezek megmagyarázhatatlan félelmek, van ilyen, fogadd el.
2019. júl. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
76%
Én a helyedben simán becsuktam volna addig a házba a kutyut. Érthető az ember félelme, lehet hogy egy régi trauma van a háttérben, vagy csak simán tapasztalta. Elhiszem, hogy kézben tartod a kutyád, de csomóan vannak, akik állítják, hogy ők is tökéletesen kézben tartják, aztán ha idegent lát, akkor odakap. Villanyórásként meg valószínű, hogy tapasztalta már ezt. Rugalmasabbnak kell lenni. Nekem német juhászom van, aki tündéri és imád minden látogatót, de megesett már, hogy volt aki félt tőle és ezt a kutyatartónak is meg kell értenie.
2019. júl. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit túl reagálod. Ilyen esetben a legjobb ha elzárod a kutyát akár a fürdőbe ha a kennel nem opció. Lehet fóbiája, allergiája + lehet hogy a te kutyád meg van nevelve de sok olyan van hogy ,,áhh a Buksi nem bánt,, aztán még is oda kap és valóban nem bántja a családtagot de az idegen az más és Pista bácsi tényleg azt hitte hogy ismeri Buksit. Hozzánk is volt hogy vizet jött olvasni az úr a kutya pedig abba az udvarba volt ahol az óra szóltam a kutyanak meg a faszinak hogy jöhet de ha akarja elzárom, azt mondta hogy ha nem bánt maradhat, az alatunk lakó faszival mindig bezáratják a kutyaját ha előre van engedve (ennek oka hogy az enyémet naponta látják hogy sétáltatom a szomszédéról tudják hogy udvar dísz) amúgy egy rotiról meg egy pitbull keverékről beszélünk. Teljesen megértem ha valaki nem hiszi el hogy nem bánt a kutya, rendszeresen lehet hallani a hírekbe hogy a ,,szelíd,, kutya embert fogott és a gazdának fogalma sincs miért. Lehet te se mernél bemenni egy idegenhez ha olyan kutyát látsz amitől esetleg tartasz mert nem ismered. Ha viszont ilyenkor harap az nem egy sima harapás mert munkáját végző személyt harap.
2019. júl. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Azért nem zártam be a házba, mert nem jöhet be oda a kutya. Igen, 2 percre sem. Lehet vitatkozni, hogy ez miért jó, nem jó, de így van.

Köszönök minden választ, így már körülbelül értem, el tudom képzelni a viselkedés okát. Úgy látszik nekem is tanulnom kell még az ilyen helyzetek kezelését, de igyekszem higgyétek el! :)

2019. júl. 13. 15:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!