Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kezelhetem a kutya fülbaját...

Kezelhetem a kutya fülbaját aloeverával?

Figyelt kérdés

Kutyám fülével van valami mert néha rázza fejét és érzékeny amikor elkezdem vakarni a fül belső részét. És néhány apróbb véres sebb van is de az nagyon apró.


Állatorvos esélytelen.

A körzeti állatorvos egy béna fsz. Városba meg nemtudom bevinni mert szüleim azzal jönnek hogy: Ki tudja hogyan viselné az utazást, lehet valami bajt is okozna.



Tudom hogy a kommentek 99% abból fog állni hogy az ilyen idi otá nak még is minek kutya (és most szépen fogalmaztam) de nem érdekel. Abba kapaszkodom amibe tudok.

Higgyétek el én sajnálom a legjobban a kutyámat. Én bármit megtennék hogy valahogy orvoshoz juttassam de jogsim még nincs.


Szóval az aloevera megtudná oldani ezt problémát. (Szerintem a füle még nincs begyulladva mert akkor még nem lenne ilyen jókedvű és nem is szaladgálna ha elviszem sétáltatni.


(Azért majd a körzeti állatorvost ide hívom majd hátha tud valamit értelmes kinyögni)


A normális válaszokat előre is köszönöm!! (ha lesz)



2019. júl. 11. 18:55
1 2 3 4
 1/36 Mihago ***** válasza:
15%

Nem, nem vagy idióta. Egy rakás kókler lódoktor van, különösen vidéken, akik baltával gyógyítják a hasmenést.


Az aloe vera jó dolog, jót fog neki tenni, de nem feltétlenül elég. Ez egy klasszikus fülgyulladás. Amit még tehetsz, hogy veszel 200 mg-os ibuprofén tablettát, lehetőleg lassú felszívódásút, és azt adsz neki napi egyet. Az ibuprofén jó gyulladáscsökkentő, és bár lehet belőle túl sokat adni, 200 mg egy átlagos, 20-30 kg-os kutyának nem lesz sok. Egy 100 kilós embernél 3000 mg körül kezdődnek a mellékhatások.


Ezen kívül megpróbálhatod óvatosan tisztítani is a fülét, eltávolítani a váladékot. Célszerűen töröld ki papírzsepivel, és lehetőleg ne nyúlj le az agyáig, mert az fájhat neki.


Azt, hogy a füle gyulladt, elég egyértelműen látni fogod, mert nemcsak rázogatni, lógatni fogja, és szomorúan néz, hanem meleg is lesz neki.

2019. júl. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg fülatkás???
2019. júl. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy nem tudjuk pontosan mi baja. Oké, valami a fülével, de így, hogy maga a konkrét betegség nincs meg nem lehet kezelni. Sokszor az otthoni gyógyítgatásokkal nagyobb kárt csinálnak a gazdák, mint ami alapból volt az elején.


Tudom, hogy milyen gyerekként harcolni a szülőkkel, de muszáj, a kutyád érdekében. Próbáld meg nekik szépen elmagyarázni, hogy ezt szükséges rendesen ellátni és ahhoz be kell vinni.


Esetleg felhívhatsz más állatorvosokat, akik nem kóklerek és elmondhatod nekik a problémát. Lehet, hogy mondanának rá valami gyógyszerr, de lehet, hogy találnál más házhoz járós dokit is, a körzetin kívül.

2019. júl. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%

Gomba,atka,toklász bármi lehet.


Aloe verát fülbe ne öntögess,főleg,hogy azt sem tudod mi a baja. Lehet rontasz rajta, toklász akkor meg tuti.


Orvos,nincs mese.

2019. júl. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm hogy megértőek vagytok és ez most baromira jól esett!:)


Toklászt azért nem hiszem mert ez az egész 1-2 napja kezdődött. Úgy gondolom hogy ennyi idő alatt a toklász már eljutott volna odáíg hogy már az nagyon fáljon a kutyámnak. Másik ok pedig az hogy mielőtt elkezdödött ez az egész előtte 1-2 napig sehova se vittem őt.

Az udvaron pedig nincs toklász.


Szerintem marad a két opció:

Gombás fertőzés vagy atka.

Ahogy neten olvasgattam én magam nemtudok rájönni hogy most melyik mert a mind2-nek a tünete szinte egyforma.


Szóval most így elég nehéz dolgom van de valahogy ráveszem a szüleimet hogy legalább az kokler körzeti állatorvos nézen rá a fülére.


Kb. mikorra várható hogy a tünetek rosszabodnak? mert ez már 3.nap és a kutyám még jó kedvű.


Szinte egésznap ezen görcsölök hogy most mit csináljak. Mert nem akarom hogy szenvedjen.

2019. júl. 11. 20:04
 6/36 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően az a baj, hogy lehet gomba atka, allergia. És amíg nem vesznek mintàt, addig nem tudod kezelni, mert nem tudod mi a baja.


Ha semmiképp nem tudod orvoshoz vinni, akkor menj egy állatosba és kérj olyan fülmosót, amiben van gyulladáscsökkentő is. Azzal tudod neki mosni (ott el is magyarázzák hogy hogy). Naponta többször, amíg jön belőle a trutyi. Illetve és a dokink javaslatára vettem a patikában kövirózsa cseppet, csodát művel.


Csak ugye nálunk tudtam, hogy fülgyulladás és hogy mitől van...nálad egy kicsit neccesebb, de ezekkel egyikkel sem ártasz neki.

2019. júl. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

Mintát hogyan és miből szoktak venni?

Mi lenne ha valahogy én probálnám meg és azt elviszem egy állatorvoshoz


Amúgy tényleg félne a kocsikázástól és kitudja mit csinálna?

2019. júl. 12. 02:35
 8/36 anonim ***** válasza:

Ibuprofént nehogy adj a kutyának, sőt semmilyen humán gyógyszert. Mérgező. Van amit kaphat, de ibuprofént nagyon nem. És csak olyan humán gyógyszer adható, amit az állatorvos javasol.


Mai cikk:

"Figyelem! Soha ne adj humán gyógyszert a saját házipatikádból a kutyádnak! A kutyák szervezére méregként hatnak a humán gyógyszerek! Ez a szegény kutya egy másik kutyával való verekedés során sebeket szerzett, a gazdája humán fájdalomcsillapítót, ibuprofen tartalmút adott neki 5 napon át, a kutya súlyos májkárosodást szenvedett, el kellett altatni!


A humán fájdalomcsillapítók jó része pár nap alatt megmérgezi a kutyát! Soha ne adj paracetamol, ibuprofen, diclofenac tartalmú humán gyógyszert a kutyának!


Ha megbetegszik a kutyád, fájdalma van, megsérül vagy bármely más egészségügyi problémája van, vidd őt állatorvoshoz vagy állatklinikára, ahol a számára megfelelő gyógymódot fogja megkapni a megfelelő gyógyszerekkel! Soha ne kísérletezz a kutyádon, belehalhat!"


Figyelj, a kutyádon úgy tudsz segíteni, hogy elviszed egy normális állatorvoshoz.

Kérsz valamelyik kutyás ismerősödtől egy szállítóboxot kölcsönbe, azt berakod a kocsiba és abba a kutyát. Úgy nem fog tudni semmiben kárt tenni. Sem az autóban, sem magában. Ha hány esetleg, akkor is csak feltörlöd a boxból.

Az nagyon nincs rendjén, hogy nem tudjátok normális dokihoz vinni. És mi van, ha komolyabb betegsége lesz? Hagyjátok szenvedni vagy lealtatjátok, mert a körzeti kijárós doki nem tud vele mit csinálni, bevinni meg nem tudjátok?

Nem rosszindulatból írom, de ez az igazság.

2019. júl. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

Értelek.

Éjszaka amikor felkelltem már nemtudtam vissza aludni mert ezen gondolkodtam hogy most mit tegyek de egyszerűen ötletem sincs hogy hogyan vegyem rá a szüleimet hogy kocsival elvigyük normális állatorvoshoz.

Nagyon aggódom hogy most mi lesz a kutyámmal de még gondolkodom a megoldáson.


(Humán gyogyszert pedig sosem adtam és nem is fogok neki adni)

2019. júl. 12. 08:58
 10/36 anonim ***** válasza:
Milyen fajtájú kutya? Fülében sok a szőr? Vörös a füle belül?
2019. júl. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!