Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kistestű kutyát ajánlot...

Milyen kistestű kutyát ajánlotok kertes házba? Kizárólag kint lakhat, szóval fontos, hogy bírja a telet kint egy meleg házikóban.

Figyelt kérdés
2010. júl. 10. 19:24
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:
HÁZÖRZŐNEK, ILL. JELZŐNEK. LAKÁSBA NEM VALÓ!!!
2010. okt. 1. 10:42
 12/40 A kérdező kommentje:
Van elkerített hatalmas terület. Nem állatkínzók vagyunk Te agyalágyult és azért is szeretnénk kutyát, hogy a gyerekek tanuljanak tőle, általa, érte. TE majom válaszoló, aki csak azért ír, hogy jobban érezze magát tőle, hogy mást próbál cseszegetni...ja nem bocs, annak több esze van, vagyis neki...Te senki.
2010. okt. 1. 10:43
 13/40 anonim ***** válasza:
14%
Házörzőnek riasztó kell. Nem kér enni, nem lesz beteg, nem kell naponta kétszer sétáltatni(igen, a kerti kutyát is) nem ás, nem rág, tökéletes választás.
2010. okt. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
86%
Akármilyen kistestű kutya lesz is a kertben az a lényeg hogy legyen neki egy jól szigetelt,szélvédett háza!Ha kiskorától kint tartod azt fogja meg szokni,és úgy növeszteni a szőrét,de ha ősszel egy kicsit felhizlalod a kutyát a zsír szigetel is és el tudja égetni a szervezete a hidegben a tartalékot.Van ismerősöm aki a palota pincsijét is kint tartja,jó a nagy,kemény mínuszokban be engedi.A barmokra meg ne figyelj hogy,ha csak kinti kutya lesz akkor ne tarts kutyát!Nézzél körül mennyi kutya van udvaron,kertben tartva.Vizslák,Foxik,Rotik,Dobik és még más rengeteg féle rövid szőrű kutya.Olyat vegyél ami neked tetszik úgy is a tied és a családé lesz.De ha rám hallgatsz most már ősszel ne vegyél kiskutyát,majd tavasszal.
2010. okt. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
41%

Igen, sajnos sokan tartanak kutyát csak kertben.

Vannak fajták, amik valóban kizárólat kinti tartást igényelnek, de ez kevés fajta és egyáltalán nem kistestű.


Sajnos nagyon sokaknak csak házőrzésre van a kutya. Egész életét egy kertben éli, láncon, vagy szűk helyen és annyi a dolga, hogy jelezzen. Erre tartani egy élőlényt barbár szokás.

A kutya észlény, foglalkozás kell neki, elfoglaltság, sok inger, nagy séták és együttlét a gazdival.

De nem mindenki tartja fontosnak, hogy az állat valós igényei ki legyenek elégítve.

Csak kihasználja és azt hiszi, hogy szereti azzal, hogy ad neki enni inni és van egy háza.

Hát, aki ezt így gondolja, annak csak azt tudom mondani, hogy ő is csak ennyit kapjon szeretet gyanánt!

2010. okt. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
23%

Még valami.

Kérdező, ha megnézed, mennyi kinti kutya van, azt is kérdezd meg, mennyi ideig élnek és hogy.

Igaz, mindig lehet másik kutyát szerezni, ha az egyik már elhasználódott...

2010. okt. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
36%

"Nem állatkínzók vagyunk Te agyalágyult és azért is szeretnénk kutyát, hogy a gyerekek tanuljanak tőle, általa, érte. TE majom válaszoló, aki csak azért ír, hogy jobban érezze magát tőle, hogy mást próbál cseszegetni...ja nem bocs, annak több esze van, vagyis neki...Te senki."


Én 'fogadalmat tettem hogy ahol tudok segítek és provokáló kérdésekre nem válaszolok sehogyan mert annak nincs értelme. A Tiéd olyannak indult amire tudom a választ, több fajtát is tudok ilyet, De miután elolvastam a hozzászólásodat később meggondoltam magam. Ilyen hozzáállással kérsz segítséget? Akkor mit vársz? Mert azt kapod.

2010. okt. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nem igaz! Szegény kérdező tanácsot szeretne kérni, hogy a lehető legjobb döntést tudja meghozni, erre itt szépen kardélre hányják. Miért gondolja az emberek többsége, hogy a kertben tartott kutya egyenlő egy láncon tartott, buta, szocializálatlan, éhező, fázó állattal? És miért gondolják azt sokan, hogy aki kertben akar kutyát tartani, az lelketlen, állatkínzó és még netán szaporító is? Egyesek lakásban, házban tartják a kutyájukat. Mások kint a kertben. Szivük joga. Ha megvannak teremtve a megfelelő körülmények, mint a meleg, szélvédett kutyaól, napi etetés, játék, séta, foglalkozás, rendszeres orvoslátogatás, miért nem lehetne boldog élete annak a kutyának? Ha lesz kutyánk, mi is kint fogjuk tartani. Manapság mindenki dolgozik egy családban. Nem hiszem, hogy jobb a kutyának 8-12 órát bent lennie a lakásban, visszatartva a pisit-kakit, várva a gazdit, mint szabadon a kertben, ahol futkoshat, végezheti a dolgát, játszhat. Volt részem abban, milyen egy kutya a lakásban. 1 hétig vigyáztunk egy kistestű kutyusra, és ennyi pont elég is volt. Pedig férjem is, én is imádjuk az állatokat. De szeretjük a tisztaságot, és ha egy kutya bent van, ott bizony nem lehet olyan tisztaságot tartani.

Lehet hogy a kérdezőnek kisgyereke van, vagy nem akar mindennap takarítani, az ő dolga. Ő csak segítséget kért.


Kedves Kérdező! Ne hallgassa a negatívumokra! Biztos jó helyen lesz nálatok a kutyus. MOndjuk télre én se hoznék kölyköt, ha tudom hogy kint lesz a helye. Én menhelyről választanék, egy fiatal felnőttet. Ott ismerik a kutyákat, meg tudják mondani melyik milyen természetű, stb. Sok sikert a választáshoz!

2010. okt. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
100%

Ahá, most már az is állatkínzó, aki csak kint tart kutyát. Hát nekünk volt tacskónk, kinti kutya volt, télen is. Volt neki egy szélvédett, fedett zug (műhely), ahol az alvóhelye volt. És boldog élete volt, sosem kívánkozott be.

Ajánlom még a foxit, az szintén kicsi, és szívesen lakik kint. (Tudom, mert ismerek egy foxit, és tudom, hogy az is kint lakik.)

2010. okt. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
38%
Tacskót és rövid szőrűt semmilyen méretben nem ajánlott kertben tartani télen. Kinti kutyának félhosszú vagy hosszú szőrűt tartsunk, és neki is legyen egy tisztességes háza. Aki a menhelyi kutyát ajánlotta, nagyon okos volt. Ott megmondják melyik kutya való a Te igényeidnek és még jót teszel egy szegény, gazdátlan állattal is, ha hazaviszed. Rengeteg menhelyi kutya közül lehet választani, még itt a neten keresztül is.
2010. okt. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!