Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kistestű kutyát ajánlot...

Milyen kistestű kutyát ajánlotok kertes házba? Kizárólag kint lakhat, szóval fontos, hogy bírja a telet kint egy meleg házikóban.

Figyelt kérdés
2010. júl. 10. 19:24
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
Most olvastam bele még a válaszokba: a nagytestű, de rövid szőrű sem bírja a telet szabadban. Tudok vizsláról és dobermannról is, akik egy téli éjszakán megfagytak kint. A roti már jobban bírja a hideget, de jól ő sem érzi magát a nagy hidegben. A keverék hosszú szőrű és inkább közepes testű a talán a legjobb, belőlük van választék a menhelyen is.
2010. okt. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 OliaTIRA ***** válasza:
20%
nekunk is van 3kutyank a lancon. semmi bajuk sincs. ez hulyeseg.
2010. okt. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:

Semmilyen kistestűt ne tartsatok kint. Rövid a lába, közel van a talajhoz, jön egy kis talajmenti fagy, és fázik. Lehet, hogy nem fog vacogni, de nekem senki nem mondja, hogy nem fáznak, amikor a talaj már most lehül 0 fok körülire éjjelente. És hol van még a tél...

Nem cseszegetésből írom, tanácsot kértél. Én ezt tanácsolom.

2010. okt. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
45%

Hány évesek azokon a láncon levő három kutyák?

És tudod, hogy állatkínzás állandóan láncon tartani?

Idézzem az idevágó paragrafust?

Fel is lehetne titeket jelenteni!


Méghogy láncon levő kutyának nincs baja...

Legfeljebb ti nem törődtök vele!

2010. okt. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
0%

Egyébként honnan tudja az, aki állandóan kint tartja a kutyáját, fagyban, hóban viharban, tűzijátékban, hogy az a kutya boldog és nincs baja?

Hiszen nem látja, amikor az magányosan és egyedül van!

Hiszen nem törődik vele, ha ugat, ha vonyít!

Hiszen neki csak házőrzésre van, mert "csak egy állat"...

De a szolgálata az kell, mégpedig élete végéig...

2010. okt. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
0%
Szomorú, hogy még midnig vannak olyanok, akik úgy godnlják a kutya lakásba nem való, illettve házörzésre van... Nagyon szomorú. Én azt se szeretem ha a kutyám bent a meleg szobában a padlón fekszik, és nem az ágyában, vagy az én ágyamon, mert félek, hogy felfázik. Ti meg képesek vagytok kirakni télen a -20ba? Szegény kutyák....
2010. okt. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
39%
A láncos válaszolót meg fel kéne jelenteni!!!!!
2010. okt. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:

Figyelj nekem apám rendkívül vaskalapos, kiröhög engem a kutyaiskola miatt, nem viszi sétálni a kutyát, ő is azt vallja, hogy a kutyának kint van a helye. Télen a nagy hidegekben mégis beengedi éjszakára, mert konkrétan reszket, és ez nem valami földszintes apróság, hanem egy 60 kg-os kutya. És hiába a jó meleg kutyaól, az ajtó előtt alszik, mert falkaállat, aki nem szeret távol lenni a gazdájától.


Az előző mastiffját én sírtam be a lakásba télen, mert konkrétan deres volt az orrán lévő nedvesség. Bármekkora is egy kutya, ha nincs hatalmas bundája, mint egy bernáthegyinek, bernipásztornak, leonberginek és társainak akkor fázik kint.


Kistestűekből kevésnek van ilyen, amelyiknek van, az meg általában pihe-puha társasági kutya, aki arra lett szelektálva, hogy az emberrel barátkozzon, tehát nem szeret egyedül lenni. A legtöbb menhely is amúgy úgy ad ki kutyát, hogy kertesbe, lakásba bejárással.


Ráadásul egy kölyköt ebben az időben kint hagyni kegyetlenség. Én nem gondolom, hogy minden kutyának bent kell laknia, de nem látom be, hogy miért nem lehet beengedni az előtérbe melegedni éjszakára.


És nem azért írtam a riasztót, mert ellenzem a kinti kutya tartást, hanem mert a kérdező hozzáállása cseppet sem szimpatikus. A kutya nem riasztó, vele foglalkozni kell, tanítani, nevelni, márpedig egy olyan kutya aki kiskorától kint van, nem sok nevelést kap, mert egész más a motiváció. Ha összezárva élsz egy ebbel, akkor muszáj megtanítanod arra, hogy mit szabad és mit nem, de ha ki van csapva a kertbe, akkor sokkal kevésbé zavaróak azok a rosszalkodások, amiket kint csinál, és nincs motiváció lenevelni róla, meg lehetőség se nagyon, hisz nem tudod szemmel tartani. A személyes véleményem az, hogy az első fél évben egy kutyának bent van a helye, pontosan azért, hogy megismerjék egymást a gazdival, megtanuljon a gazdi normáihoz illeszkedni, hogy később normális kapcsolatot tudjanak ápolni úgy, hogy ismerik egymást. Mert ha ez nincs meg, akkor a harmadik kerítésszétszedés után a gazdi elkönyveli, hogy akutya hülye, és mehet a menhelyre. Mert nem alakult ki olyan kötődés a gazdi részéről, ami miatt ha törik ha szakad megpróbálja megnevelni és addig inkább elnézi neki a hülyeségét.

2010. okt. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
mudi,dobermann,rottweiler
2010. okt. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
Láncon tartani tényleg kegyetlenség. De a kinti tartás nem azt jelenti, hogy hóban-fagyban-esőben-ködben van a kutya, és nincs egy fedett, száraz, meleg hely, ahol meghúzódhat. Nekünk parasztházunk van, ami azt jelenti, hogy a lakáson lívül vannak olyan helyek, ahova be tud menni a kutya. Legalábbis nálunk. Viszont az, aki azt gondolja, hogy a kutya majd el lesz a bokor alatt vagy a lábtörlőn, az hülye.
2010. okt. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!