Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden retriever kiskutyához...

Golden retriever kiskutyához tippek?

Figyelt kérdés
Nemsoká hozzám fog kerülni egy golden retriever kölyökkutya. Nem első kutyám, de mint fiatal gazdi lenne pár kérdésem. Milyen pórázat és nyakörvet érdemes venni? Napi hányszor etessem, milyen táp a legjobb? Kimenjek hozza éjszaka ha nyüszít? Nevelési tippek? Bármi kutyával kapcsolatos tippet elfogadok! Előre is köszönöm!

2019. júl. 14. 00:51
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nekünk a rendes (bőr) nyakörv és az 120 cm-es bőr póráz jött be, de ez kutyától és gazdától is függ. Bőr nyakörvnél figyelni kell, hogy ha sokat úszik, ne fülledjen be alatta. Egy jól nevelt kutyánál szinte mindegy, mivel sétáltatod. A mi kutyánknál az elején voltak nevelésbeli hiányosságok, a fejünkre nőtt, az 50 kilós kutyára méretezett flexit egyszer sikerült is eltépnie, amikor megindult, a hámban pedig nagyon jól tudott húzni. Aztán persze megtanult szépen sétálni, de egyszerűbb kialakítani a jó szokásokat, mint a rosszakat felülírni. Ezért javasolnám, hogy vigyétek időben kutyasuliba (ha van, oviba). Ugyan neked már nem az első kutyád.

Etetés: először napi 4, aztán 3, 2... fizikailag felnőttként elvan napi egy etetéssel is, de a gyomorcsavarodás megelőzése miatt a napi kettőt szokták javasolni. Mi vénségére visszatértünk a napi két etetésre. Általában száraztápot kap, régen Profine-t, most Brit premiumot (senior, large). Vannak ennél jobb tápok is, de ár-érték arányban szerintem jó ez.

Éjszakai nyüszítés: rég volt, úgy emlékszem, hogy nem is volt gyakori. Igyekeztünk sokat vele lenni, azt hiszem, hogy odamentünk hozzá, ha nyüszített. Most van egy fiatal kutyánk, de ő kölyökként az öreg goldi mellé került és nem nyüszített. Gondolom, nem újdonság, hogy hozzatok magatokkal alomszagú rongyot, hogy az új helyen is legyen valami ismerős dolog.

A mi goldenünk már rég volt kölyök, szóval lehet, hogy valamire rosszul emlékszem. Viszont remélem, hogy legalább olyan jó egészsége lesz a kutyádnak, mint a mienknek! A környéken több 13-14 éves golden van, de azt olvastam, hogy mostanában valahogy rövidebb ideig élnek.

2019. júl. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Az előző kutyámnak is bőr volt(németjuhász),én pedig most váltani akartam, és ezért kérdeztem hogy milyen vált be nektek.

Mint az régi kutyáimat is,őt is meg akarom tanítani hogy: -ne szökjön el,-mikor eszünk ne jöjjön oda, -egy helyre kakiljon, meg nyilván az ilyen alap dolgokra.

Köszönöm a tippeket, meg is rendelem a profine kölyökkutyának való tápját(de elöszőr meg kérdezem az állatorvostól, hogy megfelelő-e).

Remélem sokáig fog élni egészségesen a te goldid is! :)mégegyszer köszönöm a segítséget!

2019. júl. 15. 11:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!