Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyasíp hangja vonza a...

A kutyasíp hangja vonza a kutyákat, vagy menekülnek előle?

Figyelt kérdés

Ha vonza, akkor csak azért, mert be vannak tanítva, hogy ha meghalják, akkor odamennek a gazdihoz?

Vagy van belőle kétféle, olyan is amit szeretnek, meg olyan is amit nem?


2010. júl. 10. 20:08
 1/4 anonim ***** válasza:

van olyan amit direkt kutya ó sípként árulnak, ez olyan hangot ad ami kellemetlen a kuytáknak.

a behívós sípnak nyilván nincs kellemetlen hangja. mint ahogy sok kutya odafut az emberhez tanítás nélkül is ha az hívja a síp hangjára is reagálnak, de a biztos használatához nevelés szükséges.

2010. júl. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"a behívós sípnak nyilván nincs kellemetlen hangja. mint ahogy sok kutya odafut az emberhez tanítás nélkül is ha az hívja a síp hangjára is reagálnak, de a biztos használatához nevelés szükséges."


Ne haragudj, de ez úgy baromság ahogy van. Nincs olyan h egy kutya úgy születik h egy ember által készített tárgynaka a hangja beléjük van programozva és arra egyből rohan az emberhez....tanítás nélkül, persze...


A kutyasípokat azért használják mivel magasabb frekvencia tartományban szólnak, így azoknak a "hangját" messzebbről is meghallják. Ám egy kutya sem ismeri/tudja h mit kell tenni - ha meghallja ezt a sípot - anélkül h meg lenne rá tanítva. (most majd biztos jönnek olyanok akik elmondják h az ő kutyájuk ilyen meg olyan okos volt h tanítás nélkül ismerte a sípot és tudta mit kell csinálni.... urban legends :oP)


Egy szó mint száz: a kutyasípoknak a frekvencia tartománya más - magasabb frekvenciát is kiadnak, ezért nagyobb a hatótávolságuk és a kutya azt is meghallja.

2010. júl. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
kedves második, én is azt írtam, hogy nevelés kell hozzá, szó sem volt semmiféle született programozásról. Arra utaltam, hogy a kutyák érdeklődő lények. Ha meghallanak valami zajt( dörrenés, láboscsörömpölés, tévé, vonat, nyávogás, duda,szélcsengő...stb.), akkor az felkelti a kíváncsiságukat és sok esetben odamennek megnézni, hogy mi az(különösen, ha olyan hangról van szó, ami idegen nekik). Ne haragudj hogy nem a frekvenciákkal kezdtem, hanem annyit írtam, hogy "nincs kellemetlen hangja a sípnak", most akkor ez is baromság? Mert én nem hinném, hogy olyan hangon szól a síp amitől frászt kapnak a kutyák, de hát lehet, hogy rosszul gondolom.
2010. júl. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"mint ahogy sok kutya odafut az emberhez tanítás nélkül is ha az hívja a síp hangjára is reagálnak, de a biztos használatához nevelés szükséges."


Ne haragudj akkor elég félreérthetően fogalmaztál, mert ebben szó szerint benne van h "odafut az emberhez tanítás nélkül is".... és hozzáteszed, h természetesen "a biztos használathoz nevelés kell"


Nekem ebből az jött le, h szerinted a legtöbb kutya tanítás nélkül is odamegy a síp hangjára, de azért az a tuti, ha gyakorolunk vele.


Értem én h nem ezt akartad mondani, de akkor fogalmazz árnyaltabban és érthetőbben!

2010. júl. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!